Skocz do zawartości

Jaki akrobat do nauki


lukas90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zacząć zabawę w akrobacje, może polecicie dla mnie coś odpowiedniego. Latałem trochę czasu bixlerem, później soliusem- razem z półtora roku. Co będzie dobre do nauki i poznania akrobatów?

Coś pokroju acromaster / parkmaster, czy może bardziej w stronę takich jak extra z mpx czy mx-2:

http://abc-rc.pl/Multiplex-EXTRA-300-264285

http://www.rctrax.pl/samolot-mx-2-r-planes-arf/118032/

Te dwa wydają się bardziej solidną opcją. Czy łatwiej będzie opanować i nie zniszczyć za szybko te lżejsze modele?

Czekam na propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Multiplex fajnie wygląda a to co wiem one dobrze latają.

Posiadam Acro Mastera i też zaczynam przygodę z 3D 

Jest wykonany EPP więc wazie kraksy w miarę łatwo poskładać a jeśli nie dasz rady poskładać to można kopić części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z braku czasu zostawiłem temat ale teraz już będę mógł się tym zająć.

 

Jak chcesz sobie zrobić samemu coś na szybko to polecam ultrona 3D. Najlepiej od razu w dwóch egzemlarzach :)

 

Zdecydowałem się na ultrona ;)

czytałem relacje, opisy i stwierdziłem, że to będzie dobry wybór zrobić coś samemu.

 

Jutro zamawiam materiały i napewno będę miał jeszcze dużo pytań- relacje z budowy ultronów przeważnie mają kilka lat i brak w nich już zdjęć..

 

Planuję tak wyposażyć model:

silnik emax 2822 (http://abc-rc.pl/emax-cf2822#axzz4OYgr7z56)

regulator jakiś 20A

serwa MG90S

 

zakup materiałów to depron 3 mm oraz 6mm (http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4570,depron-3-mm-2-szt-1240x400-mm-bialy), sklejka 3mm oraz listwy sosnowe.

 

Czego użyć do łączenia skrzydeł? Listwy sosnowe będą odpowiednie, czy muszę zakupić płaskownik węglowy?

Fajnie jakby ktoś miał zdjęcia z budowy ultrona bo jak pisałem w większości relacji zdjęcia już "wygasły". Będzie to mój pierwszy wykonany model więc nie zabraknie pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wzmocnij kadłub zaraz przed sterem kierunku. Mi przy pierwszym twardszym lądowaniu odpadł w tamtym miejscu ogon. Oglądając filmiki na youtube widziałem, że to nie był odosobniony przypadek.

2. Silnik jest ok, serwa możesz dać HXT900. Jak dla mnie to działały lepiej niż ich odpowiednik z TowerPro.

3. Ja jako łącznik zastosowałem klocek balsowy. Nie ważył dużo, a trzymał dobrze.

Zdjęć z budowy nie mam, nie chciało mi się robić. Najpierw wycinałem sobie szablony z papieru, przyklejałem je na depron szeroką taśmą przeźroczystą, a później ciąłem skalpelem wzdłuż krawędzi kartki. Działało bardzo dobrze.
Modelu już nie mam, bo uciekł mi podczas wietrznej pogody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Budowa modelu akro do nauki latania z depronu to nieporozumienie. To będzie model do nauki łatania a nie latania.

Zbuduj coś z EPP, najlepiej coś w rodzaju tego , co Ci radzi komar1967

Dlaczego nieporozumienie? Akrobatami jeszcze nie latałem, ale myślę że to dobry pomysł bo narazie latałem gotowymi modelami a tutaj będzie okazja zacząć coś rzeźbić samemu. Materiał, czyli depron który zamówiłem kosztował mnie ok 30zł więc nie widzę problemu żeby zrobić nowy model jeśli ten rozbiję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy zacząłeś budowe ale znam wszystkie modele multiplexsa i bardzo polecam gemini,bardzo wdzięczny model. ja już w okresie kilku lat mam już 3ciego gemina teraz w barwach red bula,park master też jest super też mam miłe wspomnienia.tak jak kolega ,,wapniak,,wpisał niebuduj narazie bo będziesz więcej łatał niż latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupię któryś z polecanych przez was modeli to będę latał a nie łatał? ;)

bo chyba bardziej boli rozwalenie takiego samolotu niż zrobionego samemu za kilka dych. Za kilka dni zacznę się bawić z ultronem i zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą extrę multiplexa , i wydaje mi się że do nauki to on sie nie nadaje ani trochę, co prawda ja ją kupiłem po krecie (obstawiam że nie po jednym) i podczas napraw poprzedniego właściciela jak i moje wzmocnienia, i modelowi trochę się przytyło,

