Skocz do zawartości

Planowana likwidacja Muzeum Techniki ?


MaciekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z kolejnym punktem dobrej zmiany - planowaną likwidacją Muzeum Techniki w Warszawie proszę o zapoznanie się z poniższym oraz dla chętnych proszę o wspracie akcji obrony muzeum

 

Taka dobra zmiana :( : Drodzy Koledzy! Proszę Was bardzo o wzięcie udziału w akcji ratowania Muzeum Techniki, które nie dostało w tym roku dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w zamian tego otrzymało wymówienie umowy najmu pomieszczeń w Pałacu Kultury i Nauki. Przesyłam link do strony z deklaracją poparcia dla Muzeum http://www.swtp.pl/nasze-inicjatywy/ratujemy-muzeum-techniki lub www.enot.pl/wniosek/item/15-1 Adres ten możecie znaleźć także na stronie internetowej Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w zakładce Aktualności. Proszę Was bardzo o poparcie a także przekazanie mojej informacji wszystkim Waszym znajomym i nieznajomym do których dotrzecie. Celem kampanii jest poinformowanie polskiego społeczeństwa o obecnej trudnej sytuacji Muzeum Techniki i Przemysłu, która jeśli nie zostanie rozwiązana, doprowadzi do jego likwidacji. Wierzymy, że Polacy, ceniąc dorobek naszych wynalazców, podpiszą się pod wspólną deklaracją, której celem jest przekonanie Władz, że warto ocalić naszą polską historię w dziedzinach techniczno-inżynierskich. W trakcie kampanii będziemy systematycznie prezentować najcenniejsze eksponaty zgromadzone w Muzeum Techniki. Wiemy, że uratować Muzeum Techniki od likwidacji możemy tylko i wyłącznie razem i dlatego liczymy na każde wsparcie.Pamiętajmy że wyprowadzka Muzeum z Pałacu to praktycznie likwidacja Muzeum i utrata jego zbiorów. Pamiętajmy także że Pałac Kultury w zamiarze niekochanych obecnie Władz naszego kraju miał od samego początku mieścić Muzeum Techniki i część pomieszczeń na wniosek Polski były odpowiednio projektowane. Szczególnie proszę Kolegów ze środowiska akademickiego o poparcie akcji i przekazanie mojej prośby Kolegom i studentom. Każda osoba do której dotrzemy ma ogromne znaczenie. Nie pozwólmy zaprzepaścić dowodów materialnych i wiedzy o dorobku polskich inżynierów i techników. Pamiętajmy, że zabytki techniki to też dziedzictwo naszej Polskiej kultury, nie są nim wyłacznie zabytki i dorobek humanistów. Myślę, że humaniści właczą się do naszej akcji. Ściskam Was serdecznie i proszę o pomoc dla Muzeum. Zapiszcie się także do tworzonego w tym celu Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej . Muzeum i Pałac były zawsze ostoją polskich modelarzy i wszystkich zainteresowanych polską techniką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu trochę mieszane uczucia. Do Pałacu Kultury mam ogromny sentyment, spędziłem tam mnóstwo fantastycznych chwil w Pałacu Młodzieży, na pływalni i w muzeach... ale akurat w MT czas się zatrzymał i to nie w najszczęśliwszy sposób. Nie wiem też czy akurat ta lokalizacja jest perspektywiczna, to znaczy czy da się tam cokolwiek zmienić. No i jest jeszcze Centrum Nauki Kopernik, które przejęło większość wycieczek szkolnych.

 

Tak jak strupieszałe Muzeum Kolejnictwa ma się wreszcie przenieść do nowej siedziby i całkowicie się zmienić, tu też chyba coś takiego jest potrzebne.

 

A co do polityki to partii styropianowych mam już serdecznie dość (w przeciwieństwie do dronów styropianowych), ale...

 

http://filipstankiewicz.salon24.pl/432971,rzadzaca-po-dazy-do-likwidacji-unikalnego-muzeum-techniki

 

2012: "Rządząca PO dąży do likwidacji unikalnego Muzeum Techniki!" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z kolejnym punktem dobrej zmiany - planowaną likwidacją Muzeum Techniki w Warszawie proszę o zapoznanie się z poniższym oraz dla chętnych proszę o wspracie akcji obrony muzeum....

 Sugerujesz kolego jakąś partię? Dobrą zmianę to zrobiła rządząca przez ubiegłe lata pewna ekipa, dobrą tyle że nie dla naszego kraju.

 Wklej konkretny tekst dokumentu o postępowaniu likwidacyjnym albo link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzeum miała zlikwidować już poprzednia zmiana.

Widocznie coś jest na temacie , skoro chcą  teraz 5 milionów na dofinansowania na ten rok. Trochę dużo jak na firmę prywatną.

 

Temat partii proszę zostawić na inne fora , to jest forum modelarskie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..w MT czas się zatrzymał..

