Skocz do zawartości

Warunki do kadry narodowej F3A


o.patrykmodelarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więć tak latam długo modelami rc (filmik z jednego z lotów)

Nie mam kontaktu z modelarzem który startuje w klasie akrobacji rc

http://www.hobbyking.co.uk/hobbyking/store/__26558__HobbyKing_Airoso_F3A_Electric_Aerobatic_Pattern_Ship_1576mm_ARF_.html

kolega podał mi taki model, jak to jest z tym zamawianiem na hobby king

I czy niema jakiegoś modelu do F3a club na początek tani i na polskim sklepie?

 

Pozdrawiam O.P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie koszty startów na zawodach wysokiej rangi .Z czego to wynika.

Oboje z żoną startowaliśmy w mistrzostwach świata aircombat za ok 1/3 podawanych cen łącznie z tygodniowym pobytem w Austrii (przyczepa/kamper lotnisko koło Wiednia).

Startowało ponad 150 zawodniczek i zawodników w dwóch klasach.

Są to zawody poza FAI , objęte niezależną organizacją o nazwie ACES.

Nie ma też wyścigu zbrojeń i pierwsze miejsce zajął zawodnik modelem którym staruje od dwóch lat .

Trzecia ,koleżanka z Bratysławy latała modelami z dość zabytkowym osprzętem.Liczy się głównie refleks i widzenie 3D.

Czy koszty wynikają ze sprzętu czy opłat startowych bo pobyt czy przejazd nie musi być kosztowny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisowe to okolo 600 euro za start w MS czy ME. Czyli niby caly Twoj koszt wpisowego dojazdu wyzywienia i noclegow przez tydzien.... Fajnie masz :)

Ja do swojego kombii moge zaladowac siebie, dwa modele i nic wiecej a juz na pewno  nikogo wiecej :( Te modele sa po prostu spore gabarytowo. to tez koszt). Biorac jeden model zmieszcze namiot i caly sprzet biwakowy ale tez bez osoby dodatkowej.

Jadac na zawody typu Puchar Swiata te 600 euro wystarczy na dwie osoby dojazd i nocleg  na biwaku czy w kamperze kto ma czyli to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panuje przekonanie, że łódki spalinowe FSR, to kategoria tak droga, że aż zęby bolą.... Ja nie wiem skąd się biorą takie astronomiczne kwoty jakie koledzy tu podają...No chyba ,żeby się dowartościować. Mieliśmy w zeszłym roku mistrzostwa świata w tzw obszarze dewizowym. byliśmy z synem na tych zawodach 8 dni. Całe mistrzostwa trwają dwa tygodnie. Koszt dziennego pobytu dla nas na dwie osoby to 12 euro ( samochód+ ewentualnie namiot) czyli w sumie niewiele. Startowe jest. Koszt dla juniora to chyba 20 euro (Ale koszt startowego pokrywa macierzysty związek sportowy). Modele owszem, drogie, nawet bardzo... Ale model buduje się raz na kilka lat i jeżeli stratujemy często, to wartość tego modelu rozkłada się na lata Czyli model całkowicie się amortyzuje. Dochodzą koszty silników, paliwa i różnych  elementów potrzebnych do startowania, ale nie są to takie pieniądze o jakich tu niektórzy piszą. Jednym słowem najpierw trzeba zainwestować, żeby później móc się długo dobrze bawić.

U nas w FSRach jest zwyczaj, a raczej był ( bo teraz nie wiadomo jak będzie, z różnych powodów), że dobry zawodnik brał pod opiekę obiecującego Juniora i mu pomagał. Taka opieka skutkowała i zdarzało się parę razy, że taki junior zdobywał medale na MS. Sam paru młodym pomogłem. Więc jeżeli jest młody kolega,który ma aspiracje do kadry, to mu pomóżcie, bo nie każdy młodziak zdaje sobie sprawę, ze w ogóle jest jakaś kadra, że można brać udział w zawodach rangi ME, czy MS. Ja w tych  letadełkach nie siedzę więc nie pomogę, chyba, że się młodemu zmienią zainteresowania w kierunku wyścigów na wodzie, to wtedy inna sprawa. :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawia Cię, dlaczego jest tak mało zawodników w FSR? Myślę,ze to akurat zostawmy w spokoju, bo we wszystkich

