Skocz do zawartości

Turnigy Accucel-6


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprawdzałem miernikiem i nie ładowałem innych akumulatorów. Szczerze mówiąc to nie mam czasu, żeby się tym zająć. Kupiłem ją w Hobby Kingu, ale czy ją będę wysyłał z reklamacją to chyba gra nie warta świeczki. Koszty wysyłki z Anglii są dość wysokie i wolę drugą zamówić. Powiem jeszcze, że po wszelkich ustawieniach, podłączeniu LiPol-a i właczeniu w tryb ładowania na wyświetlaczu pojawia się komunikat "Conection Break" i kilkukrotny sygnał alarmu. Podłączyłem do akumulatora samochodowego (nie mam zasilacza). Otrzymałem ładowarkę bez instrukcji obsługi ( to tylko u chińczyków możliwe). Nie jest to co prawda skomplikowane urządzenie, ale powinna być.

 

 

Może warto polutować sobie "swoje" kable - ja to zrobiłem na samym początku i śmigają do dziś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
"Conection Break" czyli brak połączenia. Pewnie kable (kiepskiej jakości) są uszkodzone.

 

U mnie nie miał połączenia kabel od zasilania.W tym przypadku może być uszkodzony kabel do pakietu.

 

pozdr.

 

Kabel do pakietu, raczej nie. Jak podłączam miernik na poszczególne cele pakietu to dobrze wskazuje. Ja myślę, że raczej jest uszkodzenie na tych slotach w ładowarce, gdzie podłącza się pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connection Break - Ukaże się jeżeli uruchomicie proces ładowania a pakiet nie będzie podłączony lub uszkodzone będą wtyki a także jeżeli będzie uszkodzony pakiet lub jego Cele....

 

Także sprawdź wszystkie kable...

 

 

Edit// Popatrz na tą instrukcje co wysłałem punkt 5.2 komunikaty błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy parametry ładowania dla np. 1800 mAh (3S) - max 1,8 A, napięcie (wiadomo dla 3S samo się ustawia) 11,1 V muszę ustawiać takie samo na LiPo Charge, LiPo Balance, LiPo Storage ?
prąd ładowania zawsze ustawiasz taki sam dla akumulatorów li-pol najczęściej 1C dotyczy to także funkcji "STORAGE" która w zależności od naładowania akumulatora albo go naładuje albo rozładuje do ok 50% pojemności.

 

I ładowarka już działa czy jest uszkodzona?

 

najpierw czytamy a dopiero później zadajemy pytania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj przeszedł do mnie z Hong Kongu, pocztą, zakupiony na e-bayu zasilacz do tej ładowarki za ? 0,50 funta, no :wink: wysyłka do UK 5 funtów, czyli razem 5,50. Rzecz nowa wygladem przypomina zasilacz do laptopa. Zastanawiam, się. Za ile Ci Chińczycy pracują, skoro wysyłają takie zasilacze za 25zł ?

 

Mam jeszcze takie pytanka.

1. Czy po naładowaniu pakietu ona się automatycznie wyłącza, czy trzeba to na czuja robić ręcznie ?

2. Do ilu volt można naładować cele LiPol ?

Pytam ponieważ wiem, że 3S ma 11,1V, a dzisiaj ładowałem pakiet, który osiągnął ponad 12V i ładowarka nadal nabijała. Czy to normalne ? Wystraszyłem się trochę, żeby mi pakietu nie rozsadziło :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.