Skocz do zawartości

Seaducer Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Troszkę potoczyłem, pogwintowałem i pierwsze dwie półki na akumulatory są wstępnie na miejscu. Zrobiłem pod nie delikatne słupki z mosiądzu. Mogły by być z duralu ale akurat go nie mam. W mosiądzu są poza tym o niebo mocniejsze gwinty. Półki są na razie przyklejone na szybką żywicę a jak nazbiera się więcej to wszystko hurtem przylaminuję.

 

9d4b3ee4226d4689med.jpg

 

 

8aee556aad9f1c39med.jpg

 

768d2a4b4acdeae1med.jpg

 

0fbffa33570d8634med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wyposażenia w modelu będzie mniej więcej taki

240a61b8c62d0400med.jpg

 

Półka z tyłu to pokład na radio, serwa, bec i małego lipola do zasilania. Jak widać za dużo miejsca  nie ma i jest ono wykorzystane. W burty za wiele prądu nie wsadzę  bo są niskie i mają rant, który mocno utrudnia dostęp do nich.  Ponieważ model jest zbliżony do poprzedniego a doświadczenia zebrane z pływania poprzednim pokazują że warto przesunąć ciężkie zasilanie do tyłu. W nowym modelu tak właśnie robię i od razu montuję półki bardziej z tyłu. Praktyka pokaże czy trafię czy trzeba będzie się ratować ołowiem. Mówię tu o wyważeniu podłużnym bo poprzeczne będzie pewnie kilka Dg ołowiu wymagało. W modelu Ofshore 45 z poprzedniej relacji musiałem wkleić na burtę  około 300g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poprzykręcałem ster i klapy, brakuje jeszcze turnfinów do których muszę pofrezować mocowania. W międzyczasie model dostał ładny polarowy pokrowiec zapinany na rzep. W pokrowcu są wszyte taśmy do noszenia co jest bardzo wygodne bo model lekki i poręczny nie jest. Model wraz ze sterem, ma 142 cm długości.  Mniej więcej się tak prezentuje wstępnie poskładany. Teraz muszę podorabiać masę dupereli, przelotek, przepustów itp.

ff12b102858059cfmed.jpg

cd3903c817a836eamed.jpg

17ed6bfbf95f5691med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dorobiłem w modelu  2 zwory. Dla kolegów, którzy pierwszy raz widzą budowę takiego modelu wyjaśnię, że zwora to po prostu " wysoko prądowy włącznik" zamyka ona obwód na regulator obrotów . Zwora jest kluczowym  i wymaganym w  przepisach elementem bezpieczeństwa podczas zawodów. Dla załogi łodzi podejmującej model po biegu czy po awarii  zwora jest pierwszą rzeczą jaką przed podjęciem modelu z wody mają obowiązek rozłączyć. Metalowe śruby napędowe i nieprzewidywalność  elektroniki to bardzo niebezpieczne połączenie. W tej łódce są 2 zwory, jedna lekka na goldach 4mm do elektroniki, druga na dużych goldach 8mm i przewodach o przekroju 8mm/ kwadratowych . Ta druga zamyka obwód zasilania modelu.

 

53bb034de5eb1863med.jpg

 

1383ddfe4ab85dbbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troszkę do przodu, przepusty cięgna steru i cięgna mechanizmu trymowania wału. Wbrew pozorom to dość pracochłonne detale.

b95055c5e3bf2a59med.jpg

 

i w modelu

 

a6f66f0b7f9e9eb7med.jpg

 

Wszystkie te detale oczywiście montowane są na razie luzem, model składa się dopiero po malowaniu bo taka powinna być kolejność. Przed malowaniem jednak, wszystko musi pasować na Tip-Top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem zbiorniczek na olej do panewek wału. Zasilane muszą być z osobnego niż sam wał bo mam tak zrobiony wał, że olej który zabiera linka wału jest wywalany przed panewkami i do nich nie dociera. Rozwiązanie smarowania panewek doskonale sprawdziło się w poprzednim modelu. Tu zbiornik chowam w burcie modelu bo tak ładniej i prościej - odpadają mocowania. Zbiornik jest z dwóch części pasowanych do siebie na wcisk około 0,03mm. Zbiorniczek został złożony na prasie dodatkowo z użyciem kleju Loctite 638. Mieści 6 ml oleju. Zamykany jest śrubeczką M2 z łbem imbusowym.

fce967b1f8add193med.jpg

db5005ae30a3f7cbmed.jpg

7caec18e442d1a06med.jpg

ce756c218d933832med.jpg

fc17aacb6dd7b6cbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.