" wyczynowych" kategoriach w sportowym modelarstwie jest mało zawodników. I tu na pewno nie chodzi o pieniądze. Tu raczej brakuje , tzw propagandy, wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Ja najczęściej muszę odpowiadać na pytanie pod tytułem: A GDZIE MOŻNA KUPIĆ TAKI STATECZEK? I tyle. Mam szacunek, dla takich co mierzą wysoko. A ten młody kolega przez samo zadanie pytania zasługuje na pomoc.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ja nie wiem skąd się biorą takie astronomiczne kwoty jakie koledzy tu podają...No chyba ,żeby się dowartościować.

Mozesz podac kto tutaj podal i jakie te niby kwoty " aby sie dowartosciowac". Napisales wprost ze ktos tu klamie podajac zmyslone zawyzone kwoty. To poprosze o cytaty.

Moze tez czegos niezauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko czy jest możliwość żeby MS lub ME były w Polsce np tak za rok lub dwa

Według mnie to by było genialne dla polskich modelarzy.

Wiem ze to wielkie koszty,pozwolenia załatwienia robota papierkowa

Ale by było super

 

Pozdrawiam o.p

 

ps Według mnie AP dużo odnas wymaga a za mało daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład

Ciężko się zmieścić w 5000 z wyjazdem na MŚ, ja osobiście byłem na 2 imprezach w łódkach i zawsze przygotowania i sam wyjazd pochłonęły około 7-8 tyś. Trzeba liczyć nie tylko modele ale i sezon startów , który jest przygotowaniem do imprezy. Dodam tylko, że w tej kwocie nie liczę  modeli , które były zrobione dużo wcześniej i opływane na naszych zawodach. Liczę natomiast zapasowe, silniki, regulatory i wiaderko akumulatorów...

 Zajmuję się modelarstwem wyczynowym na najwyższym poziomie,jaki może być, nie chwaląc się- z wynikami...ale takich pieniędzy na ten sport nie wydaję

Prosżę, kolego Lesławie, Ne zarzucaj mi kłamstwa, bo akurat moja wypowiedź poprzednia nie miała na celu komuś dokuczyć. Ja po prostu myślę, że pisanie o olbrzymich kwotach jakie wydajemy na modelarstwo, młodych zapaleńców, tylko od naszego sportu odstrasza. Wiem z doświadczenia,że można taniej, ale trzeba wejść w środowisko, pokazać się z dobrej strony, poprosić o pomoc kolegów bardziej doświadczonych...Tak to działa

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład

 Zajmuję się modelarstwem wyczynowym na najwyższym poziomie,jaki może być, nie chwaląc się- z wynikami...ale takich pieniędzy na ten sport nie wydaję

Prosżę, kolego Lesławie, Ne zarzucaj mi kłamstwa, bo akurat moja wypowiedź poprzednia nie miała na celu komuś dokuczyć. Ja po prostu myślę, że pisanie o olbrzymich kwotach jakie wydajemy na modelarstwo, młodych zapaleńców, tylko od naszego sportu odstrasza. Wiem z doświadczenia,że można taniej, ale trzeba wejść w środowisko, pokazać się z dobrej strony, poprosić o pomoc kolegów bardziej doświadczonych...Tak to działa

A.C.

Ja nie zarzucilem Tobie Andrzeju klamstwa  tylko ze to Ty uwazasz ze ktos pisze nieprawde. Ja i inni wyzej tutaj pisali wyraznie o kosztach udzialu w |MIstrzostwach Swiata i Mistrzostwach Europy F3A organizowanych wg zasad FAI. To spora roznica wlasnie w kosztach.

Wyjazdy na imprezy "normalne" miedzynarodowe  nie sa tak kosztowne i wiem o tym tak jak i pozostali ktozi podawali tutaj koszty w tym watku. Nic do tego tutaj Twoje lodki nie maja ani to jakie miejsca w nich zajmujesz.

