Skocz do zawartości

Szczypce do zaciskania przewodów 28...20 AWG


Zycior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam szczypiec do zaciskania konektorów na cienkich przewodach, np. takich jak w linku:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13446__Hobbyking_JST_SH_Connector_Crimping_Tool.html

 

Czy ktoś wie gdzie można takowe zakupić w Polsce, lub ma do odsprzedania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręku kilka zaciskarek i niestety jakość zaciskania jest pochodną ceny. Mam w tej chwili tę z HK którą zaprezentowałeś na początku i od biedy daje radę. Czasem trzeba coś poprawić ale zaciska konektor tak jak trzeba czyli zawijając blachę na drucie do środka i tak jak trzeba na izolacji. Połączenie jest pewne. Te budżetowe zwykle tylko próbują coś zawinąć, zgniatają  blachę , nie dociskają drutów,  trzeba korygować kombinerkami żeby wcisnąć to w obudowę itd.. Raczej nie polecam jak zależy Ci na jakości połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różne zaciskarki kupisz w każdym sklepie /hurtowni elektrycznej. zazwyczaj kilka rodzajów do wyboru do koloru.

sklep z materiałami i narzędziami dla elektryków -nie osiedlowy sklepik z żarówkami i lampkami.

 

polecam najprostsze  szczypce polskiej produkcji -około 40-45zł. zdjęcie.

niezupełnie do konektorów -raczej do tulejek na przewody  -ale przy odrobinie gimnastyki można i konektory zaciskać.

bardzo ładnie i solidnie zaciskają -lekkie i małe -można nosić w podręcznych narzędziach...

post-2776-0-97877600-1444395022_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeję kotleta. A co ;) Temat zaciskarek jest wiecznie dobry w tym hobby. A że dopadła mnie konieczność zaciśnięcia kilku przewodów bo kupne końcówki są ze strasznie lichymi przewodami to przy okazji 11.11 kupilem na ali zaciskarkę. YEFYM SN-2549 https://a.aliexpress.com/_BUXpZP

Minęły 2 tygodnie i oto jest.

Pierwsza próba i zaciśnięte bezbłędnie. Jak porównam to do lutowania albo zabawy z płaskimi szczypcami to niebo a ziemia. 

 

Cena wg mnie bardzo atrakcyjna i jakość tez bardzo solidna. Pewnie do Knipexa nie ma co sie równać ale jak ktoś nie będzie tym robil 100 kolektorów na dzień to myślęze oferta jest spoko. No i ma możliwość zaciskania zlacz HX jak do balanserów. Ja wziąłem razem z pudełeczkiem wlasnie tych kolektorów. Przydają się do pakietów jak i do drukarek 3d.

20201126_182103.jpg

20201126_182101.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.