Skocz do zawartości

Parametr C w pakietach


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kolejne pytanie. 

Jak przeliczyć parametr C na ilość podawanych przez pakiet amperów?

Wyczytałem że oblicza się to tak:

załóżmy że jest pakiet 5ah o rozładowywaniu 25C - 5x25=125

Czy to oznacza że taki pakiet będzie mógł oddać 125 amperów? Czy z regulatorem 30A będzie spokojnie działać?

Jeśli ten sam pakiet 5ah ma prąd ładowania 2c to oznacza że można go ładować iloma amperami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz : jeśli 5Ah i 20C oznacza, że możesz go rozładować prądem 20 krotnie wyższym niż nominalne 5ah. Ale ważne jest czy te 20 to "robocze" czy chwilowe. Jeśli chwilowe to tylko powiedzmy przez minutę można takim prądem obciążyć. Każdy pakiet ma podane np. 20 - 30C.

Ładowanie pakietu 5Ah prądem 2c czyli 10A oznacza, że możesz ładować prądem o wartości 10 A ale raczej nie masz takiej ładowarki. 

Pakiet ten będzie działał z regulatorem 30A ale... To silnik pobiera, a nie pakiet oddaje ;). Znaczy musisz sprawdzić jaki jest prąd maksymalny silnika. Jeśli przekracza 30a TO REGULATOR BĘDZIE  ODCINAŁ PRĄD. Wtedy musisz podłączyć regulator o wyższym prądzie.

Ale raczej mało prawdopodobne byś miał silnik pobierający 100A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW jestem teraz przed wyborem ładowarki  ;). I mam na oku accucela, tyle że jest 50w i 80w, pięćdziesiątka jest zasilana normalnym zasilaczem z okrągłą wtyczką, ale 80 ma XT60. Wystarczy normalny zasilacz i zmiana wtyczki, czy są jakieś specjalne? A może przejściówka z okrągłego na XT60?

PS: Wiem że temat o pakietach, ale nie chcę zakładać nowego bo to drobne pytanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilacza dolutujesz xt60 i po problemie !

Czyli rozumiem że odcinam tą okrągłą wtyczkę od zasilacza, zdejmuje trochę izolacji, w środku mam dwa kable i przylutowuje je do XT-60 na + i -?

 

W domu podłączysz sobie przez taki zasilacz jak w tym filmie, zamiast kupować samą ładowarkę musisz kupić też zasilacz za 19$ - widać że dla zarobku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij? Jak dają kabelek tylko z krokodylkami do podłączenia do akumulatora w aucie, a w domu jak podłączysz?

Tak samo jak z okrągłym - zasilaczem z odpowiednią wtyczką.

Zaskoczyło mnie natomiast zastosowanie żeńskiego złącza w ładowarce, prawidłowo powinno być męskie w ładowarce.

No i dałoby się wtedy faktycznie ładować jeden pakiet z innego, bez dodatkowych przejściówek.

 

 

Czyli rozumiem że odcinam tą okrągłą wtyczkę od zasilacza, zdejmuje trochę izolacji, w środku mam dwa kable i przylutowuje je do XT-60 na + i -?

Dokładnie tak. Ze szczególną uwagą na polaryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w międzyczasie tak zwanym znalazłem dlaczego...

Kabelki są takie

64345s3(2).jpg64345s1(2).jpg

I tak, jeden kabelek xt-60 bananki idzie na pakiet

a drugi do czegoś takiego, zasilacza

T-25PS-110-2.jpg

 

i wynika z tego, że kabelek z krokodylkami jest po stronie ładowania jakiegoś swojego dzwnego pakietu, bo nijak do zasilania nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc zdecydowałem się na 80w. Ale nie chce kupować zasilacza z HK za 40$. Mam w domu zasilacz 6a ze starej ładowarki - rozumiem że będzie ona działać na takim prądzie tyle że jak wybiorę prąd ładowania powyżej 6A to wywali błąd? Wiem, że 50w ma 6a więc wyjdzie na to samo, ale myślę że warto zapłacić 2$ więcej za możliwość ładowania z innego pakietu.

 

Krokodylki są chyba do ładowania z akumulatora samochodowego, albo do ładowania takiego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze tego ładowania, wyczytałem że prąd ładowania 1C = 2,2A więc 2C to będzie 10A jak było w drugim poście czy 4,4A? Oprócz tego czy mogę tego accucela zasilać na lotnisku pakietem 5ah 25C z wyjściem gold 4mm i potem z przejściówką na XT60?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.