Skocz do zawartości

tani polski sklep?


toofast

Rekomendowane odpowiedzi

A tutaj Masz Adam informację dlaczego w Polsce nie jest najtaniej kupować: http://biznes.interia.pl/firma/news/polski-biznes-wyprowadza-sie-nie-tylko-do-wielkiej-brytanii,2083681,1852

 

Koszty prowadzeni działalności gospodarczej w Polsce są dużo wyższe niż w wielu, wielu krajach - to tak w skrócie gdybyś nie miał czasu czytać. Oczywiście oprócz kosztów są niejasne przepisy dzięki którym kazdy urząd państwowy może je dowolnie interpretować I Cię zamknąć/doprowadzić do bankructwa no i biurokracja jest spora. Chwała małym firmom, że pomimo tego działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą że każdy sklep w Polsce ma niewiadomo jak wysokie marże. Są sklepy z dużą marżą ale są i z małą. Ceny samych produktów się zmieniają u dostawców/producentów + zmiana kursu waluty. Więc jeżli ktoś kupił drogo to nie zejdzie poniżej ceny zakupu - patrz ceny nadajników/odbiorników.

 

Mamy "wolny" rynek więc jakiś tam wybór zawsze jest. Nie ma kasy na zakup to się poprostu nie kupuje. Jak jest to się szuka gdzie taniej włączając sprzęt używany lub z drugiej ręki. Taka prosta zasada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale dlaczego oni chca zarabiac tyle albo i wiecej co producent bedac tylko posrednikiem? :) az sie cisnie na usta (moze niesprawiedliwie) "zarobic a sie nie narobic" :)

 

Male firmy wszedzie maja kiepsko. Licza sie giganci. Takim firmom w Polsze placi panstwo tylko za to ze raczyly sie tu osiedlic. A unia placi za pracownikow i budowe fabryk. Sam w takim miejscu pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie biznes się buduje latami a u nas w 3 lata właściciel sklepiku chce jeździć Range Roverem ..

Co ty p...z. Spróbuj poprowadzić własny biznes w Polsce to pogadamy.

 

Jest fajnie do pierwszej kontroli skarbowej, w trakcie której może okazać się jak bardzo różnicie się w interpretacji przepisów. 

 

Niestety wszyscy zgodnie nie bierzemy faktur od mechaników, kafelkarzy itp, itd. To resztę trzeba złupić. 

 

I pamiętaj - pracownik ma prawa. Spotkałem się z bardzo intensywnym z nich korzystaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie prowadzę biznes w Polsce.Zarabiam ok 13 do 16 tys miesięcznie .Po opłatach jak dobrze pójdzie zostaje mi 2 do 2500zl .Teraz przenosze biznes do uk.ZUS 60 funtów miesięcznie gwarantuje 500 funtów miesięcznie .Widac ze kasa po 30 latach pracuje i nie widać rychłego upadku w Polsce 1150 zł emerytura jak dobrze pójdzie pokazali mi ze 560 zł .Ciekawe jak mam sie za to utrzymać .Szkoda pchać pieniądze w czarna dziurę.Dzieci które miały na nas pracować juz powinny urodzić sie 10 lat temu i juz sie nie urodzą .Przespali politycy czas reform klucząc sie miedzy sobą która racja jest bardziej racjejsza od drugiej.Z drugiej strony mam wrażenie ze komuś bardzo zależy na wypełnieniu pewnego planu tz. Upadku wszelkiego przemysłu kasy na emerytury aby bardziej uzależnić kraj od Brukseli biorąc coraz to nowe kredyty których nigdy nie da sie spłacić.Tzn dla sie np sprzedać lasy państwowe jeziora rzeki itp.O to w tym wszystkim chodzi .Przed 1 wojna światowa gospodarka polski była ok 6,5 na plusie mieliśmy nadwyżki .I żadnych kredytów zaciągniętych w obcych bankach.Dzisiaj dług sie powiększa.Nie jestem antysemita ale antyglobalista mam wrażenie ze ktoś szykuje sobie tu ziemie obiecana ale ale napewno nie bedą to polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty p...z. Spróbuj poprowadzić własny biznes w Polsce to pogadamy.

 

Jest fajnie do pierwszej kontroli skarbowej, w trakcie której może okazać się jak bardzo różnicie się w interpretacji przepisów. 

 

Niestety wszyscy zgodnie nie bierzemy faktur od mechaników, kafelkarzy itp, itd. To resztę trzeba złupić. 

 

I pamiętaj - pracownik ma prawa. Spotkałem się z bardzo intensywnym z nich korzystaniem.

 

Prowadze, ale nie muszę się tym otwarcie chwalić bo i po co. Stad moje przynajmniej comiesięczne podróże do Polski. Nie narzekam, ale i nie okradam ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.