Jump to content

Podlączenie taśmy led

Krzycho
 Share

Recommended Posts

Tę skrętkę połącze po dwie żyły.

Jeszcze pytanie.

-Co się dzieje gdy podłączę odwrotnie taśmę pali się odrazu czy tylko się nie zaświeci?

Zamknij tylko obwód bo możesz mieć spadek napięcia na ostatnim pasku. Lub zastosuj przewód o większym przekroju

Czyli miałbym zlutować + z - na końcu?

Nie, wtedy masz zwarcie. Doprowadź z ostatniej taśmy przewody spowrotem do zasilacza nie mieszając polaryzacji. Ale sprawdź pierw czy faktycznie ostatnia taśma słabiej świeci. Koledze przygasala końcówka taśmy o długości 5m....

Tę skrętkę połącze po dwie żyły.

Jeszcze pytanie.

-Co się dzieje gdy podłączę odwrotnie taśmę pali się odrazu czy tylko się nie zaświeci?

Czyli miałbym zlutować + z - na końcu?

Przy odwrotnym połączeniu nie zaświeci i tyle.

Przy tak małym obciążeniu na kilku metrach przewodu nie stracisz dużo, nie ma co kombinować.

Jeszcze w sprawie zabezpieczenia.

Transformator z wyjściem 10W dołoże listwy i będzie razem 84 diody co da 6,72W

Chcę dać ten szklany bezpiecznik między transformator a taśmą tylko nie wiem jaki czy może coś ok.0,56A???

Dobrze policzyłem.

Doidy to https://www.google.pl/search?q=+ORO-STRIP-600L-SMD-WD-BZ-BP-8mm+&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=DjBWVp7kNsT4UKeppJAB

Prąd wyliczyłeś oczywiście poprawnie, ale nie znajdziesz bezpiecznika o takiej wartości (zakładając, że zasilacz ma dokładnie 12V i moc faktycznie jest taka jak podana w specyfikacji, a z tym jak wiadomo bywa różnie). Z resztą przy takich układach nie stosuje się bezpieczników o dokładnie dobranym prądzie. Jeżeli chcesz koniecznie zastosować bezpiecznik to zamontuj o wartości około 800mA.

Ostatnie pytanie(chyba)

Czy zasmarowanie silikonem bezbarwnym sanitarnym tych połączeń lutowanych nie bedzie robiło zwarcia?

Czy użyć czegoś specjalnego?

Wiekszość silikonów ma w składzie kwas octowy (można poznać po zapachu). Posmarowanie takim czymś obwodu elektronicznego spowoduje jego korozję. Można poszukać silikonu bez kwasu, ale nie jest łatwo znaleźć. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest, jak Koledzy radzą, użycie kleju na gorąco.

"Smarowanie" silikonem źle się skończy, po pewnym czasie wszystkie połączenia pokryją się tlenkami, a potem będzie brak połączeń.

Lepszym rozwiązaniem jest klej na gorąco, dobrym rozwiązaniem jest też miękka koszulka termokurczliwa.

Bezzapachowym nic się nie stanie, możesz też użyć 100 procent bezpieczny silikon akwarystyczny. Super ekstra fantastyczny  :D  jest klej do szyb samochodowych, ale trzeba mieć do niego dostęp, kupowanie się nie opłaca. (do takich celów)

Więc podłączyłem wszystko i działa,ale jeszcze pytanie.

Czy jest jakiś czujnik z możliwością ustawień który po w pięciu w obwód przed czujkę ruchu będzie rozłączał ją przy temp. np -9 i +35st .

Mam to wszystko na dworze w obudowie i ta czujka ruchu z całą elektroniką jest do -10 i+40st

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.