Skocz do zawartości

ster kierunku kontrolowany drążkiem lotek?


zipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem zapytać czy takie rozwiązanie ma zalety(dla modelu bez lotek oczywiście)

nad pozostawieniem steru kierunku na swoim drążku?

Gdzieś przeczytałem, że dobrze jest w przypadku modelu bez lotek, sterować kierunek drążkiem lotek.

 

 

pozdr.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia osobistego wyboru, a wartościowanie, czy lepiej nie bardzo ma sens, bo co się na tym zyskuje? Może w  wypadku, kiedy ktoś  miał normalne ustawienia naraz podejmie decyzję: "będę już od teraz na zawsze latał tylko z wysokością i kierunkiem". Jeśli masz akurat teraz taki model, to następny może znowu będzie i z lotkami i z kierunkiem, to będzie nieaktualne. Ale zgoda- nawet jak się nawet przestawisz, to przecież będziesz mógł powrócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. Mode 3. Jak najbardziej można.

Z tym, że modele w takim układzie wymagają odpowiedniej konstrukcji, z powodu braku lotek i możliwości korekty aktywnej przechyłu.

Pozostaje samopoziomowanie się bierne.

Chodzi konkretnie o Pandę Multiplexa która fabrycznie nie ma lotek, a mnie fizyczne lotki sprawiają zbyt dużo problemu więc chcę poćwiczyć na tylko dwóch płaszczyznach sterowych. Oczywiście docelowo chcę opanować lotki...(póki co to za dużo klejenia i frustracji kosztuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda bez lotek jest powiedzmy nudnawym modelem.

Natomiast z lotkami to radość dla duszy.

Obecnie jestem na etapie dość dużej przeróbki Pandy.

Od samego początku latam nią z lotkami, budowa : http://motylasty.pl/totopasp.html

Nie zastanawiaj się tylko od razu wkładaj do niej lotki.

Filmy z lotkowego latania : http://motylasty.blogspot.com/2016/07/panda-sport-firmy-multiplex-przerobka-i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda bez lotek jest powiedzmy nudnawym modelem.

Natomiast z lotkami to radość dla duszy.

Obecnie jestem na etapie dość dużej przeróbki Pandy.

Od samego początku latam nią z lotkami, budowa : http://motylasty.pl/totopasp.html

Nie zastanawiaj się tylko od razu wkładaj do niej lotki.

Filmy z lotkowego latania : http://motylasty.blogspot.com/2016/07/panda-sport-firmy-multiplex-przerobka-i.html

:D, ten film oczywiście już oglądałem. Cóż można powiedzieć by nie wyjść na wazeliniarza? lepiej milczeć..

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Motylasty, gdy nabędę choć troszkę wprawy to na pewno te lotki dołożę;-)

 

 

Na ten moment potrzebuję nudnego modelu, który pozwoli mi na nabranie prawidłowych odruchów i wylatanie trochę godzin bez rozbijania modelu.

Model, który nie potrzebuje prostowania lotkami(bo ich nie ma, więc ma konstrukcję samowyrównującą jak się domyślam) by nie zaliczyć kreta.

To jest mój pomysł na oswojenie się z trzema wymiarami w jakich porusza się model samolotu. Do tej pory moje loty były krótkie albo bardzo krótkie i kończyły się mniejszymi a zwykle większymi uszkodzeniami modeli... Chciałbym zrobić jakiś krok do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając steru kierunku i wysokosci na 1 drążku można latać - kiedys tak latałem .Natomiast jak dojdą lotki i zmienisz na 1 drągu lotki wysokość , na drugim gaz i kierunek , to wtedy zapomina się o sterze kierunku.

Jak mawia mój kolega cieżko się lata bez steru kierunku , najlepszym przykładem jest helikopter tam "ster kierunku" jest bardzo potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę zaczepnie. Ale czy w lataniu maczugami ? Unoszeniu się w powietrzu i wykonywaniu fikołków - pozostało coś jeszcze  z modelarstwa lotniczego . Te- nikomu nie ubliżając - skaczące w prawo i lewo konstrukcje unoszą się tylko dzięki wielkm elektrowniom na pokładzie lub wysokoobrotowymi silnikami spalinowymi a ich ruchy przypominają chorujących na chorobę  św. Witta. Gdzie tu miejsce na na cudowny świat awiacji opisywany n,p w książkach piewcy przestworzy Antoine’a de Saint-Exupéry’ego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.