Skocz do zawartości

PZL ŁOŚ 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę węgla nie zaszkodzi, zwłaszcza po odkryciu że moja sklejka (w założeniu MODELARSKA 2,5mm) okazuje się być nędzną sklejką meblową 2,7mm, co powodowało konieczność szlifowania zamków, i nie było mowy o "klockach lego"

 

post-13780-0-64853900-1448566952_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zamontowałem podwozie główne w modelu z hobbykinga. Kupiłem golenie z amortyzacją i niestety różnią się od siebie... tzn. jedna łatwiej daje się ugiąć niż druga. Obawiam się, że może to skutkować niewielkim przechyłem modelu na jedną stronę. Co można z tym zrobić??

 

Poniżej zdjęcia

post-7049-0-31660400-1448911317_thumb.jpg

post-7049-0-57423700-1448911318_thumb.jpg

post-7049-0-87500800-1448911319_thumb.jpg

post-7049-0-17085200-1448911321_thumb.jpg

post-7049-0-68674000-1448911322_thumb.jpg

 

Docelowo koła będą podwójne tylko muszę kupić pręt 4mm i przyciąć na odpowiednią długość.

 

Podwozie zdecydowanie łatwiej dało by się zamontować jeszcze na etapie początkowego składania modelu.

W moim przypadku musiałem nieco poszerzyć otwór pod mechanizm podwozia, co sprawiło trochę trudności ale jakoś się udało.

 

Kolejny etap to dalsze pokrycie modelu balsą po wcześniejszym ułożeniu potrzebnych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie za krótkie te golenie?

2. Który dokładnie model podwozia kupiłeś ?

3. Jaką średnicę mają te kółka i czy to jest docelowa wielkość ?

 

Ad. 1 Też myślałem, że golenie muszą być dłuższe ale po przeanalizowaniu zdjęć Tomka zauważysz że u niego są podobnej długości co moje.

Druga sprawa im dłuższe golenie tym mniejsza średnica kół musiała by być. No i model stałby nienaturalnie wysoko. Dzisiaj zrobię i wstawię zdjęcie modelu z rozłożonym podwoziem

 

Ad. 2 

podwozie - https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=28976

golenie - https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=53740

koła - https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=23442

 

Ad. 3 koła mają średnicę 60mm i myślę, że nie będę ich już zmieniał. Na szerokość mieszczą się w modelu z lekkim luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że tu nie tylko chodzi o makietowy wygląd kół.

O wiele ważniejsza jest gładkość toczenia zmniejszająca ryzyko kapotażu oraz wstrząsy, co przedłuża żywotność konstrukcji.

No chyba, że masz asfalt :) Ale i na nim bardziej "mięsiste" koła się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Chciałbym dopytać jaka jest zasada przy podpinaniu dwóch regulatorów do jednego odbiornika? bezpośrednio oraz przez kabel Y ?

 

Czy należy odpiąć z jednego regulatora ten czerwony kabelek + ? (gdzieś takie zalecenie obiło mi się przez uszy ale nie jestem pewny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, choć...

 

Rzeczywiście na kanale youtube gościa o nicku RCInformer widziałem nie raz i nie dwa, że odpinał czerwone kable i podłączał osobnego BECa. Zaleca to praktycznie w każdym dwusilnikowym modelu. 

Ja tego nie robię,a Me262 lata bez problemów, podobnie bez problemów latał Mosquito. Modele mierzą i ważą z grubsza tyle co w założeniu będzie ważył mój Łoś, więc w nim pewnie też nie będę kombinował, ale warto wiedzieć, że inne rozwiązania są przez niektórych zalecane. 

 

Tu w 53 minucie zaczyna facet tłumaczyć, po co to usuwać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony przewód idzie zasilanie odbiornika , wiec dwa zasilania są zbędne. a nawet mogą sie kłucić wystarczy z jednego trzy przewody a z drugiego  syglał i  minus.  dodatkowy bec słuzy po to jak spali sie regulator zasilający odbiornik to kontrole przejmuje bec wpiety zazwyczaj w gniazdo bat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania są podzielone co do sposobu podłączenia dwóch regulatorów... Ja podłączyłem przez kabel Y bez wypinania jednego przewodu.

 

Teraz zastanawiam się w jaki sposób wzmocnić mocowanie gondoli z silnikiem do kadłuba. Zestawowe połączenie bez dodatkowych wzmocnień wydaje mi się, że jest zbyt delikatne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze ten artykuł rozwieje wszelakie watpliwosci kolegów związane z podłączaniem regulatorów w wielosilnikach http://debile.ugu.pl/print.php?type=A&item_id=4

 

Dzięki za link wszystko fajnie wyjaśnione tylko nie rozumiem dlaczego akumulatory, które oddają prąd do regulatorów mogą być połączone równolegle a dwa regulatory, które niejako też oddają prąd do odbiornika już nie mogą być połączone równolegle.?

 

 

Michał , jak podwozie się nie otworzy to coś musi puścić, lepiej to mocowanie niż pół skrzydła.

W sumie racja. Mimo to delikatnie jakieś wzmocnienia zrobię, ponieważ wczoraj uruchomiłem silniki i moc mają sporą :)

 

Tomek a jak Ty rozwiązałeś u siebie kwestię zasilania w modelu?

 

Nadal nie jestem przekonany, który sposób jest poprawny i dlaczego prąd z dwóch regulatorów nie może być połączony równolegle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.