Skocz do zawartości

Graupner MX 16s czy Multiplex Evo 9 ?


barthez

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam i czytam ale to nie wystarcza, nie miałem ani tego graupnera jak i multiplexa w rękach. steruje kciukami i nie lubię pulpitów. Latałem optikiem 6 3 latka, czas coś zmienić bo już nie wystarcza. Latam rzutkami od niedawna, i stąd pomysł o zmianie, więc pytanie kieruje do tej grupy modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Royala wprawdzie w pulpicie (9). To radio ma większe możliwości od MX-16, w czerwcu mają się pojawić nowe modele z PCM. Jak na 2 lata użytkowania tego nadajnika mogę powiedzieć, że jedną wadą jest to, że jest delikatny. Wymaga dbania o to by nie spadł, itp. Tak dla porównania z Optikiem na jednym naładowaniu akumulatorów można latać 5 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W łapach nie maiłem MX-a ale Multiplexa pokazywał mi Tomek na zlocie w Kraśniku.Muszę powiedzieć że zrobiło na mnie wrażenie to radio>pozytywne wrażenie.Wygodne, wyświetlacz w wygodnym miejscu.W środku elektronika wykonana bardzo fajnie.Antena na kulce.Co do softu nie wypowiadam się bo nie znam.Sama uroda może nieco kontrowersyjna ale u mnie to drugoplanowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na razie nie jestem stałym użyszkodnikiem ani jednego, ani drugiego to mogę napisać jedynie obiektywnie:

 

Royal, to radio niemal z najwyższej półki. Jest drogie, dość specyficznie wygląda - będziesz musiał się na nowo przyzwyczajać do obudowy. Ma niemal nieograniczone możliwości komputera i duży zasięg (choć to w DLG nie jest sprawą kluczowa). W zasadzie lepszego niż to nie kupisz.

 

MX-16 to taka wyższa średnia półka. Tańszy od MPX, klasyczna obudowa do której jesteś już przyzwyczajony jako użytkownik Optica. Ma mniejsze możliwości komputera niż MPX, ale i tak w zupełności wystarczające do zaprogramowania większości modeli (w tym dlg). Prawdopodobnie ma trochę mniejszy zasięg (ale tak jak mówię, przy modelach poniżej 2m rozpiętości nie poczujesz różnicy). Ma wymienny moduł W.CZ. dzięki temu np. łatwiej będzie Ci przesiąść się na 2,4GHz.

 

Tak więc moim zdaniem jeśli jesteś pewny, że w ciągu następnych trzech lat nie wejdziesz w wyczynowe latanie dużymi modelami (ponad 3m rozpiętości), zadowala Cię dobry sprzęt za dobre pieniądze to bierz MXa. Jeśli natomiast jesteś ambitny, chcesz mieć najlepszy sprzęt z możliwych i już nigdy więcej nie poczuć, że możliwości radia Cię ograniczają, to weź MPXa.

Najlepiej jednak, jakbyś znalazł w swojej okolicy modelarzy, którzy korzystają z tych nadajników (czy chociażby sklep w którym je sprzedają) i mógł sam potrzymać w łapkach jeden i drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom dziękuje.

No i tak właśnie dobiegła finalizacja zmiany modu w mx, bardzo proste :)

Nadajnik kupiem dzisiaj, teraz tylko troszke czesu na soft, strojenie i cieszyć się nowym sprzętem.

 

MX 16s dostał nagrode- poczęstowałem go napojem voltowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę namieszam, ale do rzutków pomyśl o Cockpicie SX.

 

Jak latam tym radiem to mam wrażenie, że wręcz powstało specjalnie do DLG, możliwości ma całkiem spore, jest niesamowicie ergonomiczne i (co bardzo ważne przy DLG) lekkie :-)

 

Zresztą tu możesz o nim poczytać:

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=9245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.