Jump to content

Szukam części do ASP FS61


idfx
 Share

Recommended Posts

Witam !

 

Kiedyś miałem link do sklepu ze wszystkimi częściami do silników ASP, ale nie mogę sobie przypomnieć. 

 

Wczoraj przy ostatnim locie zawadziłem przy starcie w sporą kępę trawy (śmigłem). Odkręciło się ono wraz z kołpakiem. Po dokładnych oględzinach okazało się, że zgubiła się nakrętka na wał (kontra została w kołpaku). Poszukuję takiej nakrętki (oryginalna miała wgłębienie, w które wchodziła kontra). Okazało się również, że straciłem coś (nie znam fachowej nazwy) z wału silnika co blokowało mi ten (zdjęcie) aluminiowy element. 

 

Czy ktoś ma i chciałby odsprzedać lub wiec gdzie można zakupić zagubione elementy ? Prosiłbym o pomoc. 

 

bFo7vj.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie !

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) nakretke mogę dorobić, ale nie mam na wzór tej oryginalnej a chciałbym zrobić podobną jeśli chodzi o sparowanie z kontra. Zdazylem się dowiedzieć, że to cwierccalowy gwint. Klin (dzięki za podpowiedz) można dopasować albo dorobić, ale właśnie pamietalem, że na 100% dostępne były wszystkie części bez rzeźbienia w .... piasku ;)

Link to comment
Share on other sites

Khmm ... a możesz dokładnie zwymiarowac i opisać / sfotografować to wcięcie w nakretce ? Dziękuje za chęć pomocy, ale jutro wracam do UK i tam będę dorabiać. Bez sensu tam wysyłać a i tak sezon spalinowy zamknalem do wiosny. Klin z chęcią się przyda albo i więcej na zapas.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Adamie ! Irku, to zabiore kontre do roboty i dorobie pod kształt stożek nakrętki. Jeszcze pozostaje sprawa klina na wale, jak Ci wpadnie cos w oko to będę wdzięczny.

 

EDIT:

 

Jak już będę dorabiał to wyjdzie tego około 250 sztuk bo z pręta będę robił a na jedną sztukę nie opłaca się maszyny ustawiać. Może komuś potrzebne na zapas ?

Link to comment
Share on other sites

Albo źle szukam albo nie maja nakrętki. Jest klin (52218), ale nakrętki (52221) mi nie pokazuje w ubogim spisie a nie ma "next" by przejść na kolejną podstronę produktów. Chyba, że źle mi stronę wyświetla.

 

http://www.justengines.co.uk/acatalog/A.S.P.-52-61-FS-Spares.html

 

Czy mógłby ktoś sprawdzić ?

 

Dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Dostałem odpowiedź ze sklepu.  Gdyby komuś się informacja przydała na przyszłość to nakrętki trzeba szukać pod opisem "40221 ASP 40/46 Prop nut" na tej stronie :

 

http://www.justengines.co.uk/acatalog-cgi/sh000001.pl?WD=prop%20asp%20nut%2046%2040%2040221&PN=A%2eS%2eP%2e-0%2e40-0%2e46-Spares%2ehtml#aJW1142

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi :) Justengines mam na miejscu więc paczka w 24h i znikome koszty przesyłki, Jakoś po niedzieli będę zamawiał, jeśli komuś coś potrzeba to mogę dorzucić do zamówienia i na święta przywiozę do PL.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.