Skocz do zawartości

Turnigy Accucel-6


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem zestaw rezystorów jakie miałem od ręką , obojętnie jakie , chyba z 20 sztuk. Równoległe łączenie . W sumie 14 ohm . Niestety , efekt marny - podniosło mi napięcie tylko o 0,2V .

 

a ja w swoim zasilaczu znalazłem mały potencjometr którym pokręciłem i teraz na wyjściu mam prawie 16V

 

Kurcze , patrzyłem w swoim zasilaczu ale nie mam żadnego potencjometra , szkoda :/ Tylko stałe rezystorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ostatnio mam pewien problem z ladowarka.

Pewnego razu podczas ladowania, chcialem przesunac zasilacz z ladowareczka troszeczke dalej i ladowarka sie rozlaczyla, bylo to spowodowane przez wtyczke zasilacza, zrobilo sie jakies zwarcie i kabel do wymiany. Od tamtego czasu ladowarka zle mi rozladowuje np: rozbieznosc na pakiecie 2s byla taka 3.7V i 2.3V, po chwili jak dalem na ladowanie z balansowaniem, ladowarka pokazala ze na celach jest 3.7 V i 3.0V.

 

Czy zwarcie w zasilaczu moglo wplynac na ladowarke?

Sprawdzalem jeszcze na dwoch pakietach i na nich tez spora rozbieznosc po rozladowaniu a laduje dobrze..

 

Niestety nie mam miernika by sprawdzic jakie jest naprawde napiecie na celach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nowego tematu tworzyć, więc tutaj napisze:

 

Mam stary zasilacz od laptopa IBM który ma napisane na wyjściu 16V 4.5A prądu stałego bo jest taka kreska z kropkami, a jak pomierzyłem miernikiem to ma 16.5V. Czy mogę taki zasilacz zastosować do ładowarki Turnigy Accucell-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Input Voltage: 11~17v

Jako ciekawostkę podam że w menu ładowarki jest opcja wyboru granicznego napięcia zasilania : 10V lub 11V :D

 

Używam tej ładowarki (TGY accucell 6) i powiem że jest OK . Dobrze ładuje , śmiga fajnie tylko jedno zastrzeżenie : po jakimś czasie wentylatorek warkocze :/ tak z 10-15 ładowań .

Uruchamiam ładowanie :''bzZZzzz...'' Przy starcie warkocze i po chwili zwalnia obroty i przestaje :) Po gwarancji trzeba będzie wymienić wentylator ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechał Accucell - 6

 

Czy może ktoś ma instrukcje po polsku.

Mam też pakiet Turnigy 2200 11.1 V i jak go ładować dobrze, a pakiet w aparaturze MX-12 9,6V NiMH 1700 mAh jak odpowiednio ładować

 

Ja mam do e_station bc6 jest to samo menu co w Accucell - 6

Podaj e mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega powyżej powiedział ładujesz lipola z małą poprawką - prąd nie 0,2A, ale 2A. Lipole ładujemy prądem 1C a nie 0,1C(tzn możemy ładować 0,1C, ale potrwa to ok 10h...).

Nadajnik z kolei programem do NiMh i prądem z przedziału 0,1-0,2A. Jeżeli ładujesz aku bez wyjęcia go z aparatury NIE PRZEKRACZAJ PRĄDU ŁADOWANIA 0,5A. Możesz w ten sposób uszkodzić aparaturę. W razie wątpliwości sprawdź w instrukcji

 

Edit

Tak, możesz startować.

 

Dla spokoju własnego sumienia nadmienię, że nie wolno zostawiać ładujących się lipoli bez nadzoru. Co jakiś czas sprawdz, czy lipol się nie nagrzał za bardzo i czy nie napuchł. W przypadku opisanych objawów natychmiast przerwij ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanko, posiadając ładowarkę jak w temacie będę ładował pakiety 9,6 V 650mAh (samolot Cessna), jaki max prąd można dać (pakietów mi jakoś nie szkoda ponieważ nowy sezon będzie już na spalice) ?? I jeszcze mam jedno pytanie, czy mogę ładować kilka pakietów na raz ?? np 3 ? Jak jest taka możliwość to poproszę o przepis . Jestem zupełnie "zielony" w tej tematyce :D

 

Pozdrawiam

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę to cessna z allegro za 250 coś złotych :?: jeśli tak to ma ona pakiet z ogniw Kan ja je ładowałem prądem ok 1C czyli 0,5 - 0,6 A "jadły szybko ale po sezonie umarły. a co do ładowania kilku ogniw jednocześnie to tylko lipole z balansowaniem przez specjalny kabelek - było o tym na forum, a ładowania kilku pakietów Ni-mh nie polecam bo jeśli będą rozładowane do różnych poziomów to może się to źle dla nich skończyć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.