Skocz do zawartości

zawody DLG F3K Koczargi k. Warszawy - 27 września


Czaro

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, czy przy okazji robienia zawodów F3K nie zrobić równolegle konkurencji dla modeli rzutków o rozpiętości do 1m. Na zachodzie ponoć się w to fajnie bawią. Może u nas też się da?

Planujemy rozegrać imprezę 20 września na lotnisku Koczargi pod Warszawą. Byliby potencjalni chętni? Mam na myśli obie dyscypliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zdążę coś wykombinować tzn zmontować model 1m to w obu wystartuję 8)

 

Z Bielska do Wa-wy nie ma daleko, poprostu tak jak wszędzie więc spox.

 

i trochę off topic: Nie mam niestety Czarku finału f6d z Kornego-nie pomyślałem wtedy o filmowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Według mnie zawody mogły by cieszyć się sporą popularnością. Ale może coś więcej? Czy wszystko ma wyglądać tak jak w normalnych rzutkach czy też może jakieś innowacje? Chociażby latanie tylko SK i SW, ograniczenia wagowe, troszkę inna konkurencja? Może warto to przemyśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o czym piszesz TEQ, można utworzyć odrębną klasę (coś jak F3 mini) opartą na F3K lecz znacznie uproszczoną, żeby nie ingerować w istniejące juz przepisy.

 

brak zawodników (choć jest ich i tak wielu w Polsce) jest wytłumaczalny na kilka sposobów:

-niewielu producentów modeli

-często wysoka cena modeli ( np. Binary z ModelPartner, przy tym, modele p. Siamy wypadają dużo lepiej )

-problemy z transportem

 

spotkałem sie również z porównaniem do klasy 'J', że konstrukcyjny model nie ma szans. ale wystarczy wejsc na RCG, wpisac Manta DLG(i wiele wiele innych) i podziwiac dobrze latajace konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że zawody modeli do 1m będą popularniejsze bo taki model jest znacznie tańszy w wykonaniu. I nie będą tak ogromne różnice między modelami przy tej rozpiętości, bardziej będą się liczyć umiejętności. Można wtedy śmiało zrobić jakąś sprawdzoną konstrukcję i wystartować.

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=740490&highlight=manta+dlg

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=867598&highlight=micro+dlg

 

Planów takich modeli można znaleźć całą masę w sieci, jak również zaprojektować coś samemu. Przecież na zawody nie jedzie się tylko dla zwycięstwa, lecz przede wszystkim dla dobrej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych szczegółów Panie TEQ. Nie zdołałeś zauważyć, że narazie sobie tak gdybam, czy jest w ogóle sens myśleć o takich zawodach. Czy jest jakieś zainteresowanie.

Odnośnie regulaminu, to tu nie ma nic do okrywania. Na zachodzie już się w to bawią. Trzeba znaleźć te ich reguły i zastosować u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki - piszecie tak, jakby na zawodach f3k nie wolno było startować modelami 1m...

przecież zabawa to zabawa - na koniec można zrobić klasyfikację 1m właśnie dla zabawy - co za problem.

a argumenty o małej liczbie producentów uważam za mocno przesadzone :)

http://www.noerskov.eu/dlgprice.html

zapraszam...adrenalinka czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a argumenty o małej liczbie producentów uważam za mocno przesadzone :)

 

człowiek jest taką istotą, że chce sobie życie ułatwiać. Może i na świecie jest troche producentów tych modeli, ale ich sprowadzenie wiąże się z porozumiewaniem w obcym języku, większymi kosztami przesyłki etc. co znacznie zniechęca potencjalnych nabywców.

Zdecydowanie łatwiej kupić w Polsce, nawet za pośrednictwem forum niż drogą mailową z Chin czy Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki - piszecie tak, jakby na zawodach f3k nie wolno było startować modelami 1m...

przecież zabawa to zabawa - na koniec można zrobić klasyfikację 1m właśnie dla zabawy - co za problem.

Jasne, ale będzie lepsza zabawa jak metrówki będą latać z metrówkami, a f3k oddzielnie.

Tak sobie myślę, że żywcem z f3k można wziąć:

ostatni lot, czas startowy 10 minut, max 5 minut

ostatni, przedostatni, max 3 minuty

wszyscy w górę, max 3 minuty

5 x 2 minuty, czas startowy 10 minut

wzrastający czas od 30 sek, co 15sek

poker?

Jakieś inne propozycje? W sumie to ja nie latałem 1m więc nie wiem jakie czasy można tym wykręcić. Jak myślicie, trzeba wprowadzić poprawki w maksach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to b rozkraczę się dalej...

uważam, że nie ma potrzeby dzielić dlg na podkategorie dopóki nie ma "kompletu" na imprezach, jasne, że było by fajnie gdyby w f3k startowało 35 zawodników i w grupie f3k kolejnych 30....

póki tak nie jest bawmy się razem, im nas więcej tym więcej nowych pomysłów, modeli, rozwiązań i więcej ZABAWY - a o to chyba tu chodzi

 

a kilkudziesięcioosobowej frewkwencji możemy się nie doczekać zbyt szybko - szkoda czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Impreza potwierdzona, tak więc niniejszym serdecznie zapraszam na zawody szybowców wyrzucanych z ręki DLG w kategorii F3K. Odbędą się na lotnisku modelarskim Koczargi k. Warszawy w sobotę 27-go września. Pierwszy start o godzinie 11.

 

Można startować także modelami 1m!

 

Szczegóły i rejestracja on-line http://f3k.gka.pl/viewpage.php?page_id=29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.