Moim zdaniem "Kopernik" a MT to dwa różne zadania. Jak sama nazwa mówi MT to głównie muzeum, i CNK w pełni go nie zastąpi, choć niewątpliwie oba mają dużo wspólnego...

A tak na marginesie, działalność tego typu obiektów wygasza się po cuchu, bo politycznie i propagandowo mało dla władzy użyteczne, za to kasę bez umiaru ładuje się w "sukienki"... (podobnie jak z zabytkami, np. https://www.youtube.com/watch?v=RwEKK1YetrM  http://slask-zabytki.blogspot.com/2012_03_01_archive.html  )

Edukacja jak cholera... skutki poznamy niebawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "Kopernik" a MT to dwa różne zadania. Jak sama nazwa mówi MT to głównie muzeum, i CNK w pełni go nie zastąpi, choć niewątpliwie oba mają dużo wspólnego...

 

Jest (będzie) jeszcze nowe Muzeum Kolejnictwa czy też ogólniej transportu. MT to takie "trochę wszystkiego byle jak" bez szans na rozbudowę, z kiepskimi warunkami ekspozycji i zwiedzania (ciasnota, dostępność dla niepełnosprawnych, dla rodziców z wózkami dziecięcymi itd). Takie muzea zwykle są ogromne (Muzeum Techniki w Pradze, londyńskie Science Museum) i rola edukacyjna jest bardzo mocno obecna. W wielu krajach normalną jest sprawą że gdy się ma cenną kolekcję a nie ma warunków ani pieniędzy na działanie muzeum to się to udostępnia komuś innemu.

 

 

Edukacja jak cholera... skutki poznamy niebawem...

 

Muzeów ostatnio powstaje aż za dużo, ciekawe jak będzie z ich utrzymaniem gdy się skończy kasa z UE. A rola edukacyjna jest trochę przeceniana, niektórzy sobie wyobrażają że tam ładują do pamięci jak przez interfejs FTDI... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzeów ostatnio powstaje aż za dużo... A rola edukacyjna jest trochę przeceniana..

Hmm.. a którego chłopca w krótkich spodenkach interesuje jakieś Muzeum Żydów Polskich, Sztuki Współczesnej, Emigracji, albo Solidarności? A Techniki, Lotnictwa, albo WP?

No, ale pewnie zamiast tego będzie Jacka i Placka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział "Różne".. a modelarze też ludzie, i jakieś poglądy mają, więc czemu nie mogli by sobie podyskutować podobnie jak o ostatnim meczu? Ale może masz rację...

Choć uważam, że technika, zwłaszcza miniona, jak by nie było częścią kultury jest, i ogólnie rzecz biorąc nasze hobby wpasowuje się w temat idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Różne" czy HP - wg mnie "wsio ryba" , a "okazy" techniki są takimi samymi elementami kultury, jak - zupełnie nie przymierzając- różne "rubensy" czy inne "wity stwosze". Ważne jest to, jaki jest nasz stosunek do tych "zabytków" i ile dla nas znaczą. Setki "Piperów" poszły na złom, bo były "nieprawomyślne" (czytaj:imperialistyczne), zniszczono "Spity", które przyleciały z "wrednej, kapitalistycznej" GB , teraz się wycofuje z parku czołgi, bo "wstrętnie sowieckie".... A społeczeństwo mamy - Tomku - bardzo skutecznie podzielone i wierz mi, zupełnie to nie za moją przyczyną, chociaż komuch ze mnie genetyczny, "złodziej" , "odstawiony od koryta", nie drugi, ale n-ty sort, chodzący notorycznie w norkach, chociaż zupełnie nie przepadający za ośmiorniczkami. Tak wiec, choć to w całej rozciągłości FM (forum modelarskie) w normalnym , rzeczywistym świecie także funkcjonujemy, a tam i "mocherówa" i "razem-owiec" (nie mylić z ORMO-wcem). "Si la wi", jak mawiali starożytni Chińczycy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator a nie zna własnego forum?

Wstyd Marku.

Wyraźnie pisze pod działem

 

Różne

Cała reszta dotyczaca modelarstwa

Wydaje mi się ,że ten dopisek jasno tłumaczy co tu powinno być.

 

Mam gdzieś wasze prywatne opinie polityczne, o ile są one w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Tomku. Formalizm, zasady, pryncypia, skąd my to znamy.... Było " ogólnie" o różnych , modelarskich, a zeszło - jak to u nas, najprawdziwszych Polaków, na najpodlejszą politykę... Więc przerzućmy to do HP , albo po prostu - zamilczmy. Nie ma tematu. Co "sowieckie" , nie ma prawa bytu, przynajmniej w tej rzeczywistości. Niech żyją "żołnierze przeklęci" z PPSz-ami w rękach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor tematu poproszę moderatora o zamknięcie tematu.

Moją intencją było podanie informacji i linku ( ktoś tam się go nie do patrzył - ale jest )

Kto chce zapozna się z treścią kto nie - nie musi.

 

Przynajmniej tutaj nie dzielmy włosa na....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.