Jump to content

Coś na drony


AndrzejC
 Share

Recommended Posts

to może to :

 

http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Promien-smierci-na-drony-Kolejny-system-do-walki-z-urzadzeniami,wid,17908588,wiadomosc.html?ticaid=115c43

 

Swoją drogą generując odpowiednie fale z odpowiednio dużą mocą można zakłócić każdy taktowany układ procesora a więc i kontroler lotu i będą spadać jak ptaki w apokalipsie.


Zapewne zakłóca pasmo 2,4. Lepsze drony albo zawisną w powietrzu, albo wejdą w tryb awaryjnego lądowania, co było zapewne pokazane w filmie..

 

"dron de facto „zamarznie” w powietrzu. Tak długo, aż nie wyczerpią się jego akumulatory"

 

.. i co wtedy poradzisz ?

Link to comment
Share on other sites

To jest zakłócacz sygnału. Wszystko zależy jak zaprogramowana jest elektronika na failsafe. Don może spaść, możę zawisnąć i sie rozładować, lub awaryjnie wylądować. Na filmie jest phantom, a on z byle czego awaryjnie ląduje :)

Tak mi się nasunęło. Ale gdy do drona wpiszesz koordynaty GPS, to jak to nie zakłóca sygnału GPS tylko radiowy 2,4 to ten grill na niego nie podziała.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie samo zakłócenie sterowania krzywdy nie zrobi, chyba że tylko zawiśnie i spadnie po rozładowaniu akumulatorów. GPS'a nie jest tak łatwo zakłócić bo jego poziom sygnału użytecznego z tego co pamiętam jest poniżej poziomu szumów, ale zakłócenie taktowania procesorów już powali wszystko i podejrzewam, że coś takiego już istnieje, ale z racji ceny i użyteczności zachowane jest wyłącznie na potrzeby wojska ..... na razie ;)

 

Podoba mi się tabliczka przy wejściu na baseny termalne Białka - Zakaz używania dronów !, takie same są w środku i aż zapytałem czy aż tacy idioci się trafiali, żeby dronem na basenie latać. Pani się uśmiechnęła i z odpowiednim gestem na twarzy przytaknęła, że nawet były wypadki ...

Link to comment
Share on other sites

No właśnie pisze: "The drone then enters into its safety protocols that force it to either hover in its position or slowly prepares to land, or return to its point of origin. "

że zmusza go do lądowania lub powrotu, czyli zakłóca GPS i w tym przypadku lot z odłączonym GPS-em na manualu jest bezpieczny.

Może to zadziałać przy jednoczesnym zakłóceniu GPS i linku RC

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

khmmm .. no dobra a co z takim co wiecznie będzie wisiał ;)

 

http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Dron-ktory-utrzyma-sie-w-powietrzu-tak-dlugo-jak-zechcesz,wid,17958105,wiadomosc.html

 

Gdzieś tu jest jednak chyba bzdura ... no spoko, uczepiony jest do mikrowłókien wciąż zasilających i transmitujących dane, ale jak można takimi "łączem" pchać tyle prądu by silniki utrzymywały go w powietrzu ? Czyżby kolejna podnieta pismaków i dorabianie własnej ideologii ?

Link to comment
Share on other sites

Widziałem wideo z testów ręcznego urządzenia do przechwycenia na którym oprócz gościa obsługującego to ustrojstwo był jeszcze drugi operator z radiem i on sprowadzał drona na ziemie. Samo urządzenie pozwalało na przejecie sterowania nad dronem.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.