Skocz do zawartości

RWD-2 KFm


JarekL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś już (dłuższego) czasu dłubię sobie takiego park-flyer'a. Zacząłem ten projekt dawno temu, potem wiele miesięcy przeleżał bezczynnie, teraz jednak nabrałem weny do ukończenia go i od paru dni znów się nim bawię. Dokładniej, na chwilę obecną pracuję nad hmm.. powiedzmy, że makietą silnika, czyli 9-cio cylindrowej gwiazdy.

Na chwilę obecną sprawa przedstawia się następująco (kilka fotek z budowy i stan obecny):

 

RWD2aa2.jpg

 

RWD2ab2.jpg

 

RWD2ac2.jpg

 

RWD2d2.jpg

 

RWD2e2.jpg

 

RWD2f2.jpg

 

RWD2g2.jpg

 

RWD2h2.jpg

 

To by było na tyle na dzień dzisiejszy. Jeśli kogokolwiek to zainteresuje, to postaram się umieszczać relacje z postępów w budowie, a następnie z mam nadzieję, że szczęśliwego oblotu ;)

 

Pozdrawiam

Jarek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu odwrócony? To przecież normalny Kfm3. Sprawdzi się, nie mam wątpliwości. Wywalenie może być lekko tylne, wznios mógłby być mniejszy, nawet jeśli nie ma lotek- ten profil się trzyma powietrza i daje  dodatkowy zapas stateczności- podłużnej (duży zakres użyteczny położenia SC), oraz poprzecznej- nie pogłębia przechyłów, tłumi je. Będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa profilu jak widzę już wyjaśniona, faktycznie to zwykły KFm3 :) 

Co do fotki z boku, w tym momencie nie mam możliwości zrobić nowej, znalazłem jedną wśród starszych, mam nadzieję, że będzie narazie wystarczająca ;) okienka widać :) 

 

 RWD2i2.jpg

 

Dalsza relacja mam nadzieję, że już niebawem

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Trochę dłuższa przerwa wyszła, ale model w międzyczasie, powoli bo powoli, jednak nadal powstaje. Na chwilę obecną pozostało mi tylko zamontować serwa, popychacze, dźwigienki sterów i będzie gotowy do oblotu.

Poniżej kilka zdjęć ze stanu obecnego ( samolot złożyłem tylko tymczasowo do zdjęć - stąd te przypadkowe gumki trzymające skrzydło, niedokręcone śmigło itp )

 

RWD2%20001.jpg

 

RWD2%20002.jpg

 

RWD2%20003.jpg

 

RWD2%20004.jpg

 

RWD2%20005.jpg

 

RWD2%20006.jpg

 

RWD2%20007.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jarek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Co do makiety silnika..

Przede wszystkim wykonałem "karter" na wymiar odpowiedni, żeby zmieścić pod tą makietką właściwy silnik. Wyciąłem ze sklejki 3mm pierścień, który następnie okleiłem paskiem tektury a tę kilkakrotnie nasączyłem rzadkim CA. Do tak przygotowanej bazy dokleiłem imitację cylindrów z kawałków peszla fi 12. Popychacze zaworów wygiąłem z drutu fi 1,2, kolanka wydechowe zrobiłem z masy modelarskiej.

Na koniec kopułkę/osłonę silnika wykonałem z tektury i znów nasączałem ją kilkakrotnie rzadkim CA i szlifowałem.

Wszystko oczywiście pomalowałem i gotowe.

Nie wiem czy udało mi się opisać to wystarczająco obrazowo, ale fotek chyba za wiele z tego etapu nie robiłem - choć sprawdzę i gdyby jakieś sensowne się trafiły to je tu zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

RWD ciągle jeszcze nie oblatane, ostatni miesiąc u mnie w domu upłynął pod znakiem grypy..

Jest jednak dokończone i dodatkowo z tytułu jakże trafnego pytania kolegi Mariusza, dostało drzwi ;) faktycznie ja je jakoś przeoczyłem.. eh, drobiazgi..

Ciekawostką tak na marginesie jest to, że mimo iż na montaż wyposażenia przeznaczyłem masę miejsca w kadłubie, to model po montażu silnika i regulatora, wyważył się tak, że całą resztę musiałem upychać w okolicy wyliczonego środka ciężkości.. co widać na ostatniej fotce.

Teraz czekam już tylko na wolną chwilę i odrobinę sprzyjającej pogody..

 

RWD2%20008.jpg 

 

RWD2%20009.jpg

 

RWD2%20010.jpg

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.