Efekt kosztow na MS i ME jest taki ze w Polsce tylko jedna osoba obecnie zdecydowala sie na bycie reprezentantem. Reszta wlasnie z powodu kosztow ktorych pokrycia zada AP - rezygnuje z tej watpliwej przyjemnosci. W UK jest podobnie, nie zawsze najlepsi piloci reprezentuja UK na ME i MS. Najczescierj po prostu Ci ktozi maja ochote wydac 1500-2000 funtow na przyjemnosc brania udzialu w takich imprezach.

Dlaczego nie pisac o tym? Po to aby pozniej ktos sie srogo rozczarowal?

Andrzej dla jasnosci- piszemy tylko o reprezentacji i kosztach z nia zwiazanych, nie po prostu o wyjazdach na zawody za granica.

I nie ma tutaj z mojej strony zadnej zlosliwosci w Twoja czy kogokolwiek strone bo to nie o to chodzi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o 5000 kosztów startu na MŚ by kogoś straszyć czy by się dowartościować. Tyle to porostu kosztuje. Pół tej kwoty to opłaty dla organizatorów. Dlatego o tym pisze by nikt nie był później rozczarowany. Zawody pucharowej to zupełnie inne koszty tam wpisowe to z 50eur. Trzeba jeszcze dojechać i przenocować. Problem ze jednym autem osobowym pojedzie max dwóch zawodników z modelami. Musi być to spore kombi. Model F3A nie jest mały 2x2m. O cenach sprzętu nie ma co dyskutować. Sam jeden akumulator 10s 4500 kupiony w HK to tyle co model do ESA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa ale nie wszystkim. Wpisowe na MŚ lub ME to pikuś, jakieś 300 Eu od seniora. Prawdziwe koszty to ubezpieczenie, noclegi, ubiór reprezentacyjny, wyżywienie, transport+winiety, osprzęt jednorazowego użytku i inne niespodziewane a konieczne wydatki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak jest AP, ale w LOK reprezentacja kraju jadąc na MS, czy ME ma zapłacone startowe,. odkąd pamiętam- ubiory reprezentacyjne  także otrzymujemy od związku. Zawodnicy otrzymują zwrot mniej więcej połowy kosztu transportu i pobytu na zawodach. Więc pod tym względem nie jest najgorzej. Na MS w FSR jedzie reprezentacja ok 20-25 zawodników, więc w jakimś aucie zawsze znajdzie się miejsce dla  juniorka, więc juniorów w FSR-ach mamy kilku. I maja wyniki. Inaczej się nie da. Trzeba sobie pomagać wzajemnie. Jako, że nasze Mistrzostwa organizowane są w lecie,w  dość atrakcyjnych miejscach i trwają dwa tygodnie, więc zawodnicy traktują je jako wyjazd wakacyjny i jeżdżą na nie całymi rodzinami. Czyli, że nie wydają za dużo pieniędzy na na wyżywienie na miejscu,sami gotują...Trzeba sobie jakoś radzić.

Problemem jest transport, ponieważ tak jak w innych dyscyplinach, modele małe nie są, a jak jeszcze ktoś ma trzy lub cztery, to problem jest. Trzeba też zabrać ze sobą serwis, paliwo. Mało tego nie jest. Ale jak jedzie cała ekipa, to jakoś to sobie logistycznie rozwiązują. Na takich zawodach, najlepsze co może nas spotykać to wspaniała atmosfera... Człowiek przez dwa tygodnie zapomina o bożym świecie. I jak jeszcze uda się wygrać, to nic nie brakuje do pełni szczęścia. Kto jeździ na takie imprezy, ten wie :) I za to warto wyłożyć trochę grosza.

