Skocz do zawartości

Dla trzy latka


elpako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej modelarze, zastanawiam się a pewnie kilku z Was ten "problem" dotyczy... mam zaraz trzy letniego syna, którego często zabieram do modelarni gdzie ma wygospodarowany model  z EPP, do którego z zapałem wkręca śruby do karton gipsu. Model już trochę wygląda jak jeż :):) Widzę że zdolności manualne ma ale chciałem dać mu coś poważniejszego. Macie jakieś pomysły jak zagospodarować takiego małego dzieciaka żeby się szybko nie znudził ale żeby też robił coś bardziej konstruktywnego? 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu tableta ... ;) Żart oczywiśćie, ale krew mnie zalewa jak widzę każdego malucha teraz z tabletem, żeby rodzic miał spokój .... Jak ja miałem 5 czy 10 lat to "przed blokiem" zawsze było co robić, teraz .... pustki ... tylko tablety, kompy, internety he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejcie razem balon lub zbijcie jakiegoś latawca  ;) - sam przerabiałem nie tak dawno ze swoim. Budowa nie zajmuje sporo czasu a jest na co popatrzeć, lata dłużej niż kilkanaście sekund, no i najważniejsze że razem z tatą  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie, wszystkie pomysły mile widziane, @robretus faktycznie ten depron to fajny pomysł, mamy gdzie robić bałagan :). balon też super sprawa. Z foxem poczekam bo nie chodzi mi samo latanie ale to żeby chłopka coś mógł sam zrobić, nożyczkami umie sie poslugiwać to bedziemy papiery i deprony cieli. A książki z czystego sentymentu do autora zamowilem :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Latać Każdy Może" dzieciaki robiły Prząśniczkę z 3 elementów. Akurat ten model z racji swojej nielotności jest niezbyt, pierwowzorem pomysłu był projekt "Smyki Na Start" 

http://www.smykinastart.pl/pw-5-smyk.html

 

Nie wiem dlaczego, ale link działa, jak mu się pomoże "enterem"

 

Jak zrobisz to coś z epp to będziecie mieć frajdę razem, jednocześnie będzie (nie)zniszczalne. 

 

Ja swoim kupiłem (w wieku 5-6 lat) Strady XB. 

 

Wszystkie dzieciaki jakie przychodzą do nas w wieku 3-5 lat uwielbiają powozić Sava spalinowego (oczywiście "gazem steruję ja, one kręcą kołami). Asysta przy tankowaniu itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.