Skocz do zawartości

opinie SANWA SD-10G


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkuje SD 10G od ponad roku. Wcześniej miałem SD 6G. Mam też MX3X i VG 4R z 1997r. Z żadną z tych aparatur nie miałem problemów czy zaniku zasiegu. Krótko o SD 10:

intuicyjne menu

Dużo opcji ustawień i konfiguracji

90 kanałów indywidualnego szyfrowania sygnału

energooszczędna

Dla mnie super. Złamałem przełącznik z mojej winy (upadł nadajnik) dobralem z jakiejś innej firmy bez problemu. Różnica inny gwint nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie jest wcale energooszczędna. Używam ją na firmowym pakiecie Sanwy 1500 mAh i po 2 wypadach - średnio po 2-3 loty 10 minut muszę ją ładować. Wcześniej używałem T9x i działała o wiele dłużej na jednym ładowaniu. Dodam , że kolega z lotniska ma dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przełączniki jak do Sanwy (ja akurat złamałem 2-pozycyjny w SD-6) kupowałem w TME (tme.eu). Próbowałem teraz taki tam znaleźć i był to prawdopodobnie 1MS1T1B1M1QE. 3-pozycyjne też mają. Ich odmiennośc od dostępnych w każdym sklepie elektronicznym, polega na tym, że mają gwint calowy, więc pasuje oryginalna nakrętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Adrian - znów się pewnie zezłościsz...

Macie padnięte akumulatory. Radio (nadajnik) jest akurat z tych o wyraźnie  mniejszym apetycie na energię. Rozumiem, że nie chcesz się znać, ale pomyśl: jeśli 1,5 Ah wystarcza Ci na maks. 1godzinę (6x10min.), to znaczy, że połykałoby (minimalnie) 1,5A ???

1,5 A x 7,5 - 8,5V daje: 11,25 - 12,75 W ! Przy 100 mW w antenie ? Kto zjada tę resztę ?

Nasz nadajnik na takim samym pakiecie spokojnie wytrzymuje 5 godzin w stanie załączonym. Dokładnych testów nie robiłem

------------------------

Faktem jest, że kupując 2-3 lata temu tę aparaturę też dostałem ją z padniętym akumulatorem i żadne znane mi metody reanimacji akumulatorów NiMh nie pomagały.

Wtedy p.Oleksy przysłał mi nowy akumulator na którym latamy do dziś i z czystym sumieniem mogę potwierdzić - nadajnik nie jest jakoś wyjątkowo energooszczędny, jest normalny... Nie porównujmy nadajników z dotykowym, kolorowym, dużym wyświetlaczem z małym wyświetlaczem monochromatycznym. To są naprawdę znaczne różnice w apetycie na energię.

- Jurek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek nie mam się co złościć ;) . Aku do Sanwy kupiłem w modele.sklep.pl. Pierwszy jaki mi wysłali po naładowaniu do pełna wieczorem, rano był już padnięty i nadajnik po włączeniu sygnalizował niskie napięcie, więc go odesłałem na reklamację. Zwrotnie dostałem drugi "nowy" pakiet, który używam i o którym pisałem wcześniej, wraz z pisemną informacją, że został on sprawdzony pod kątem sprawności, dlatego napisałem, że jest prądożerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Posiadam tę aparaturę od niedawna. W związku z tym mam pytanie. Czy można zbindować ja z kilkoma odbiornikami? Jak zbindować kolejne odbiorniki?

 

Ja mam swoją zbindowaną z czterema odbiornikami. Robisz oddzielny profil do każdego modelu i każdy oddzielnie ustawiasz wybierając modulację do odbiornika (FHSS 1 lub FHSS 3, zależnie jaką obsługuje odbiornik) i bindujesz zgodnie z instrukcją. U mnie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanwę sprzedaję od początków sklepu i zawsze były to wysokiej klasy nadajniki i tak jest z SD-10. Z oprogramowania ma wszystko co trzeba nie ma telemetrii, ale to już kwestia, czy jej potrzebujemy ...a przepraszam w systemie FHSS-3 odbiorniki podają napięcie na odbiorniku.

Odbiorniki można kupić często w promocyjnych cenach.

Proste i intuicyjne menu, w obecnej cenie nie ma konkurencji... do tego można ją kupić z różnymi odbiornikami na początek .

Witam, teraz przeczytałem ten post i tak się zastanawiam, gdzie można odczytać napięcie na odbiorniku z poziomu aparatury? Mam 6 kanałowy odbiornik FHSS-3. Można prosić o jakąś instrukcję do tej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Korzystam SD6 jest w niej większość potrzebnych funkcji denerwuje mnie jedynie brak miksera lotki kierunek ale bez problemu można to zaprogramować.

Teraz będę przesiadał się na sd-10 głównie ze względu na to że posiadam kilka odbiorników do tej apki, posiadam też model do którego ulotnienia potrzeba mi 8 kanałów

Miałem też przez tydzień RDS800 ale to jakaś katastrofa była, menu to wytwór jakiegoś chorego umysłu według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.