Skocz do zawartości

Fokker DVII (1m.)


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę się odnieść jedynie do wersji 800mm którą latałem dwa lata temu.

Miałem ść wyjątkowo blisko krawędzi natarcia, około 2cm w pozycji odwróconej a i tak model był bardzo wrażliwy na SW czyli miał raczej tylne wyważenie.

Fokker DVII nie ma zbyt długiego kadłuba dlatego powierzchnia SW jest relatywnie dość duża, szykując się do oblotu nie przesadzaj z wychyleniami.

 

Oblatałem niedawno Pfalza 1m o podobnych proporcjach do Fokkera i ustawiłem do oblotu SC około 3cm od krawędzi natarcia (w pozycji odwróconej) -  trafiłem bo problemów nie było ale zmniejszyłem szybko wychylenia SW który w wersji z corplastu okazał się nadwyraz skuteczny.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lepiej wyważa się taki model w pozycji odwróconej bo zwykle górny płat jest przesunięty do przodu.

Owszem kadłub ma podcięcie na płat dolny i zawsze jest tak samo ustawiony co powinno być dobrym odniesieniem ale wysunięcie górnego płata każdemu wychodzi nieco inaczej. To jest nawet nie zauważalne na pierwwszy rzut oka a zasadniczo zmienia SC jeżeli będziesz go ustawiał na dolnym płacie wg. sugestii kogoś kto górny  wysunął bardziej lub mniej niż w Twoim modelu.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.