Skocz do zawartości

Ważne pytanie.


juras_p@op.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A coś więcej Rafał ?

Sam nie raz zastanawiam się, gdy brat ciągnie mnie w góry czy nie zabrać modelu na plecy i polatać na szczytach ,zboczach  :)  .

Wiem też że np .wokoło Babiej Góry jest strefa, gdzie nie wolno wlatywać samolotem (prawdziwym) bo jest strefa parku.

Czyżby modeli to też dotyczyło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatrzański Park Narodowy

post-14588-0-96084600-1451212328_thumb.png

 Strefa R "przestrzeń powietrzna o określonych wymiarach nad obszarami lądowymi, wodami wewnętrznymi i wodami terytorialnymi Polski, w której loty statków powietrznych są ograniczone pewnymi określonymi warunkami, ustanowione są one w celu ochrony ludzi i środowiska naturalnego na ziemi przed działaniem lotnictwa, występują nad miejscowościami sanatoryjno-wypoczynkowymi lub parkami narodowymi."

 

Ciężko będzie uzyskać pozwolenie na lot;) W każdej chwili może nas zaskoczyć śmigłowiec TOPR-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem i miałem plan polatać tam szybowcem i dalej mnie kusi. Co do strefy zakazu lotu nie będę się kłócił, a czy faktycznie zakaz jest, nie wiem chociaż  to w końcu  Park Narodowy. Latać na takim zboczu Babiej to musi być przyjemność. Chłopaki latają tam na paralotniach i problemów nigdy nie mieli, szybowca spotkać to też nie rzadkość ;)

post-15562-0-40020300-1451234661_thumb.jpgpost-15562-0-08638700-1451234666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...art. 124 ust. 1 ustawy o Prawie lotniczym mówi, że zakaz lotów nad parkami narodowymi i rezerwatami przyrody dotyczy tylko statków powietrznych z napędem...

I to jest sensowny przepis. Na elektryka oczywiście przymykam oko. Ale komu tam potrzebny napęd?  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.