Skocz do zawartości

zna ktoś silnik dający 9kg ciągu @6s ? odpowiednik Dualsky XM6360CA-7


Piotrek_SGM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgoda ceny są chore ale pokazałem te silniki bo w śród modelarzy lotniczych są prawie nie znane a może ktoś kiedyś ... Też odeszliśmy w łódkach od nich częściowo ze względu na ceny. Amerykańce sobie je upodobali i dlatego Lehner ma takie ceny jak chcą tyle płacić... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$169,99 za 800g ciągu (mam teraz 6,5kg, miałbym 7,3kg) to trochę sporo, ale SII-4035-330 i SII-4035-380 mają większy potencjał :) Dzięki!

 

Tak w ogóle to temat wkroczył w obszar "dyskusji akademickich", bo w trakcie jego prowadzenia stwierdzam, że muszę dokładnie to przekalkulować, czy nie lepiej i/lub taniej przenieść się na 8-10s.

Ale zagadnienie mocnego silnika na 6s jest myślę ciekawe i uniwersalne, więc jak ktoś coś ma mądrego do napisania to bardzo proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawe ze uzyskanie 9 kg ciagu na typowych smiglach P/D = 0.5 (czyli skok/srednica - np 22x10, 18x9 itd) to poziom 2kW bez wzgledu na rozmiar smigla ani zasilanie? Mozna pomyslec o smiglach P/D ~ 0.3 - ale nie wiem czy produkuja je w takich rozmiarach - np 22 x 7 i wtedy wolniejsze machanie wiekszym smiglem przelozy sie na duzy ciag statyczny - cos jak ostatnia moda we wszelkich rodzajach copterow...

 

 

EDIT:

Robia: XOAR robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, temat jest skomplikowany. Mam już pakiety 3 pakiety 6s (5000mAh, 40C)  i regiel z zapasem (190A) więc chciałem Funtanie dodaać trochę mocy tanim kosztem przez wymianę silnika, ale coś z tanim to chyba tu nie wyjdzie ;-) Także właśnie się zastanawiam, co dalej z tym fantem zrobić.

 

Bo jest jeszcze kwestia oczywista, że Funtana wieczna nie jest, więc to wyposażenie do czegoś później będzie użyte....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.