Jeszcze koszt ubezpieczenia. Ubezpieczamy się z synem na cały rok i koszt takiego ubezpieczenia to ok 250 zł. Obejmuje cały świat. Więc koszty też nie są aż tak astronomiczne. Ale jak ktoś mądry powiedział: PRZYJEMNOŚCI KOSZTOWAĆ MUSZĄ. Bo inaczej możemy zostać, jedynie mistrzem świata w "nadupiesiedzeniu" :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak jest AP, ale w LOK reprezentacja kraju jadąc na MS, czy ME ma zapłacone startowe,. odkąd pamiętam- ubiory reprezentacyjne  także otrzymujemy od związku. Zawodnicy otrzymują zwrot mniej więcej połowy kosztu transportu i pobytu na zawodach. Więc pod tym względem nie jest najgorzej. Na MS w FSR jedzie reprezentacja ok 20-25 zawodników, więc w jakimś aucie zawsze znajdzie się miejsce dla  juniorka, więc juniorów w FSR-ach mamy kilku. I maja wyniki. Inaczej się nie da. Trzeba sobie pomagać wzajemnie. Jako, że nasze Mistrzostwa organizowane są w lecie,w  dość atrakcyjnych miejscach i trwają dwa tygodnie, więc zawodnicy traktują je jako wyjazd wakacyjny i jeżdżą na nie całymi rodzinami. Czyli, że nie wydają za dużo pieniędzy na na wyżywienie na miejscu,sami gotują...Trzeba sobie jakoś radzić.

Problemem jest transport, ponieważ tak jak w innych dyscyplinach, modele małe nie są, a jak jeszcze ktoś ma trzy lub cztery, to problem jest. Trzeba też zabrać ze sobą serwis, paliwo. Mało tego nie jest. Ale jak jedzie cała ekipa, to jakoś to sobie logistycznie rozwiązują. Na takich zawodach, najlepsze co może nas spotykać to wspaniała atmosfera... Człowiek przez dwa tygodnie zapomina o bożym świecie. I jak jeszcze uda się wygrać, to nic nie brakuje do pełni szczęścia. Kto jeździ na takie imprezy, ten wie :) I za to warto wyłożyć trochę grosza.

Jeszcze koszt ubezpieczenia. Ubezpieczamy się z synem na cały rok i koszt takiego ubezpieczenia to ok 250 zł. Obejmuje cały świat. Więc koszty też nie są aż tak astronomiczne. Ale jak ktoś mądry powiedział: PRZYJEMNOŚCI KOSZTOWAĆ MUSZĄ. Bo inaczej możemy zostać, jedynie mistrzem świata w "nadupiesiedzeniu" :)

A.C.

Andrzeju a Ty znowu swoje :)

Chlopak nie pytal jak jest tam u Was w Loku, nie pytal jak jest w zwiazku szermierczym ani sekcji brydza sportowego tylko o F3A i reprezentacje. AP:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisowe na MŚ lub ME to pikuś, jakieś 300 Eu od seniora.

300? no to prosze to sa koszty wpisowego na tegoroczne MS w Szwajcarii  300 dobre... 700 za seniora, 150 za pomocnika!!!!!! 380 za kierownika teamu etc :

ENTRY FEES

Competitor Senior

€ 700

This fee covers participation in the World Championship, entry to the opening ceremony and welcome cocktail party, access to the flight line, souvenirs, and gifts.

Competitor Junior

€ 250

This fee covers participation in the World Championship, entry to the opening ceremony and welcome cocktail party, access to the flight line, souvenirs, and gifts.

Team manager

€ 380

This fee covers participation in the World Championship, entry to the opening ceremony and welcome cocktail party, access to the flight line, souvenirs and gifts.

Helper

€ 150

This fee covers participation in the World Championship, entry to the opening ceremony and welcome cocktail party, access to the flight line, souvenirs and gifts.

Supporter

€ 80

This fee covers participation in the World Championship, entry to the opening ceremony and welcome cocktail party, controlled access to the flight line, souvenirs and gifts.

Banquet

€ 80

Per person

 

zrodlo:

http://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.f3a-wc2015.ch%2Fdocuments%2F15_F3A_WCh_Bulletin2_1.pdf&ei=mCXXVLT_N5LSaKajgogP&usg=AFQjCNFwPjDUmeTRLCGwA4HChtXorx_wog&bvm=bv.85464276,d.d2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś się mnie czepił...Krótko: Stać cię, to jeździsz, nie stać, to nie jeździsz. I nie narzekamy , ze drogo, bo nikt nie mówił. że tanio będzie. Trzeba mierzyć siły na zamiary i tyle. Koledzy poradzili dobrze. Młody Kolego, trzymaj się tego w czym jesteś dobry i na czym się znasz. I co ważne stać cie na to finansowo. I rób wszystko,żeby cie było stać na te F3A. Tyle z mojej strony

