Skocz do zawartości

Szybkozłącze do odbiornika.


bart07

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dyskusjach nt płytki do serw doszedłem do wniosku, że w moim przypadku gdzie indziej jest problem.

 

Mam więcej modeli, niż odbiorników. Chciałbym znaleźć szybkozłącze do odbiornika, zamiast przepinać ileś tam serw. 

 

Założenia:

 

- min 10 pin (8 kanałów + zasilanie)

- lekkie

- tanie

- pewne - z zatrzaskiem lub śrubką.

 

najlepiej łatwo dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wciskać całego odbiornika. Widziałem takie coś na jednym z managerów zasilania. Obawiam się naprężeń na odbiornik. 

 

Chcę tak:

 

Odbiornik - kabelek - wtyczka >--< gniazdo - serwa i zasilanie

 

 

 

Są złącza JST, nawet dwurzędowe, ale troszkę do mnie nie przemawiają. Wolałbym coś na wzór db9 - ale jest troszkę za ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna strona. Jedno podejście do filtra i takie coś:

 

https://www.elfaelektronika.pl/elfa3~pl_pl/elfa/init.do?item=43-791-53&toc=19792

+

https://www.elfaelektronika.pl/elfa3~pl_pl/elfa/init.do?item=43-792-77&toc=19792

 

12g to już troszkę. Tutaj jest 2,5 razem z opakowaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIeżartuję, 400 cykli to dla niektórych 2 lata latania , do tego jeszcze jakiś serwis w domu to też przepinanie, modele jednak trochę dłużej wytrzymują, nielicząc może pianek. Tylko że wcześniej na cenę nie popatrzałem, 6zł nikogo nie zrujnuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co następuje:

Zamiast dokupić sobie odbiorniki, kombinujesz pod górę. Po co?

Wtyczki serw to są zwykłe 3 pinowe bls, ale pod szyldem "modelarskim" = cena x10.

Wniosek? Kup sobie bls na te 8 pinów w rzędzie, nożyk w garść, doklej 2 w poprzek super glue jako zasilanie. Koszt 1zł w elektronicznym. Wszystko sprowadza się do zarobienia wtyczki w modelu.Tylko po co? To nie są już te czasy, gdzie odbiornik kosztował krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co następuje: Zamiast dokupić sobie odbiorniki, kombinujesz pod górę. Po co? Wtyczki serw to są zwykłe 3 pinowe bls, ale pod szyldem "modelarskim" = cena x10. Wniosek? Kup sobie bls na te 8 pinów w rzędzie, nożyk w garść, doklej 2 w poprzek super glue jako zasilanie. Koszt 1zł w elektronicznym. Wszystko sprowadza się do zarobienia wtyczki w modelu.Tylko po co? To nie są już te czasy, gdzie odbiornik kosztował krocie.

A niby ile według Ciebie kosztują obecnie odbiorniki?

http://www.rcskorpion.pl/towar/futaba-r7008sb-odbiornik-z-nadajnikiem-telemetrii-24ghz-fasstest/

http://www.rcskorpion.pl/towar/futaba-r6014hs-24ghz-ss-fasst-high-speed-futaba/

Czy nie jest to wystarczający powód aby jak mówisz "kombinować pod górę". Jak dajesz rady to zastanów się 2x zanim coś zaproponujesz. Są ludzie którzy latają sprzętem za kilka tysięcy i nie chcą go stracić.

Takie szybkozłącze moim zdaniem może choć odrobinę obniżyć koszt modelu i dać możliwość polatania jednego dnia dwoma lub trzema modelami na jednym odbiorniku.

Z zaciekawienie obserwuje temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ja już od dłuższego czasu chodzę wokół tego tematu tylko jestem za cienki w uszach bo w szkole humanistycznej tego nie uczyli. :D

Dokładnie tak jak piszesz też oczekuję od takiego złącza: aby jednym odbiornikiem załatwić kilka modeli, aby przy podłączaniu nie pomylić się (a już mi się zdarzało :() no i aby takie rozwiązanie było absolutnie pewne i dawało 100% pewności że się nic nie rozłączy w czasie latania.

Temat obserwuję od początku bo jestem przed zakupem właśnie jednego z powyższych odbiorników i krew mnie odrobinę zalewa, że muszę wywalić taką kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Konrad.

