Skocz do zawartości

Hawker Typhoon IB w 3D


Kropka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niezle niezle, popracowal bym na weatheringiem, samoloty w tych czasach z roznych miejsc ciekly, wokol broni powinny pojawic sie osmalenia a miejsc narazone na eksploatacyjny kontakt wytarte (braki farby po sciezce pilotac wchodzacego do kabiny itp). A pilot by sie w latajacych obrazkach przydal ;)

 

Masz jakis inne swoje prace? Osoba z twoimi zdolnosciami przydala by sie do projektow z nadrukami na depronie. Popatrz na samoloty Marka Rogowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za uwagi.

 

popracowal bym na weatheringiem

 

Znaczy się, wpływ środowiska -- choć różnie jest z tym na wirtualnych modelach, to należy równać w górę (czyli do tych staranniejszych/pogłębionych prac z uwidocznionym wpływem środowiska) i niewątpliwie zamierzam w tym temacie popracować. Co do innych modeli to są, choć to właściwie początki prac modelarskich -- większość samolotów jest od niedawna na Facebuku (https://www.facebook.com/profile.php?id=100009510882453).

Co do samolotów Marka Rogowskiego, nie udało mi się odnaleźć, ponowię próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Rokowski  a nie Rogowski :)

A dwa przykłady  druku na piankach o czym pisał Piotr  :

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/53324-fokker-d-vii-ernsta-udeta-by-napolskimniebiepl/

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/50480-mig-29-model-drukowany-na-depronie/

 

Czy u źródła: http://napolskimniebie.pl/

 

Przyłącze się do innych gratulacji -szacun !!

A przy okazji może lista programów ?   Bo Sketchup to to nie jest (chyba że z dużymi wtyczkami...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca koncepcja z tym malowaniem sprzedawanym w postaci gotowych plansz. Nie spotkałam się z czymś takim, no ale miałam -- póki co -- bardzo niewiele wspólnego z modelarstwem, co mam nadzieję nadrobić :) Do nauki, upodobałam sobie modele PWS, Hawker jest namłodszym produktem wykonanym głównie dlatego, że nieco znużyły mnie monotonne malowania polskiego międzywojnia.

Padło pytanie o program -- w moim przypadku, macierzystym programem 3D używanym przeze mnie, jest Blender z silnikiem renderującym Cycles.


Może byłoby celowe, aby na forum pfmrc.eu, został utworzony zakątek do takiego modelarstwa wirtualnego… No ale to pytanie do adminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inne litery, trochę inne umieszczenie. Ale mi najbardziej się rzucają w oczy kokardy typowe dla górnych powierzchni namalowane od spodu skrzydła. O ile zdarzały się trójkolorowe od góry, to nie spotkałem się wcześniej z dwukolorowymi od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno mi zauważyć, że dolne znaki rozpoznawcze chyba powinny być trójkolorowe, z białym pierścieniem między czerwonym kołem a niebieską wstęgą.

 

Wydaje mi się, że malowanie ogólnie nie pasuje. Kroplowa kabina sugeruje późniejsze wersje po poprawkach,  Numer kodowy TP-R wcześniejszą, a pasy inwazyjne późniejszą. Nie znalazłem takiego malowania w sieci.

 

Faktycznie, u dołu powinny być trójkolorowe, dzięki -- umknęło mi. Na wczesnym etapie malowania, gdy można je łatwo poprawić, wrzuciłam model na Facebukową grupę „HAWKER TYPHOON MK.IB BUILDS", gdzie nie było uwag. Cieszy mnie, że tutaj bardziej wnikliwie i krytycznie podchodzi się do prezentowanych obrazków. Zaproponuję na tym forum, dołożenie nowego działu dla modeli 3D, myślę, że mogłoby to przynieść obopólną korzyść.

Co do międzywojnia, mam pięć modeli, no ale są to modele, na których się uczyłam (nauka wciąż trwa :) i trzy nadają się do powtórnego malowania, a dwa do wymodelowania od nowa i malowania. Są na wzmiankowanym już Facebooku -- nie planuję umieszczać więcej modeli 3D w dziale RÓŻNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.