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Panowie ta jak we wszystkim nie ma problemu z wysokością opłat na zawodach tego typu problem stanowi przede wszystkim dysproporcja zarobków przeciętnego Polaka i obywateli innych krajów . Za przeciętną średnią krajową można kupić 25% modelu zawodniczego dla kolegów z innych krajów starcza na model i życie na poziomie . Do tego mocne wsparcie ze strony  ministerstwa sportu w postaci kwoty na poziomie kilku tysięcy złotych na 4 osobową ekipę przy wpisowym typu 250€ / zawodnika raczej powinna rozwiać wszelkie wątpliwości . W tej całej sytuacji nie ma zupełnie winy Aeroklubu Polskiego bo ludzie dzielą pulę którą dostają z ministerstwa i tyle . Za to co ma powiedzieć zawodnik który musi kupić sobie np. 3 modele i sprzęt za ok 20.000 do tego musi zapłacić za noclegi , koszulki , wyjazd , żarcie . I na koniec dostanie opiernicz że nie zrobił wyniku od kolegów z forum ;). Pani  czy pan minister mają na biuro poselskie 10000PLN . Powiem wam lepiej jak się wybierzecie do kogoś szukając sponsoring nie zdziwcie się jak usłyszycie pytanie te mistrzostwa są u nas w mieście ? Bo jak nie to kasy nie dajemy bo nam to nie robi reklamy przedwyborczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie dyscypliny są tak kosztowne. Wszędzie tam gdzie potrzeba wynająć drogą infrastrukturę tj. halę lub lotnisko z utwardzonymi pasami muszą kosztować. W tych dyscyplinach gdzie wystarczy pole i trawa wystarcza ok. 300 Eu. Zanim zaczniemy myśleć o wyczynie należy przekalkulować konieczne wydatki i sprawdzić czy na nią nas stać. Znam kilka przypadków gdy dobrzy zawodnicy kończyli karierę nie mogąc udźwignąć kosztów. Lepiej wybrać coś mniej ambitnego ale tańszego. Wtedy mamy satysfakcję że przeszliśmy całą karierę sportową od młodzika przez juniora do seniora o poziomie mistrzowskim. 

 

 Koszty startowegow 2015 oprócz klasy F3A, info ze stron organizatorów i FAI

 

MŚ F3C and F3N Austria Śmigłowce

Kierownik zespołu 650 €

Senior Zawodnik 650 €

Junior Zawodnik 520 €

Pomocnik  130 €

 

MŚ F3P Aeromusical Pruszków/ Polska

Kierownik zespołu 440 €

Zawodnik senior/junior 440 €

Pomocnik 90 €

 

ME F3J Bułgaria Szybowce do lotów termicznych

Kierownik zespołu 250 €

Zawodnik senior 300 €

Zawodnik kobieta 100 €

Zawodnik junior 50 €

Pomocnik 50 €

 

F3K Chorwacja Szybowce rzucane z ręki

Senior Kierownik zespołu: 300 €

Senior Zawodnik: 300 €

Junior Kierownik zespołu: 150 €

Junior Zawodnik: 150 €  

Pomocnik: 50 €

 

 MŚ F1 senior Mongolia szybowce wolnolatające

Senior Zawodnik – 250 €

Kierownik zespołu – 180 €

Pomocnik – 50 €

 

ME F1 junior  Rumunia szybowce wolnolatające

Senior junior – 300 €

Kierownik zespołu – 300 €

Pomocnik – 50 €

 

ME S6 ukraina rakiety i rakietoplany

Kierownik zespołu– 335 ­­­­­­­­€ 

Senior Zawodnik – 335 €   

Junior Zawodnik– 225 €

 

ps. Ubezpieczenie modelu jeżeli jest cięższy niż 5kg i lepiej mieć porządne OC bo można się do końca życia niewypłacić, ubezpieczenie zdrowotne na czas wyjazdu (o ile jest konieczne), NNW dla reprezentanta wykupuje zawsze AP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.