 

Lepiej wydać 10zł, niż 150 (mam tańsze od Ciebie :D )

 

Stosując takie szybkozłącze chcę uzyskać 2 rzeczy.

 

1. Oszczędzić odbiornik. 

2. Uniknąć pomyłki przy podłączaniu. 

Bartek mam pytanie do Ciebie skoro cos takiego kombinujesz :)

 

NIe wiem nie probowalem ale:

czy mozna w nadajniku zaprogramowac wytrymowac etc ustawic np. 5 roznych modeli i zapamietac (pod roznymi nazwami oczywiscie) a nastepnie wszystko zbindowac z jednym odbiornikiem?

Wtedy zmieniajac model zmienialbym po prostu ustawienia dla tego samego odbiornika.

 

Pytam dlatego ze czytajac ten watek zaczalem sie zastanawiac czy moglbym ten sam model z tym samym odbiornikiem ustawic w nadajniku jako dwa modele:

jeden ustawiony na wietrzne warunki

drugi ustawiony na cisze.

 

U mnie to moze byc pomocne  a nie probowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek mam pytanie do Ciebie skoro cos takiego kombinujesz :)

 

NIe wiem nie probowalem ale:

czy mozna w nadajniku zaprogramowac wytrymowac etc ustawic np. 5 roznych modeli i zapamietac (pod roznymi nazwami oczywiscie) a nastepnie wszystko zbindowac z jednym odbiornikiem?

Wtedy zmieniajac model zmienialbym po prostu ustawienia dla tego samego odbiornika.

 

Pytam dlatego ze czytajac ten watek zaczalem sie zastanawiac czy moglbym ten sam model z tym samym odbiornikiem ustawic w nadajniku jako dwa modele:

jeden ustawiony na wietrzne warunki

drugi ustawiony na cisze.

 

U mnie to moze byc pomocne  a nie probowalem :)

 

Oczywiście że możesz ustawić ten sam model pod różnymi nazwami Termik1, Termik2 na tym samym odbiorniku.

Nie wiem jaki masz nadajnik ale tego typu ustawienia można zrobić na jednym modelu np. Thermik1 i poprzez odpowiednie ustawienia raz mieć wytrymowany model do szybkiego latania raz na latanie w termice. Nie trzeba zmieniać modelu.

Takie ustawienia robi się poprzez tzw. FAZY LOTU.

 

Ale jeśli masz trochę mniej zaawansowany nadajnik w którym nie można zrobić faz lotu to oczywiście, że możesz mieć nawet 5 modeli na tym samym odbiorniku. Chodzi o to że nie model parujesz z nadajnikiem tylko odbiornik bindujesz (parujesz) z nadajnikiem.

Ustawienia nie zapamiętują się w odbiorniku dla danego modelu tylko w nadajniku pod odpowiednią nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz ustawić ten sam model pod różnymi nazwami Termik1, Termik2 na tym samym odbiorniku.

Nie wiem jaki masz nadajnik ale tego typu ustawienia można zrobić na jednym modelu np. Thermik1 i poprzez odpowiednie ustawienia raz mieć wytrymowany model do szybkiego latania raz na latanie w termice. Nie trzeba zmieniać modelu.

Takie ustawienia robi się poprzez tzw. FAZY LOTU.

 

Ale jeśli masz trochę mniej zaawansowany nadajnik w którym nie można zrobić faz lotu to oczywiście, że możesz mieć nawet 5 modeli na tym samym odbiorniku. Chodzi o to że nie model parujesz z nadajnikiem tylko odbiornik bindujesz (parujesz) z nadajnikiem. Czyli uwazasz ze ten sam nadajnik moge sparowac kilka razy z tym samym odbiornikiem zmieniajac jedynie model w nadajniku :)

Ustawienia nie zapamiętują się w odbiorniku dla danego modelu tylko w nadajniku pod odpowiednią nazwą.

O to fajnie :) Nigdy tego nie probowalem ale w takim razie skopiuje sobie swoj model w nadajniku i bede go osobno ustawial na wietrzne warunki :) Genialne:)

Moge u siebie ustawic 6 faz lotu, ustawionych mam 5 i powinienem w innych warunkach je przetrymowac wszystkie wiec sama jedna dodatkowa faza lotu by mi nie pomogla ale zmiana modelu :) Miod malina :)

 

 

I zycie stalo sie prostsze :)

 

 Dzieki Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.