Skocz do zawartości

Turnigy Accucel-6


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wymieniałem wentylator już dość dawno temu więc nie pamiętam dokładnie wymiarów ale ten w Accucel 6 ma wysokość chyba 6 mm.Udało mi się kupić o wysokości 10mm i niższych nie znalazłem. 4 mm nie zeszlifujesz.Ja zamocowałem nowy na zewnątrz obudowy i tak już z pół roku chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAX B6 z którego skopiowano tego accucela nie ma wiatraka i żyje ale fakt że ma aluminiowa obudowę a nie blaszaną.

Do ładowania wiatrak chyba niezbyt jest potrzebny. Nie wiem jak accucel (miałem ją tylko kulka dni i raz dla testu podłączyłem) ale imax nie grzał się przy ładowaniu tylko przy rozładowywaniu pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Czy padł już komuś wentylator w Turnigy Accucel-6 ?

Czy można taki gdzieś kupić ?

Ja miałem problem z hałasującym wentylatorem w tej ładowarce, w zasadzie od momentu nabycia. Pomogło posmarowane osi wazelina: a robi się to tak:

* rozkręcamy obudowę ładowarki, wykręcamy wentylator,

* odklejamy okrągłą, czarna nalepkę na obudowie wentylatorka,

* nakładamy wykałaczką wazelinę (lub inny ulubiony preparat smarujący)na ośkę, jednocześnie poruszając wirnikiem wentylatora osiowo i kręcąc nim.

* montujemy wszystko razem do kupy i sprawdzamy jak działa.

 

Stan jaki zastałem, w otworze pod naklejką, to niewielka ilość wazeliny rozprowadzona w przy krawędzi otworu, natomiast oś sucha jak pieprz. Po posmarowaniu błoga cisza. Nie trzeba wydawać kasy na nowy wentyl, którego ceny w necie są spore (ok 30 PLN!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robi się to tak:

* rozkręcamy obudowę ładowarki, wykręcamy wentylator,

* odklejamy okrągłą, czarna nalepkę na obudowie wentylatorka,

* nakładamy wykałaczką wazelinę (lub inny ulubiony preparat smarujący)na ośkę, jednocześnie poruszając wirnikiem wentylatora osiowo i kręcąc nim.

* montujemy wszystko razem do kupy i

.... dwa dni później znowu warkot, u mnie tak było :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zepsułeś sobie łożysko samosmarne. Jest ono z materiału porowatego, nasączonego olejem. Wazelina zakleiła pory i łozysko jest teraz do d... . Mozesz je naprawić przez wykąpanie (po wyjęciu, w benzynie) i wygotowanie w oleju wrzecionowym (nie jadalnym). Czego to ludzie nie wymyślą. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.