Skocz do zawartości

Pytanie do sprzedawców w sklepach modelarskich


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

Witamy w EU.......

Zgodnie z najnowszym prawem obrót chemią niebezpieczną ( czyli wybuchową)  jest regulowany.

Nitro się zalicza do takich artykułów niestety.

Ponoć można z tego zrobić bombę, tzn, jak ktoś czyli terrorysta z Alkaidy chce to i tak zrobi co chce  a zwykły modelarz jest w plecy...

Prawo wdrożone od 01.01.2015, na Allegro usuwają aukcje z takimi artykułami. ( eter, nitro itp.)

Gdzieniegdzie jeszcze można trafić nitro.

Paliwo to zasadniczo  możesz tylko gotowe sobie kupić....

Za niedługo zniknie zewsząd   :(

 

Sprobuj na  biochemia.com.pl,

pewnie jeszcze inne adresy www też jeszcze maja jakies resztki

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że podobno nie ma problemu z zakupem na firmę. Jest to o tyle prawdopodobne, że np. ostatnio robiąc zakupy w hurtowni motoryzacyjnej i prosząc o jakiś dobry i niedrogi płyn do spryskiwaczy pani mnie zapytała czy na użytej własny czy do dalszej odsprzedaży. Gdy powiedziałem, że na własny to dała mi jakiś zawierający metanol i prawdopodobnie z tego powodu niedopuszczony do sprzedaży dla zwykłego konsumenta. Nawet na fakturze była informacja, że płyn nie jest przeznaczony do dalszej odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ta UE juz mnie wku.........

wszystko zakazuja a uprawy GMO są cacy frajerzy.Przepraszam ale nie wytrzymałem.Chore


Bede Andrzejku w Miłocinie Razem z Jurkiem.O i Ryśkiem B narazie mam 30 L paliwa ale tak na zapas chciałem.Narazie nie ma cisnienia ,ale dobrze ze wiem jak by co i od kogo pogadamy Andrzej na zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

ale jesteś uprzejmy...

 

Subiektywnie uważam, że jak coś jest zakazane, czy za chwilę zniknie z rynku to się nie wybrzydza.

To kup sobie 5 szt. 1L dla mnie to dalej 5L nitrometanu a chyba docelowo o to ci chodzi a nie o plastikową bańkę 5L - puste masz na stacji benzynowej lub w markecie budowlanym

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.