Skocz do zawartości

Zakłócenia transmisji video


Dawid2379
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odbiorem video, obraz "załamuje się', pokazują się jakieś pasy, szumy, jednym słowem nie da się latać w dalszym ciągu dalej niż w zasięgu wzroku, jak widać po zdjęciu nadajnik video nie jest słaby, ani jakiś tani, nawet antenki dokupiłem grzybki.

Problem z obrazem występuje tuż po starcie, próbowałem odejść z nadajnikiem kiedy system nie był uzbrojony na jakieś 200m - obraz super.

Kombinowałem też z masą kamery, podpinałem do osd, do minusa nadajnika video i nic. Załączam zdjęcia może ktoś zauważy jakiś błąd w rozmieszczeniu elementów zabawki.

Zrobiłem też w paincie rysunek jak i co jest podpięte może tam jest jakiś błąd. Proszę o wyrozumiałości trochę.

post-11412-0-97868100-1434296168_thumb.jpg

post-11412-0-65047500-1434296173_thumb.jpg

post-11412-0-16471900-1434296179_thumb.jpg

post-11412-0-30572300-1434298069_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał spróbować w takim razie, myślałem o tym i chciałem tego uniknąć, każdy gram jest istotny.

Nadajnik teoretycznie pobiera 200mA przy 12v(działa od 7,4V).

Jaki najmniejszy pakiet 3s mógłby podtrzymać nadajnik przez 15 min? Bo tyle max lata dron. Kamera zasilana własną baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich używam pakiet 2S900mAh do odrębnego zasilania nadajnika obrazu (200mW) i gimbala Tarot T2D. Wystarcza mi na łączne loty do 50min. Szybciej wymieniam pakiety główne w wirnikowcach po lotach, niż ładuję ten odrębny. W każdym razie, zniknęły mi problemy ze stabilnością obrazu podczas pracy głównych silników.

Stosowałem swojego czasu, różne "filtry i stabilizatory" zasilając to wspólnie z głównego pakietu, jednak nie zdaje to egzaminu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, brzmi ciekawie, to bardzo długo pakiety utrzymują nadajniki, mam nadzieję ze i u mnie sytuacja się poprawi, mimo to poszukam coś poniżej 500mAh i będę doładowywał pakiet częściej, bardziej mi zależy na wadze całości.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim kanale pracujesz? Ja mam identyczny zestaw (BOSCAM TS i RS832) i najmocniejszym kanalem okazal sie 34. Wszystkie inne okazywaly sie slabe i zasieg video nie przekraczal 150m - nawet po zmianie anten na koniczynki. 

Tak to wygladalo oryginalnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Boscam 600mW jest powiedzmy taki sobie :(  http://pfmrc.eu/index.php?/topic/47621-av-fpv-boscam-600mw-a-dziala-jak-200mw/

Jeżeli chodzi o zasilanie liku Video to najlepiej, tak jak pisali koledzy zasilać z osobnego małego pakietu, w przypadku zasilania z pakietu napędowego

mogą występować zakłócenia i warto założyć filtr dostępny u kolegi Lee na Rc-fpv lub czasami pokazują się na znanym serwisie aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japim

Ja mam nadajnik ts832 ale odbiornik w dv701, do tego zmieniłem antenki na grzybki, kanał mam 38, szczerze nie próbowałem na wszystkich, dzisiaj przyszła mi osobna bateria zaraz podeślę film jak wygląda teraz obraz, musi się tylko wgrać.

Połączyłem masy baterii bezpośrednio cienkim kabelkiem.

Szczerze dalej nie jestem zadowolony, jest lepiej ale są jakby pasy.

Będę chyba musiał jeszcze zastosować filtr.

 

tak to wygląda:, generalnie jakość wideo słaba bo tak niestety nagrywa dv701, ale oczywiście mobius tez nagrywa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy jakie widać na Twoim filmie, to głównie zakłócenia w torze radiowym. Sprawdź ustawienie anteny nadajnika obrazu pod spodem modelu, skierowaną w dół.

Upewnij się także, że antena odbiornika, jest pionowo i nie przesłonięta w stronę modelu. Czasem poprawienie tego, pomaga.

Jeśli masz możliwość zasilania OSD z odrębnego pakietu, omiń zasilanie z pakietu zasilającego silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich wirnikowcach zazwyczaj montuję anteny pod spodem modelu, aby był cały czas zapewniony wizualny kontakt z anteną odbiorczą. Szczególnie, gdy latam "nad głową".

Ustawienie anteny z boku modelu, raczej nie będzie dobrym pomysłem.

Używając iOSD z NAZA, warto jest dodać filtr, i jeśli masz tanie regulatory, dodać im po kondensatorze 470-1000uF tuż przy złączach zasilania.

Zazwyczaj latam z minimOSD, które zasilam napięciem 12V właśnie z odrębnego pakietu, dzięki czemu, nawet gwałtowne manewrowanie modelem nie wpływa na obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nie mogę zasilić OSD osobno, ale będę kombinował z ustawieniem anteny w dronie, oraz z filtrami, jutro skoczę do sklepu i jeszcze zrobię na szybko filtr dla nadajnika, zobaczymy co z tego wyniknie.

Co do anteny w pionie w odbiorniku to ciężka sprawa, jest zamontowana w monitorku, aby dobrze widzieć obraz, muszę go mieć pod kątem ok 45 st...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, osobno monitor i aparatura nie robią  żadnej różnicy.

Zmieniłem miejsce nadajnika, bo przewody zasilające szły wzdłuż i przy przewodach zasilających sterownik silnika, próbowałem antena skierowana do góry i do dołu ale nic to nie dało.

Byłem w sklepie po elementy na filtr do nadajnika video ale nie maja cewki wiec wlutowałem tylko diodę i kondensator w nadziei że to chociaż pomoże ale efekt ten sam. Nie wiem czy zamawiać oryginalny gotowy moduł filtra czy nie zamawiać może inny nadajnik.... a ten sprzedać...

Zmieniłem jeszcze antenki na oryginalne, bo i  tak daleko nie polecę.

Co zauważyłem to zakłócenia występują głównie po uruchomieniu silników, im wyższe obroty tym większe pasy co widać na filmie:

 

 

 

EDIT:

Wlutowałem sklepowy odkłócacz i nic z tego nie wyszło.... 

Nie wiem może jakieś ekranowanie przewodów?

Jak dla mnie to pole magnetyczne zakłóca przewód video albo sam nadajnik, brak już pomysłów, boję się że kupie nowy nadajnik i nic to nie zmieni.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.