Skocz do zawartości

Ukraińskie i Rosyjskie rejestracje samochodowe


Mister5Master
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio na osiedlu zauważyłem kilka samochodów z Ukraińskimi rejestracjami, Rosyjskie też często można gdzieś spotkać. Jako człowiek co najmniej dziwny przyglądałem się im trochę i nasunęło mi się pytanie czy te litery na tablicach są cyrylicą czy alfabetem łacińskim? Bo nie widziałem znaków charakterystycznych typu np. Й, Я, Ы, Ф, П, Л, Д itp. Czy to jest może tak specjalnie, żeby obcokrajowcy myśleli, że to alfabet łaciński, a nie cyrylica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio na osiedlu zauważyłem kilka samochodów z Ukraińskimi rejestracjami, Rosyjskie też często można gdzieś spotkać. Jako człowiek co najmniej dziwny przyglądałem się im trochę i nasunęło mi się pytanie czy te litery na tablicach są cyrylicą czy alfabetem łacińskim? Bo nie widziałem znaków charakterystycznych typu np. Й, Я, Ы, Ф, П, Л, Д itp. Czy to jest może tak specjalnie, żeby obcokrajowcy myśleli, że to alfabet łaciński, a nie cyrylica?

Młody jesteś to i mało widziałeś.

post-10468-0-62561500-1453973885.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie :-))

Nie wiem jak wyglądają najnowsze Rosyjskie tablice, ale tak czy inaczej wydawać by się mogło prosta literka "c" na takiej tablicy to "s" w wymowie...kto zna cyrylicę ten wie o co chodzi :-))

Ja nawet kiedyś maturę z Rosyjskiego zdawałem i to z pozytywnym skutkiem :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio na osiedlu zauważyłem kilka samochodów z Ukraińskimi rejestracjami, Rosyjskie też często można gdzieś spotkać. Jako człowiek co najmniej dziwny przyglądałem się im trochę i nasunęło mi się pytanie czy te litery na tablicach są cyrylicą czy alfabetem łacińskim? Bo nie widziałem znaków charakterystycznych typu np. Й, Я, Ы, Ф, П, Л, Д itp. Czy to jest może tak specjalnie, żeby obcokrajowcy myśleli, że to alfabet łaciński, a nie cyrylica?

Pomijając Twoje zdziwienie, że może być inny alfabet niż łaciński to poważnie myślisz, że Rosjanie specjalnie charakteryzują swoje litery na tablicach rejestracyjnych aby zmylić zachód? Bo tak zrozumiałem. :)

Z pamięci:

Й = J, Я = ja, Ы = y , Ф = F, П = P, Л = Ł, Д =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... myślisz, że Rosjanie specjalnie charakteryzują swoje litery na tablicach rejestracyjnych aby zmylić zachód? Bo tak zrozumiałem. :)

Jeśli się wysyła ciężarówki na Krym to nie może być wiadomo jakie znaki wojskowe na nich zamalowano i z jakiego kraju to wojsko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.