Skocz do zawartości

Podlączenie taśmy led


Krzycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tę skrętkę połącze po dwie żyły.

Jeszcze pytanie.

-Co się dzieje gdy podłączę odwrotnie taśmę pali się odrazu czy tylko się nie zaświeci?

 

Zamknij tylko obwód bo możesz mieć spadek napięcia na ostatnim pasku. Lub zastosuj przewód o większym przekroju

Czyli miałbym zlutować + z - na końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę skrętkę połącze po dwie żyły.

Jeszcze pytanie.

-Co się dzieje gdy podłączę odwrotnie taśmę pali się odrazu czy tylko się nie zaświeci?

 

Czyli miałbym zlutować + z - na końcu?

Przy odwrotnym połączeniu nie zaświeci i tyle.

Przy tak małym obciążeniu na kilku metrach przewodu nie stracisz dużo, nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie zabezpieczenia.

Transformator z wyjściem 10W dołoże listwy i będzie razem 84 diody co da 6,72W

Chcę dać ten szklany bezpiecznik między transformator a taśmą tylko nie wiem jaki czy może coś ok.0,56A???

Dobrze policzyłem.

Doidy to https://www.google.pl/search?q=+ORO-STRIP-600L-SMD-WD-BZ-BP-8mm+&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=DjBWVp7kNsT4UKeppJAB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd wyliczyłeś oczywiście poprawnie, ale nie znajdziesz bezpiecznika o takiej wartości (zakładając, że zasilacz ma dokładnie 12V i moc faktycznie jest taka jak podana w specyfikacji, a z tym jak wiadomo bywa różnie). Z resztą przy takich układach nie stosuje się bezpieczników o dokładnie dobranym prądzie. Jeżeli chcesz koniecznie zastosować bezpiecznik to zamontuj o wartości około 800mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie(chyba)

Czy zasmarowanie silikonem bezbarwnym sanitarnym tych połączeń lutowanych nie bedzie robiło zwarcia?

Czy użyć czegoś specjalnego?

Wiekszość silikonów ma w składzie kwas octowy (można poznać po zapachu). Posmarowanie takim czymś obwodu elektronicznego spowoduje jego korozję. Można poszukać silikonu bez kwasu, ale nie jest łatwo znaleźć. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest, jak Koledzy radzą, użycie kleju na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Smarowanie" silikonem źle się skończy, po pewnym czasie wszystkie połączenia pokryją się tlenkami, a potem będzie brak połączeń.

Lepszym rozwiązaniem jest klej na gorąco, dobrym rozwiązaniem jest też miękka koszulka termokurczliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc podłączyłem wszystko i działa,ale jeszcze pytanie.

Czy jest jakiś czujnik z możliwością ustawień który po w pięciu w obwód przed czujkę ruchu będzie rozłączał ją przy temp. np -9 i +35st .

Mam to wszystko na dworze w obudowie i ta czujka ruchu z całą elektroniką jest do -10 i+40st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.