Skocz do zawartości

Relacja budowy Bird of Time


Rometowiec007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, sam już stwierdziłem że ta folia nie może zostać. Przy następnym zamówieniu kupuję oracover standard w kolorze jasno niebieskim tak jak kadłub i będzie o niebo lepiej. Zaczęły się ferie i myślę że przez te dwa tygodnie mocno się zbliżę końca budowy. Tutaj kolejne postępy:

 

f4490f8089ef9adbf6fabfe4ebc5757f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87043cc48592735a5ab197eb37d699ba.jpg

 

Rozważam właśnie czy może by złożyć do niego silnik spalinowy ASP 15 - 2,5ccm. Leży i się kurzy, miałem go w wicherku. Zrobiłbym wieżyczkę z blachy duralowej nad kabiną. Kolega ma kilka takich modeli, miedzy innymi ,, pyton" z planów modelarskich nr 3 z 1968 roku i sprawuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tego nie rób...

 

Silnik jest sporo za duży, ciężki, taka wieżyczka stawia straszne opory, a w dodatku nie jestem pewien jak ta konstrukcja poradzi sobie z drganiami,

 

Jeśli chcesz motoszybowca to lepiej zainwestować w lekki silnik elektryczny, stosunkowo niewielki pakiet i śmigło składane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na codzień lata takimi, modele latają idealnie a wieżyczki niczym się nie różnią od mojej. Strat z ręki, spokojny lot aż wyczerpie się paliwo i szybowania w dół. Stale obserwuje jego modele w locie jak i na ziemi. On mnie do tego zachęcił a może i dał pomysł na silnik spalinowy. Nie myślcie że to jakiś lajk, ma około 70lat, przez całe swoje życie zajmuje się lotnictwem, najpierw jako mechanik szybowcowy a teraz jako modelarz. Mam 4 silniki spalinowe i żaden nie jest w użyciu a jeszcze nigdy nie poczułem porządnego lotu modelem spalinowym.

Nie stać mnie na całe wyposażenie do napędu elektrycznego. Co sezon nowy akumulator (100-150zl), później zrobię na lotnisku dwa loty i do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać to już zabytek który pozostał na pamiątkę .Ale coś podobnego jak na filmie montowałem w swoich szybowcach.Bardzo dobrze się sprawowało i przede wszystkim szybki montaż.

Chcesz zrób coś podobnego bo te blachy to przesada.

post-12393-0-06661700-1454423193_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wszytko co lata ma wyglądać pięknie? Ważne by latało a wygląd swoją drogą. Czemu miałoby zepsuć wyważenie? W planie jest silnik elektryczny z dużym akumulatorem mój spalinowy zastępuje go i tyle. Widzę że nikt nie spotkał się nigdy z wieżą bo to nie te czasy. A wieża jest dobrze skonstruowana, byłem u kolegi, on mi ją sprawdził i powiedział że jest dobra. Gdy będzie okazja to porobię kilka fotek jego modeli, może pięknością nie grzeszą ale technicznie są na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.