Skocz do zawartości

PZL ŁOŚ 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko do dostania w super cenach w HK. :)

3 tygodnie czekania .

Do 100 USD bez cła .

 

Akumulator 5000 to sporo za dużo.

Ja latałem na 5000 właśnie i po 16 minutach lotu ciągle było go prawie pół niewykorzystanego.

Nie pamiętam jak z wyważeniem , może dla tego go woziłem w swoim Łosiu.

Tomku,

 

Na jakich silnikach latales? Bo zapytanie Bluuu odnosnie silnika na 4S z ciagiem 1200 - 1400g to ja mam N3536-1250 i smiglo 9x4 do zdobycia na eBayu za ok 50zl/szt, ale cholernik sporo wazy (150g) a i swoje ciagnie (35A) i wtedy 5000mAh jest w sam raz. Chyba ze jakis 2836-900kV i smiglo 10x5 i wtedy bedzie ciut lzej (100g) i ciut mniej pradozerny (ok 20A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na dualskich 35xx .

10x5 to śmigło się nie zmieści z tego co pamiętam.

Do oblotu założyłbym 8x6 dwupłatowe i po problemie

Regle 40a z becem 5A, na wyrost ,żeby pod zabudową się nie grzały, wystarczyły by 30A ,jeśli ktoś zamontuje chłodzenie :)

Serwa na lotki mocne 9g albo jakieś 12-14g.

Na wysokość iałem hs-81, i na kierunek też jedno takie.

Ale kierunek zależy jak kto robi, czy 2 serwa w sterze wysokości czy jedno serwo w kadłubie poprzez dźwignie.

podwozie w HK gotowe do 3,5kg , to sobie sami znajdziecie .

Broń boże takie jak moje ,rozlatuje się po kilku lotach .

Klap miałem też po 9g , ale teraz są fajne serwa 12-14g i dla spokoju teraz takie bym założył.

Gondole zamykanie i otwieranie robiły u mnie po 1 serwie 4g.

Przednia cześć klapek gondoli była zamocowana do goleni i otwierała ją goleń.

Teraz jak już są golenie otwierane elektrycznie , to można pokombinować z drucikami i sprężynkami , tak aby goleń otwierała i zamykała wszystkie klapki gondoli podwozia. I mniej serw tym prostsza instalacja.

Światła miałem , nie pamiętam gdzie kupowałem , ale tego sporo jest na rynku, nawet kiedyś ktoś na forum fajne robił. (chyba moje były forumowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje Łosie właśnie dotarły do mnie i teraz się zastanawiam za co się wziąć ale to nie dziś bo mam szkocką do obrócenia :D

EDIT

A jednak sie wiozłem za nie i mam pytanie do tych co juz je poskładali

Czy Wy szlifowaliście cokolwiek żeby weszło w swoje miejsce

Czy domek silnika wam sie nie rozleciał w rekach podczas składania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrus przy składaniu bez pilnika, papieru się nie obejdzie. Ale cierpliwością uzyskasz przepiękny model. Ja sam wycinałem ponownie domek silnika bo to co przyszło w części już było połamane a drugie w trakcie montażu się połamało.

Ale przy składaniu odstaw szkocką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki doki pilnik już w użyciu i drugi domek złożony jutro klej se kupie i zacznę coś tam sklejać

a co do szkockiej to już skończyłem :D

aha co bym nie zapomniał wkrótce mam zamiar wyrysować imitacje silnika tak samo jak miał ori Łoś i jak skończę swoje CNC to powycinam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze najpierw składasz calosc na szpilki potem kleisz o ile wszysko jest na swoim miejscu.

Domek jak popękał jeszcze nie sklejony , skladasz na szybie ,laczysz  i zalewasz ca.

Dobrze pierscienie zalaminowac, ale u mnie lataly nielaminowane i też jakoś było. :)

 

Gondole nie mogą być za mocno zrobione bo w przypadku nie otwarcia się podwozia , one odpadająpry lądowaniu  nie robiąc szkód modelowi ,a samemu wystrugac /naprawic to żaden problem , przynajmnie nie dla mnie .

Tak więc przestrzegam przez zbytnim wzmacnianiem tego elementu, lepiej mocowanie silnika naprawiać niż skrzydło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużym łosiu myje podłogę w modelarni co 2 tygodnie , a zamiatam codziennie , zaś w czasie pracy na 1 stole składam ,a na drugim stole , tne i tam mam lekki bajzel, ale kontrolowany.

Generalnie źle się mi pracuje w bałaganie. Więc jak za dużo już leży na stole to sprzątam czasami także w czasie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.