Skocz do zawartości

Po co jest telewizja?


rafał .k

Rekomendowane odpowiedzi

W całej tej telewizorni najlepsze są gołe baby i król Julian, oczywiście :P:D !! A czy ktoś z dyskutantów pamięta jak brzmiał pierwszy post? Moje pytanie do Rafała: zawsze Mistrzostwa Polski są na jesień, a Ty piszesz o MP już w maju. To tak specjalnie? Jest jakiś powód? Co do tych redaktorków, to trzeba im nabajerować, ze jakiś lokalny bonzo będzie, to przyjadą. Jak mi kiedyś zależało,żeby na moje zawody  ekipa TV przyjechała to tak im mówiłem. Skutkowało :)

A.C.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki niszowy zespół Apteka. Prawdziwy i niesprzedawalny. Wokalista Kodym, jest jedyny w swoim rodzaju i nie zalezy mu na sprzedaży płyt, listach przebojów i festiwalach w Opolu. I nagrywa takie kawałki, które doskonale oddają moje podejście do telewizji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej tej telewizorni najlepsze są gołe baby i król Julian, oczywiście :P:D !! A czy ktoś z dyskutantów pamięta jak brzmiał pierwszy post? Moje pytanie do Rafała: zawsze Mistrzostwa Polski są na jesień, a Ty piszesz o MP już w maju. To tak specjalnie? Jest jakiś powód? Co do tych redaktorków, to trzeba im nabajerować, ze jakiś lokalny bonzo będzie, to przyjadą. Jak mi kiedyś zależało,żeby na moje zawody  ekipa TV przyjechała to tak im mówiłem. Skutkowało :)

A.C.

Nic specjalnie bo zainspirowany innym tematem postanowiłem się podzielić swoim doświadczeniem, a właściwie jego brakiem w kontaktach z betonem pt.TVP3 KATOWICE .Owe zawody organizowaliśmy trzykrotnie w klasie NS i nie na jesień . Ja nie miałem zamiaru nikomu do du.... włazić żeby przyjechał coś namagnesować i dałem sobie spokój .Niektórzy piszą że się czepiam spraw nieważnych ,a moje pytanie dotyczyło jak traktują modelarzy inne oddziały i z wyjątkiem jednego forumowicz nikt  nie podzielił się swoimi doświadczeniami .Wszyscy raczej dzielą się z kolegami co oglądają jak już ,a czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizowaliśmy w Łodzi i okolicy dwa razy zawody ESA. Raz Puchar Polski i raz Mistrzostwa Polski. Dwa razy media się pojawiły i był krótki reportaż w TVP lokalnej, w lokalnym kanale kablowym, w kilku stacjach radiowych i w prasie regionalnej. 
Jedyne czego zabrakło to zapowiedzi na kilka dni przed zawodami. Ale my też nie mieliśmy żadnego materiału promocyjnego więc nie wystosowaliśmy takiej inicjatywy.

P.S. Nasz sposób:
Do wszystkich redakcji wysłaliśmy zaproszenie do zrealizowania reportażu z imprezy. Wystarczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie, o to chodziło .Prawdopodobnie w przypadku oddziału Katowickiego trzeba by pewnie razem z zaproszeniem kilka bombonier posłać ,jakiś  rok przed imprezą ! I może wtedy by się ruszyli ?

Edytowane przez rafał .k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał zaproszenie wysłaliśmy mailem. Z krótką notką: co, gdzie, kiedy, o co w tym chodzi.

 

Widzę, że szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Poniżej masz wstępną treść maila jaki poszedł do redakcji. Przerób sobie, i wyślij jakieś 2 tygodnie przed zawodami.

 

 

Tym razem pragniemy Państwa zaprosić na Mikołajkowe Zawody ESA AIR COMBAT do Piotrkowa Trybunalskiego.

Zawody odbędą się w dniu 08.12.2013 na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

Początek zawodów o godz 9:00. W programie m. in. walki modeli samolotów myśliwskich z okresu I i II wojny światowej, dodatkowymi atrakcjami dla publiczności będą pokazy lotów akrobacyjnych, śmigłowców i makiet. Dodatkową atrakcją będzie rozgrywanie historycznych scenariuszy walk w zimowych warunkach.

