Skocz do zawartości

uszkodzona antena


siwyyy91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam aparature+odbiornik turnigy 9x i mam problem. Uszkodziłem antenę odbiornika, została przerwana w miejscu w którym wchodzi w obudowę, skróciłem ja o ten kawałek (czytając na forach ludzie pisali że powinno być nawet lepiej) i przylutowałem, lecz zasięg wynosi około 50-70 metrów. Moje pytanie brzmi, czy kupienie i przymocowanie tej anteny pomoże?

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_66_352&products_id=4470

 

A może spróbować jeszcze raz ją przylutować, tylko jakoś inaczej, przy użyciu innej cyny?

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie anteny w tym miejscu nie powinno mieć wielkiego wpływu na zasięg. Śmiem podejrzewać, że zwarłeś ekran z wewnętrzną żyłą.

Patrząc na wykonane luty, nie zauważam aby gdzieś się stykały, prędzej podejrzewam że przy ściąganiu izolacji uszkodziłem przewód. Znalazłem w hobby king taką antenę, a nie wiecie gdzie w polskim sklepie mogę ją znaleźć? I jak sprawdzić czy jest na 2,4ghz, bo często jest tylko napisane antena do odbiornika, a częstotliwości nie ma podanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek - antene na tym odcinku mozesz skracac do woli - tzn mozesz wykonac operacje lutowania jeszcze raz.

Tym razem delikatnie sciagnij izolacje z ekranu i z zyly goracej.

 

Czesc aktywna anteny wyglada tak:

a3972507-132-Turnigy%209x%20rx%20antenna

Postaram się zrobić to jeszcze raz. Po odpowiednim przylutowaniu jaki powinien być zasieg na ziemi? Dziękuję za odpowiedzi i za zdjęcie z wymiarami antenki, będzie na przyszłość. Zobaczę jakie będą efekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wysokość anten odbiornika i nadajnika nad gruntem podczas testu - czyli jak położysz model na ziemi to będziesz miał zdecydowanie mniejszy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.