Skocz do zawartości

Przyczepa samochodowa.


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

khmmm teraz to już sam nie wiem .. mam jeszcze ze 2 czy 3 tygodnie do namysłu. Z jednej strony taka zabudowana skrzynią będzie ok, bo chciałbym tam i skrzynkę startową, narzędzia i paliwa umieścić z drugiej obawiam się właśnie przepisów co do ograniczenia zarysu ładunku bo wiem, że coś takiego jest, ale nie wiem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki !

 

"ładunek nie może wystawać z tyłu pojazdu na odległość większą niż 2 m od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów; w przypadku przyczepy kłonicowej odległość tę liczy się od osi przyczepy;"

 

Czyli jak przyczepa ma od osi do końca 1.3 metra to może wystawać 70 cm poza obrys ? Tak to rozumiem .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może warto zapytać, pogadać ze złomiarzami lub na kasacji pojazdoów może warto im dobrą flace obiecać kidys znajomy tak sobie załatwił przyczepkę gość nie dostał kwitu z kasowania tylko umowę sprzedarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uda mi się aż tak zakombinować w czasie krótkiego urlopu :) W zasadzie martwię się by trafić tą właściwą i potem nie żałować a nie najtańszą żeby tylko.


Kacper jaki ty model w ogóle chcesz wozić? Taki w skali 1:1?

 

do 3.2 metra akrobata a na razie 1.8 i około 2 w najbliższych planach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepę to musisz albo od razu przerabiać aby nie była taka twarda, czyli odpada uniwersalność przyczepy "i do węgla i do modeli", albo zrobić balast, np. wodny na czas wożenia modeli. Najlepiej zaprojektuj od razu całą skrzynię, którą byś mocował na przyczepie. Możesz od razu ją przerobić wydłużając odpowiednio i przenosząc oświetlenie na koniec przyczepy. Nic Ci wtedy nie będzie wystawać.

 

PS. Tak nieśmiało ;) Nadal uważam, że lepszą opcją by było kupno dedykowanego samochodu. Dedykowanego, tzn np bez tylnej kanapy, albo nawet tylko z siedzeniem kierowcy i zabudowanym stelażem pod samoloty. Gdy zepsuje się tacie jego funkiel nówka to doceni, że ma w zapasie drugiego :) Ja mam właśnie na takiej zasadzie drugie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"i do węgla i do modeli"

 

od początku pisałem, że ma być wyłącznie do modeli ;)

 

Drugie auto to drugie dużo wyższe OC, przegląd, garaż i cała reszta pierdół. Pomyśl o ile musi być duże by władować tam ze 3 modele z czego najmniejszy 1.8 metra itp.

 

Obecnie jeździliśmy Peugeotem Partner'em i było na styk, mimo że bardzo ładowny samochód.

 

Wydaje mi się Robert, że latając obecnymi modelami nie potrafisz Sobie wyobrazić skali problemu a że idę w kierunku tych większych bez przyczepy się po prostu nie obejdzie.

 

Co do nowego auta - Kia Sportage lub Range Rover. 3 razy buty otrzepię zanim wsiądę, coś uświnię i opier ... zbiorę więc modele na 200% odpadają a na czas kilku urlopów w roku nie będę zakupował auta.

 

Mimo wszystko doceniam Twoją pomoc i dziękuję za rady ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot Parter wcale nie jest ładowny moim zdaniem, pod kątem modelarskim, bo nie pakujesz modeli w pionie, Tobie potrzeba długiego załadunku i niskiego.

A co do skali problemu, wystarczy poczytać relacje na forum jakimi samochodami ludzie wożą modele po dwa metry rozpiętości, dwupłatowce np. Przyczep nie mają. To była moja dygresja a i tak kupisz przecież przyczepę.

Liczę na relację z zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kupię przyczepę a Partner po złożeniu tylnych siedzeń wyjątkowo dużo pozwalał w siebie upchać ;) 2 szybowce 2 metry płaty wchodziły bez zdejmowania skrzydeł + jeszcze Soprano + Michaś Max + Fury 3D i kupa gratów łącznie z lodówką biwakową.

 

"jakimi samochodami ludzie wożą modele po dwa metry rozpiętości, dwupłatowce np. Przyczep nie mają."

 

Utytłanymi, z takim bałaganem w środku, że moje biurko w życiu tego nie doznało ;)

 

Bardziej mnie interesują relacje ludzi, którzy wożą duże modele na pikniki i inne spotkania a nie upchane do granic możliwości byle tylko się dostać za miasto i polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z wyborem i potem papierkami pojawia się tyle, że nie wiem czy do wiosny się uporam. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie jak będę coś ogarnę ... będę szukał jednak gotowca i raczej jednak nową a obecnie postaram się opracować w głowie ewentualne przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trailer for transporting model planes"

"trailers mods for rc planes"


A teraz kup taką przyczepę i przerabiaj wnętrze pod modele plus leżanka jakbyś miał gdzieś zabalowac na pikniku. :)

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-n126-niewiadow-dobra-cena-i5583716963.html

 

Edit: Możesz jeszcze rozejrzeć się za przyczepą z demobilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.