 

Zasady ESA AIR COMBAT są niezmiernie proste:

W jednej walce bierze udział do 7 pilotów. Każdy model ciągnie za sobą 10m długości taśmę z bibuły, którą pozostali piloci starają się "uciąć". Walczy każdy z każdym. Wygrywa pilot, który zetnie najwięcej taśm.

Spektakularne pościgi, manewry tuż nad ziemią, bliskie minięcia (czasem za bliskie) są wpisane w charakter tej dyscypliny modelarstwa.

DLA OBSERWATORÓW, KIBICÓW i GOŚCI WSTĘP WOLNY :)

ZAPRASZAMY!

 

Grzegorz ....

161 Eskadra Myśliwska Łódź

 

ps. linki z relacjami z poprzedniej edycji zawodów ESA Combat z Pucharu Polski, który miał miejsce w Łodzi:



ŁWD - od 5.00 minuty 
http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/17082013-2155/12132831 

TV Toya: http://moya.toya.net.pl/site_aktualnosci.php?news_id=5100&na_dzien=2013-08-17&s=fbfd03150766d5aa087127f4cb035624 

Gazeta Wyborcza: 
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,14452341,Podniebne_pojedynki_na_stadionie_Startu__W_wersji.html#LokLodzTxt 

Ekspress Ilustrowany: 
http://www.expressilustrowany.pl/artykul/970735,zawody-modeli-latajacych-film-zdjecia-puchar-polski-air-combat-esa,1,27,id,t,sm,sg.html#galeria-material 


relacja "Biskupa": 
http://bishop-miniatures.blogspot.com/2013/08/bitwa-o-odz-battle-for-odz.html 

zdjęcia Krzysztofa Grzelczaka 
https://plus.google.com/photos/107133284558403556819/albums/5913381811274876465?banner=pwa&authkey=CJ_Nlrr064XO6AE 

zdjęcia Roberta Banasiaka 
https://plus.google.com/photos/114048510157733393874/albums/5913683173129093793?authkey=CMCMjOTbtJiKkQE

 

Część linków już nie działa :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał zaproszenie wysłaliśmy mailem. Z krótką notką: co, gdzie, kiedy, o co w tym chodzi.

 

Widzę, że szukasz problemu tam gdzie go nie ma. 

Widać wyraźnie że w innych oddziałach jest z tym lepiej  ,a ja niczego nie szukam!   jeżeli macie dobry kontakt z swoimi oddziałami TVP to na pewno nie jest to tylko zasługa sposobu powiadomienia, lecz musi pracować tam osoba przychylna,inteligentna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw skorzystaj z porad Kolegów.

Dopiero wtedy będziesz miał porównanie i rozeznanie, kto w Twoim oddziale TVP pracuje (czy inteligentny czy nie ;) ).

Ok ,Ale ja nigdzie nie napisałem że kontaktowałem się wyłącznie telefonicznie ,i że innych wiadomości nie wysyłałem .Bronisz czegoś co samo się nie obroni ! Potraktowali nas ,bo nie mnie tylko nasz klub jak piąte koło u woza i nic tego nie zmieni .a jeszcze jedno czy ja gdzieś napisałem że jak ja dzwonie to wszyscy mają mnie słuchać ?NIE! Daje sobie spokój nakreślenie tendencji nic tu nie dało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy telewizja, czy radio to najbardziej opiniotwórcze nośniki przekazu, możemy nie słuchać ani nie oglądać a i tak będzie ten syf do nas docierać.

W miarę to co by się nadawało do oglądania, np. ciekawe dyskusje są bardzo późno w nocy, resztę oglądaczy karmi się pomyjami, które

muszą mieć dużą oglądalność. Dlatego trzepie się hurtowo seriale oparte na tym samym lub podobnym wątku i będą trwały przez milion

odcinków chyba że spadnie oglądalność i niezmiennie króluje polityka, bo to wzbudza najwięcej emocji a co gorsza pobudza i tworzy nienawiść.

 

Osobiście od wielu wielu lat "odwszawiam" się od cywilizacji wyjeżdżając dwa razy do roku w rejon gdzie jedynym świadectwem o istnieniu tejże

jest przelatujący samolot. Oczywiście bez prądu, radia i innych wymysłów szatana a komórkę włączam pomiędzy 19-19.30 dla bliskich i znajomych.

