Skocz do zawartości

Turnigy Accucel-6


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam posiadam ładowarke jak w temacie mam pytanko czy jest to normalne podczas ładowania pokazuje mi prad 10,60V z zasilacza przy ustawieniu 0,3A(prad ładowania) Na wyjsciu zasilacz pokazuje 11,65V..Nie moge zwiększyć prądu ładowania ponieważ spada zasilanie poniżej 10V :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jak Laduje 0,3A po ok 3godzinach ładowania na wszystkich trzech celach po 4,20. Ładowarka dalej ładuje,prad ładownia spada do 0,1A. .Co jest nie tak??

Dlatego, że ładując dalej pradem 0.3A przekroczył byś graniczne 4.2V na celę i ładowarka nie miała by jak sprawdzić, kiedy skończyć ładowanie.

Ładowanie mniejszym prądem trwa nadal, bo trzeba doładować pakiet do końca.

To jest normalna procedura ładowania i wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by chyba w zasilacz nowy zainwestować, na allegro uniwersalny do laptopa kosztuje jakos 45zl z wysyłką.

 

Prąd ładowania spada do 0.1 to normalne, ładowarka sama odłączy prąd jak uzna że akumulator jest naładowany. Chyba że akumulator jest uszkodzony to powstają różne wariacje np. ładuje sie w 5min albo innym razem wisi pare godzin i jeszcze ładuje. Sprawa zależy także od pojemności i napięcia akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Kupiłem ACCUTELA - 6 i jest problem.

Ustawiłem wszystkie parametry ładowania (może zrobiłem jakiś błąd - nie wiem o tym ) i chcę włączyć w tryb ładowania i :ass: ładowarka nie odpowiada. Wciskam start i znowu wchodzę w menu.

Jak się to urządzenie włącza, aby ładowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby rozpocząć ładowanie należy wybrać rodzaj ładowanego pakietu, prąd ładowania, sposób ładwania (zwykłe, z balanserem, albo storage) a następnie przyciskamy "START" i przytrzymujemy chyba 2-3 sekundy wtedy ładowarka wyświetla komunikat jaki pakiet "odnalazła", jeśli się zgadza to jeszcze raz naciskamy start i rozpoczyna się ładowanie :wink:

 

edit

dotyczy ładowania lipo life lion, przy ładowaniu ni-xx nie informuje co znalazła, po naciśnięciu i przytrzymaniu "START" natychmiast zaczyna ładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby rozpocząć ładowanie należy wybrać rodzaj ładowanego pakietu, prąd ładowania, sposób ładwania (zwykłe, z balanserem, albo storage) a następnie przyciskamy "START" i przytrzymujemy chyba 2-3 sekundy wtedy ładowarka wyświetla komunikat jaki pakiet "odnalazła", jeśli się zgadza to jeszcze raz naciskamy start i rozpoczyna się ładowanie :wink:

 

Czasami nawet 4s-5s lecz zawsze startuje, po odnalezieniu pakietu zatwierdzamy ponownie "START" jak pisałeś wyżej i czekamy... aż się naładuje.... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby rozpocząć ładowanie należy wybrać rodzaj ładowanego pakietu, prąd ładowania, sposób ładwania (zwykłe, z balanserem, albo storage) a następnie przyciskamy "START" i przytrzymujemy chyba 2-3 sekundy wtedy ładowarka wyświetla komunikat jaki pakiet "odnalazła", jeśli się zgadza to jeszcze raz naciskamy start i rozpoczyna się ładowanie :wink:

 

Czasami nawet 4s-5s lecz zawsze startuje, po odnalezieniu pakietu zatwierdzamy ponownie "START" jak pisałeś wyżej i czekamy... aż się naładuje.... ;D

 

Panowie, robię dokładnie tak jak jest napisane powyżej i po naciśnięciu i przytrzymaniu "start", oraz odnalezieniu pakietu naciskam ponownie start i włącza mi się ponownie menu ustawień. Jak przytrzymam start 2-3 sek wentylatorek sie lekko ruszy i koniec. Mam poważne obawy, czy moja ładowarka nie jest uszkodzona?

Czy podczas ładowania wyświetla się specjalny komunikat, że ładowarka ładuje i czy wtedy chodzi wentylator ? U mnie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, robię dokładnie tak jak jest napisane powyżej i po naciśnięciu i przytrzymaniu "start", oraz odnalezieniu pakietu naciskam ponownie start i włącza mi się ponownie menu ustawień. Jak przytrzymam start 2-3 sek wentylatorek sie lekko ruszy i koniec. Mam poważne obawy, czy moja ładowarka nie jest uszkodzona?

Czy podczas ładowania wyświetla się specjalny komunikat, że ładowarka ładuje i czy wtedy chodzi wentylator ? U mnie tego nie ma.

 

Podczas ładowania wentyl ciągle "kręci" .. i pokazywane są parametry ładowania..

W takim razie należy się zastanowić czy działa to ustrojstwo prawidłowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuik, a próbowałeś ładować jakiegoś ni-xx? Może wtedy ruszy, jednak sądząc po objawach to jest najnormalniej w świecie walnięta i pewnie nie pozostaje Ci nic innego jak tylko odesłanie jej Chińczykowi (jeśli tam była kupiona, na forum jest opisane jak to zrobić) albo do innemu sprzedawcy u którego ją kupiłeś :|

 

 

Miałem się podzielić relacją z mojej naprawy wentylatorka

 

1. rozkręcamy ładowarkę

2. wykręcamy wentylatorek

3. zdejmujemy zabezpieczenie piasty

4. wyjmujemy wiatraczek z obudowy

5. za pomocą drewnianego kołeczka przebijamy bieżnię łożyska ślizgowego o ok. 1mm w kierunku wiatraczka, należy zrobić to bardzo ostrożnie żeby nie uszkodzić uzwojenia silnika

6. składamy

7. cieszymy się że już nic nie warczy :jupi:

 

dzięki temu zabiegowi wiatraczek pracuje na mniejszym ramieniu dzięki temu nawet jak ma luz to na pewno mniejszy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem miernikiem i nie ładowałem innych akumulatorów. Szczerze mówiąc to nie mam czasu, żeby się tym zająć. Kupiłem ją w Hobby Kingu, ale czy ją będę wysyłał z reklamacją to chyba gra nie warta świeczki. Koszty wysyłki z Anglii są dość wysokie i wolę drugą zamówić. Powiem jeszcze, że po wszelkich ustawieniach, podłączeniu LiPol-a i właczeniu w tryb ładowania na wyświetlaczu pojawia się komunikat "Conection Break" i kilkukrotny sygnał alarmu. Podłączyłem do akumulatora samochodowego (nie mam zasilacza). Otrzymałem ładowarkę bez instrukcji obsługi ( to tylko u chińczyków możliwe). Nie jest to co prawda skomplikowane urządzenie, ale powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem ładowarkę bez instrukcji obsługi

:google: W obu linkach jest ta sama angielska instrukcja:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/ACCUCEL_manual%282%29.pdf

http://www.hobbycity.com/hobbycity/forum/uploads/84/Turnigy_ACCUCEL6_manual.pdf

 

Na forum są też linki do polskich instrukcji od zbliżonych ładowarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.