Skocz do zawartości

Wilga 2000 od REELY - czy ktoś już to ćwiczył ?


AMC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :) ,

niedawno namówiłem kolegę - nowicjusza na zakup Wilgi 2000 z f-my Reely. Używany, od jednego z naszych Kolegów, prawie jak nowy. Zarówno jakość projektu, jak i wykonanie z EPO lekko mnie zdziwiły: to górna półka bez wątpienia. Nawet EPO o takiej spoistości i wytrzymałości dotąd nie spotkałem - musiałem co nieco podciąć, wydrążyć i wyskubać, toteż była okazja do oceny tego tworzywa. To drążenie i skubanie to w potrzebie zainstalowania standardowych (sorry Winnetou - standardowych jak dla mnie) podzespołów ochrony złącz przed iskrzeniem, pakietu przed krótkim żywotem, instalacji i otoczenia przed zakłóceniami EMC i ESD, zapewnienia godziwego zasięgu radia (jeszcze 35MHz) i innych drobiazgów, których brak odebrałby mi poczucie dobrego wykonania pracy.

Opisywanie tego modelu w detalach chyba jest niecelowe - może niebawem wrzucę kilka fotek z montażu i modyfikacji, sami zobaczycie i ocenicie.

Mogę wszystkim Wam, niezależnie od stopnia zaawansowania, polecić tę Wilgę. Chyba potrafię przewidzieć, jak to będzie latało. Na necie znalazłem kilka filmików, m.in.  jacyś skośnoocy młodzieńcy nieżle sobie tam z Nią poczynają, podłożywszy dla draki dżwięki spaliniaka.

 

Trafiłem na taką zagadkę : silnik, fabrycznie tam montowany, ma niewłaściwie ustawiony timing. ESC jest też chyba fabryczny, ale nie potrafię go zidentyfikować, aby pozyskać manual do programowania. Opisany w różnych żródłach różnie, ale ubogo : 30 lub 40A i tyle. Stwierdziłem integralny impulsowy SBEC 2A (może być opisany jako 3A), z wyglądu zewn. przypomina nieco ESC RC Timer'y. Ma możliwość programowania z nadajnika, ale rodzajów pipania i potem wymyślnych melodyjek to coś tam trochę za dużo jak na RC Timer'a. Czy Ktoś z Was może mi coś podpowiedzieć w tym problemie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.