Po trzech dniach już wpadam w rytm życia zgodny z naturą i przyrodą.

Powrót po około 10 dniach to totalna masakra i zawsze zadaję sobie pytanie " o co w tym wszystkim chodzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka telewizja, jacy ludzie. Jaki popyt, taka podaż. A że 80% ludzi lubi prosto, bezmyślnie, bez wysiłku, to taką ma TV. I taką ma pozostałe 20%. Upraszczając.

Jakby się tak połowa z tych 80% postawiła, to szybciutko dostaliby w ramówce to, czego by chcieli, na pewno w stacjach komercyjnych, bo ich racją bytu są dochody z reklam, a te są drogie jak jest duża oglądalność.

Niestety, w dającej się przewidzieć przyszłości, bunt masowego widza nam nie grozi.

 

Jednak te 20% (powiedzmy bardziej wymagająych) widzów też ogląda reklamy, a często dotyczą one produktów generujących większe zyski niż masowa sprzedaż środków do prania, czy jednorazówek do golenia. Tylko dość marudzenia i dupa sprzed telewizora.

Badania oglądalności naszym orężem! :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli  telewizja jest po to by nas ogłupiać i generować zyski...

TV jest zwierciadłem. I zjawiskiem. I firmą. I zgodnie z tymi rolami ma różne cele.

 

Czy ma ogłupiać? W zamian za prostą, niewymagającą rozrywkę, za proste, przesiane informacje, za proste, bez dylematów wzorce ludzie, w większości świadomie i tylko do pewnej granicy, godzą się na ogłupienie. Taka cena.

Nie byłoby TV, byłoby coś innego.Niemal od zawsze była religia. Kiedyś będzie jeszcze coś innego. Próżnia zawsze będzie wypełniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Od czterech lat i pięciu miesięcy nie oglądamy TV i nawet nie mamy telewizora. Był to świadomy wybór. Przyczyn było wiele, ale najważniejsze było to, by nasz syn nie wychowywał się w przekłamanym świecie i... telewizja zwyczajnie mnie obrażała - nie lubię, gdy ktoś traktuje mnie jak idiotę, lekceważy, nie traktuje poważnie.

Co mam na myśli pisząc o przekłamaniu świata? Prosty przykład. Dzieci sasiadów wychowane na TV w czasie szumu medialnego związanego z "matką Madzi" były całą sprawą niezdrowo zainteresowane (żyły tym) i przerażone. Dla naszego synka mamy kochają swoje dzieci, a reszta to patologia. Dla dzieci sasiadów nie było to takie oczywiste. Podobnie dla naszego syna mężczyzna to mężczyzna, a kobieta to kobieta, a cała reszta to wyjątki. Nie dla telewizyjnych dzieci. Kobietą może być facet udający kobietę z brodą... czy jakoś tak. Dzieciaki same już nie wiedziały o co chodzi. Przy czym zaznaczam, że nie trzymamy syna pod kloszem mówiąc, że świat jest idealny. Po prostu TV zniekształca świat pokazując głównie to, co jest patologią. Chodzi o proporcje.

Czasami słyszę programy telewizyjne u klientów (jestem usługodawcą) i z perspektywy tych lat stwierdzam, że nic nie straciłem (nawet moje ulubione Discovery zeszło na psy), a zyskałem duuuużo czasu. Tak, wiem, każdy mówi, że niewiele siedzi przed pudłem, ale niech będzie to 1 godzina dziennie, to w tygodniu mamy już 7. Siedem godzin życia w tygodniu!!!

I jeszcze coś - gdy ludzie dowiadują się, że nie mamy TV, to często reagują wrogo, wręcz histerycznie! Trudno powiedzieć dlaczego. Jakby to był z naszej strony policzek w nich wymierzony. Dziwne.

Odwieczne pytanie - dlaczego TV jest taka, a nie inna? Czy to niski poziom odbiorców, czy TV ma ten poziom zaniżać. Osobiście uważam, że to drugie. Ale ja jestem preppersem widzącym wszędzie spiski, więc co ja mogę wiedzieć.  :)

pozdrawiam z mojej miłej wsi.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.