Ogólnie model z jednej strony fajny , chętnie szybuje jest przewidywalny, a z drugiej strony jest nerwowy , nadpobudliwy i umie zaskoczyć, nie wiem jak inne extry MPX ale moja do najwolniejszych nie należy , aż sam się dziwię że jeszcze mi sie nie zdarzyło jej ubić.

Ale z racji że już jest temat to i ja się podłączę z pytaniem.

Wpadł mi w oko producent VA-MODELS , mają w ofercie dobrze wyglądające modele z epp , po obejrzeniu kilku filmów mam wrażenie że modelami można lądować do ręki.

Np,

https://www.ef3m.pl/pl/p/Extra-330-SC-3D-1050mm-ARF-EPP-VA-Models/1983

https://www.ef3m.pl/pl/p/PITTS-S2CX-3D-1010mm-ARF-EPP-VA-Models/143

https://www.ef3m.pl/pl/p/Loop-Samolot-3D-ARF-1260mm-VA-Models-/1993

 

Czy ktoś miał z tymi modelami do czynienia i może coś o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o modele z VA-Models. Mam LOPPA ,bardzo fajny modelik. Na plus mogę zaliczyć demontowane skrzydła. W locie w rękach sprawnego pilota potrafi zrobić chyba wszystko. Jeśli chodzi o montaż to zalecam wzmocnić kałlub za skrzydłem.Lubi pęknąć przy twardszym przyziemieniu (odnotowane dwa przypadki,mój i kolegi ).

Latamy na różnych pakietach od 1400-2200mA.Jeśli chodzi o Extrę to jest bardzo podobna do modelu Elit VA-MODELS. Na Elit uczyłem się latać. Model bardzo spokojny,jak i szalony.Łatwe w naprawie, Kadłuby przestrzenne,pojemne pod kątem doboru pakietów.Ogólnie POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przywalisz modelem z EPP, to on w większości przypadków się odbije i tyle. A jak zrobisz to samo deproniakiem, to w większości przypadków się połamie. Na tym polega różnica.

 

No tak, już się zdążyłem przekonać o zaletach epp, które można reanimować kilkoma kroplami kleju i wrzątkiem ;) doświadczył tego mój pierwszy samolot bixler, który nawet po takim krecie latał dalej  :P

bixlerjpg_axxaexp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Skoro już masz doświadczenie z EPP to słuchaj co inni piszą nikt tutaj źle nie radzi. Nie ma żadnej przyjemności w tym gdy uczysz się latać i co chwilę ( jeśli zrobisz model z depronu ) musisz wykonać model od nowa. Bo nie oszukujmy się, latać na początku jak Pauzuolis nie będziesz. Choć chaotyka lotu będzie wskazywała na aero musical ale poważnie. EPP to dla Ciebie najlepsze wyjście. Ja latam już z 6 lat. Niby dobrze. Ale ile to jeszcze przede mna....

Kupiłem używany model z depronu. Dual Storm z hobby Kinga. Swoje najlepsze czasy ma już za sobą. Przymierzam się do ulotnienie. Wiem ze będzie ciężko na początku, więc kupiłem 3 CA do styro ale w pudełku czeka już Precise 3D z EPP a Dual Storm będzie dawcą . Oba modele to halówki. Mniejsza waga to i obrażenia mniejsze Ale wracając bo się trochę rozpędziłem. Do nauki to tylko EPP. Przynajmniej ja jestem tego zdania. I zawsze powtarzam sobie sam: "Depronem polatasz jak ogarniesz EPP "

 

Pozdrawiam i powodzenia Kolego

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.