Skocz do zawartości

Turnigy Accucel-6


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Witam mam pakiet 2200mAh Turnigy 3S ładowarke jak w temacie.Ładowarka zakańcza mi proces ładowania jak osiagnie wartość 2200mAh(mam tak ustawione by nie przeładować).Napięcie pakietu wynosi ok 12,4V.Czy moge zmienić wartosc z 2200 na 2400mAh by ładowarka naładowała mi w pełni pakiet??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz zwiększyć tą wartość. Ładowarka sama zakończy proces ładowania gdy napięcie osiągnie 4,2V na celę, czyli w Twoim przypadku 12,6V dla całego pakietu.Pozdrawiam Krzysiek.

 

Edit. Parę postów wyżej koledzy właśnie o tym pisali. Ładowarka kończy proces ładowania automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że ładuje do 2200mah tej wartosci nie zmienisz ladowarka sama wykrywa... mi pakiet 1500mah laduje do 1497 jakby ladowalo mniej np 1900 to sie martw ale tak jak jest jest okej

 

Nie wprowadzaj kolegi w błąd parametr który podał określa maksymalny poziom naładowania pakietu czyli wszystkie pakiety do pojemności 2200 będzie ładował prawidłowo ale wszystkie powyżej tej pojemności niestety będą nie doładowane . U mnie w Shark 20 ustawione jest fabrycznie 5000 mAh . Tak ze ten parametr można spokojnie zmienić na wyższy podejrzewam że w wypadku pakietów 2200 mAh , jeżeli parametr ustawiony jest na w ładowarce na max 2200 mAh to okże się że pakiet nie jest naładowany w pełni oczywiście w dużej mierze zależy to od pakietów jednak z praktyki wiem ze większość moich pakietów ma pojemność większą niż podawana np ZIPPY znamionowa pojemność 1800 mAh podczas ładowania wchodzi 1890 mah .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ustawianie maksymalnej ilości władowanych mAh jest słuszne jedynie w przypadku ładowania Ni-xx

wszystkie pozostałe accu czyli li-xx są ładowane do określonego napięcia i jest to proces w pełni automatyczny przy manualnym ustawieniu prądu ładowania i ewentualnie liczby cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ustawianie maksymalnej ilości władowanych mAh jest słuszne jedynie w przypadku ładowania Ni-xx

wszystkie pozostałe accu czyli li-xx są ładowane do określonego napięcia i jest to proces w pełni automatyczny przy manualnym ustawieniu prądu ładowania i ewentualnie liczby cel.

 

No nie za bardzo bo jak masz max ustawione 2000 mAh a ładujesz pakiet 2200 to niestety ładowarka odetnie ładowanie przy 2000 bynajmniej tak jest u mnie w Sharku sadze że i w tej ładowarce jest identycznie nie wiem dlaczego ale soft w tych ładowarkach jest jakoś bardzo podobny a wręcz identyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, może się nie jasno wyraziłem, podczas ładowania pakietów li-xx opcję "Capacity" ustawiam na OFF i wtedy nie ma opcji wyłączania ładowania po władowaniu określonej ilości mAh i nawet jak tam będzie ustwinoa wrtość 200mAh to bez problemu naładuję 2000mAh. Natomiast ładując NI-xx ustawiam pojemność maksymalną żeby nie przeładować pakietów bo czasem Delta-peak (zwłaszcza jak jest ustawiona na "Deflaut" i ładuje się małym prądem) nie wykrywa kiedy naładowany jest accu i może go ugotować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, może się nie jasno wyraziłem, podczas ładowania pakietów li-xx opcję "Capacity" ustawiam na OFF i wtedy nie ma opcji wyłączania ładowania po władowaniu określonej ilości mAh i nawet jak tam będzie ustwinoa wrtość 200mAh to bez problemu naładuję 2000mAh. Natomiast ładując NI-xx ustawiam pojemność maksymalną żeby nie przeładować pakietów bo czasem Delta-peak (zwłaszcza jak jest ustawiona na "Deflaut" i ładuje się małym prądem) nie wykrywa kiedy naładowany jest accu i może go ugotować :roll:

 

Faktycznie źle w takim razie zinterpretowałem twoją wypowiedź dzięki za sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje zdanie z instrukcji "Zadaną pojemność akumulatora możecie ustawiać w zakresie 10- 9990mAh.

Rozsądne jest ustawienie wartość pojemności o 15% wyższej od pojemności znamionowej akumulatora". Wiec bez problemu majac np. pakiet 2200 mozna ustawic na 2400mAh. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.