Skocz do zawartości

Język polski trudny jest i basta.


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nauczyciel sprawdza listę to przecież po nazwiskach jedzie od góry do dołu a potem dodaje imię ;) Wydaje mi się, ze w urzędach i placówkach medycznych też się przyjmuje Kowalski Jan a nie odwrotnie, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja jestem z czasów, gdy miesiąc w dacie pisało się rzymskimi. Wówczas nauczyciele potrafili wypełnić prawidłowo dziennik sortując wg nazwiska. 

 

Zresztą jak to brzmi:

 

- Sobieski Trzeci Jan

 

- Z Bogdańca Zbyszko

 

A urzędnik najchętniej zapytał by się tylko o pesel. Mógłby się posługiwać 17 klawiszową klawiaturą zamiast 101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... trochę przyganiał kocioł garnkowi ...

Proponuję przejrzeć (nie "przeglądnąć"  - obrzydlistwo ) forum i poszukać w ilu postach jednostki nie są odmieniane przez liczby.

A przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie powiem : "mam pięć rower" natomiast wiele osób, których o brak klepek nie posądzam, potrafi napisać "10 amper", albo inne curiosum :  "20 Watt" ! - nie dość,  że nie po polsku to jeszcze z błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.