Skocz do zawartości

budowa górnopłata który lata po domu


adamsamolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem pokazać budowę górnopłata z elektroniką z helikoptera.

Na razie kadłub, skrzydła i stateczniki są gotowe.

Zrobiłem je z 3mm depronu i sklejałem je pistoletem na klej.

Elektronika już jest zlutowana ale jeden silnik nie działa :(

Nie wiem dlaczego.

Myślę żeby kupić silnik w internecie.

Macie jakieś propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Taki model nie będzie latał po domu, jest zdecydowanie za ciężki, w ogóle zbudowanie czegoś latającego po domu graniczy z cudem, no chyba że masz baaaaardzo duży dom :-) 

i pomyśl o nadaniu skrzydłom profilu, chociażby CRD (co ręka dała) estetyka wykonania też się liczy 

 

Jak byłem w Twoim wieku to zbudowałem taki swobodnie latający model na wirniku głównym od mini helikopterka. Była to prosta rzutka KOWALIK zrobiona w powiększeniu o ile dobrze pamiętam 200% (zmniejszyłem chyba tylko trochę cięciwę skrzydła)  

 

Niestety nie zachowały mi się zdjęcia... plany możesz znaleźć na stronie Młodego Technika, albo jak będziesz chciał to mogę Ci przesłać  :)

http://www.mt.com.pl/kowalik-kartonowo-beleczkowy-model-szybowca-do-startu-z-reki

 

Dość fajnie latało, ale na podwórku  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje dorady jak naprawić elektronikę na podczerwień. Robię właśnie taki model http://pfmrc.eu/index.php?/topic/58331-budowa-g%C3%B3rnop%C5%82ata-kt%C3%B3ry-lata-po-domu/&do=findComment&comment=597815. Wczoraj się popsuła  jakby nie widziała nadajnika. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dobrej fotografi elektroniki raczej nikt tu ci nie pomoże , i obawiam się że jesteś na straconej pozycji - takie "układziki"  są raczej jednorazowe ,  pomijając fakt że zrobienie z tego "samolotu" do latania pod żyrandolem jest niemożliwe   zwłaszcza dla człowieka w twoim wieku i doświadczeniu .

Nie wiem czy św Mikołaj był już u ciebie :) ale może jest okazja poprosić rodziców o coś gotowego....

 

Nie twórz dodatkowych  tematów dotyczących tego samego projektu .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.