Skocz do zawartości

Relacja budowy Bird of Time


Rometowiec007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Ja również oglądam. W najbliższym czasie także mam zamiar zaopatrzyć się w Birda, z zestawu KIT.

Jaki silnik do niego przewidujesz, czy może jeszcze nad tym nie rozmyślałeś.

 

 

Pozdrawiam i życzę udanej budowy.

 

Ma być to szybowiec.

 

 

Spotkałem się na pewnym forum z odpowiedzią że do zawodów model nie może mieć mechanizacji skrzydła, czyli bez lotek i klap. Czy to prawda? Wtajemniczcie mnie proszę trochę w F3J i F3B o tym jakie kryteria mają spełniać modele na zawodach by mogły brać udział. Widziałem że w dzisiejszych czasach latają tylko modelami w pełni z laminatu. Mam jakiekolwiek szanse z Bird of Time by nie zostać ostatni na liście?

Kadłub będzie pokryty dwoma warstwami tkaniny 48g i żywicą epidian 53 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w f3b,f,j nie masz żadnych szans z BIT. Ten model jest przeznaczony do rekreacyjnego latania, przepisy (niestety w języku angielskim:) http://komisjamodelarskaap.pl/wp-content/uploads/2013/12/SC4_Vol_F3_Soaring_15.pdf

 

Ten model po dodaniu silnika powinien dość dobrze latać w naszej krajowej kategorii f3e.

Zostaje jeszcze klasa f3j mini ale nie pamiętam gdzie znaleźć przepisy tej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie możesz olejać, decyzja nalezy do Ciebie ale tam gdzie masz powierzchnie pokryte balsą np.(kesony) to może zrób na czerwono a tam gdzie odkryte żebra na srebrno, moim zdaniem nie oklejaj centropłata na jeden kolor a uszu na drugi. Kadłub na czerwono może być ale wyobraź też sobie jak to będzie wyglądało po oklejeniu i czy będzie to w twoim guście.

 

Pzd

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak skrzydło jest dzielone na cztery części, to co na zdjęciu i uszy. W sumie rozpiętość skrzydeł wynosi 3m.

Robię bez klap, tylko lotki, SK i SW. Klap nie robię, może w następnym modelu zastosuje ponieważ mam dużooo miejsca do latania. Prawdę mówiąc za moim domem jest około 1km kwadratowego pól i łąk a nie daleko jest aeroklub, rowerem można jechać a na lotnisku mało kiedy latają (wiadomo fundusze) i nie ma problemu by również tam latać. Według mnie czym bardziej jest ograniczone sterowanie modelem tym bardziej trenuje się panowanie nad modelem. Kolega na przykład lata wicherkiem 50, tylko SK i potrafi nim wylądować w dokładności do 1m. W dodatku aparatura 40MHz na kwarce czyli bez różnych mixerów i innych bajerów, nawet czułości nie można ustawić ale to inna historia.


Może któryś z weteranów na forum kojarzy kolegi. Pracował jako mechanik na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Całe życie robi modele i jest w tym jak dla mnie najlepszy. Teraz już na emeryturze, nazywa się Jerzy Langner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jak masz dużo miejsca do lądowania to klapy nie potrzebne tym bardziej że model nie jest jakoś bardzo ciężki, ale robiąc od początku tak jak ty dorobienie klap nie było by aż tak trudne a zawsze to możesz sobie zobaczyć jak się ląduje z klapami.

:)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Herr Aleksander !

Ja, obserwujom... Ale sie gańbujom tym:  Gesendet von.....

Po co się zgrywać na lepszego, abo na cudzygo, abo na "sprawnygo - inakszyj" ??   I te 13 lot ??  Niy rób se z nos  jaj ! Wjysz jak to je ? - Gnojok  wpiyrwej  czuć, a potym się dopiyro widzi...

------------------------------

Rafał - F3J mini to 1,5m ? Ale to już było, i nie wróci ...? Szkoda !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niy mo na tym na celu kamradzie. Mom po vatrze mobilnok i je niymecko spracha. Pewno że moga zminiyc na polski ale ucza sie niymieckiego a to mi bardzo utrwalo. Ucza sie w praktyce. Imer sie jakis znojdzie który baje mioł problym z tym.

 

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

A 13 lot mom ale co z tego? Modelarz to modelarz byz wzglyndu na wiek

Pełno je tera modych modelarzy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że coraz więcej jest młodych modelarzy. Chociażby ja, 14 lat i co prawda dopiero zaczynam z modelarstwem to jednak.

A co do Birda, będziesz zmniejszal wznios uszu??

 

Pzd.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego szybowca namówił mnie wujek, który siedzi w tym temacie już trochę i jest w tym dobry. Rozmawiałem z nim o tym ponieważ też będę dorabial lotki no i mówił że trzeba będzie to zmienić. Nie wiem jeszcze jakk bardzo czy całkowicie czy może częściowo ale według mnie to trzeba to zmienić.

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do budowy tego szybowca, kupiłem zestaw i się ciężko zastanawiam w jakiej wersji wykonać - z lotkami czy bez ? Z klapami czy bez ? Jedno wiem na pewno, silnik musi być ;-) A na razie siedzę na widowni i kibicuję.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.