Skocz do zawartości

Mechanika lotu modelu samolotu


jarek_aviatik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
11 godzin temu, wojcio69 napisał:

Zadzwoń i dogadaj temat paszczowo, może akurat ;) 

Dzieki Wojtku. Probuje bezposrednio od wydawcy, ale to nie jest ostatnia mozliwaosc.

Jeden z typowych handlarza odpowiedzial mi, ze maja jakis tam problem z wysylka wynikly z niemieckich przepisow. Pewnie jakas tam przyczyna tego stanu istnieje, ale ja nic dokladnego nie wiem i mniejsza o to. Moznaby pomyslec, ze Polska do Unii nalezy, a tu takie kwiatki. Na glowie stane, a zdobede. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mr.jaro napisał:

Na glowie stane, a zdobede. ?

Jarek, gdyby coś, to myślę, że znajdzie się ktoś, kto bywa tu i tu i mógłby pomoć - np. odbierając książkę w Polsce, a potem wysyłając ją już do Ciebie z terenu Niemiec - może warto takie ogłoszenie na giełdzie zapodać ;). 

A jeśli nie, to ja też mógłbym spróbować jakoś pomóc i kupić książkę, a potem Ci ją wysłać. Tylko jak tak patrzę na cennik Poczty Polskiej to trochę wychodzi, a nigdy nie wysyłałem paczek za granicę, więc też nie do końca wiem jak można zminimalizować koszty. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, czarobest napisał:

Jarek, gdyby coś, to myślę, że znajdzie się ktoś, kto bywa tu i tu i mógłby pomoć - np. odbierając książkę w Polsce, a potem wysyłając ją już do Ciebie z terenu Niemiec - może warto takie ogłoszenie na giełdzie zapodać ;). 

A jeśli nie, to ja też mógłbym spróbować jakoś pomóc i kupić książkę, a potem Ci ją wysłać. Tylko jak tak patrzę na cennik Poczty Polskiej to trochę wychodzi, a nigdy nie wysyłałem paczek za granicę, więc też nie do końca wiem jak można zminimalizować koszty. 

 

Dzieki Czarku. Poczekajmy najpierw na odpowiedz wydawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, young napisał:

W razie czego mogę kupić i wysłać ... Jak by trzeba było pomóc. Swoją kupiłem bezpośrednio od wydawcy :).

 

Dzieki. Wyglada na to, ze chyba kupie bezposrednio u wydawcy.

 

Dopisek:

O, i sprawa zalatwiona. Przelew poszedl, ksiazka przyjdzie i bede mial pokarm dla umyslu. Ciesze sie jak male dziecko.

Dziekuje koledzy za chec pomocy!

 

5 godzin temu, wojtek-a napisał:

 

Nie doczytalem, czy nie ma opcji zakupu ksiazki w formie nazwijmy to numerycznej..?

 

Taka forma publikacji jest bardziej narazona na piractwo. Dlatego ja zdecydowanie wole forme drukowana i chetnie wezme na siebie trud zdobycia takowej oraz za nia wiecej zaplace majac swiadomosc, ze ta droga choc odrobine przyczyniam sie do ograniczenia piractwa i tym samym do nalezytego uhonorowania trudu autora i wydawcy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2022 o 16:59, pawelmolin napisał:

Ja już mam, doszedłem do strony nr 80, jak na razie to rewelacja. Zachęcam autora do napisania drugiego tomu !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W dniu 27.02.2022 o 22:09, young napisał:

Jestem w połowie czytania.

Myślę że tak parę razy żeby pewne definicje zrozumieć.

Brawo dla autora.

Może nawet uda mi się wrzucić mój model do programu.

 

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.

 

Ja zachęcałem Patryka do napisania książki typowo o aerodynamice.

Ten programik daje niesamowite możliwości modyfikacji profili. Z racji tego, że nie projektuję szybowców, oprócz jakiś tam makiet, to nie mam za dużo materiałów.

Poza tym, czas kończyć rozpoczęte modele ?

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po przeczytaniu książki również mogę wyrazić podziękowania za jej publikację. Lektura wiele mi wyjaśniła, ponieważ do tej pory brakowało moim zdaniem pozycji, która problematykę projektowania modeli traktuje kompleksowo i co najważniejsze jest omówione przez jednego autora, także widać w niej konsekwentne omówienie tematu od teorii do praktyki. Jeszcze raz namawiam autora do napisania drugiego tomu, w którym prosiłbym o omówienie kwestii poszukiwań odpowiedniego profilu skrzydeł, ewentualnych zwichrzeń, modyfikacji itp. co zostało przedstawione w rozdziale poświęconym Irydzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz za miłe słowa

 

W dniu 14.04.2022 o 10:16, pawelmolin napisał:

 Jeszcze raz namawiam autora do napisania drugiego tomu, w którym prosiłbym o omówienie kwestii poszukiwań odpowiedniego profilu skrzydeł, ewentualnych zwichrzeń, modyfikacji itp. co zostało przedstawione w rozdziale poświęconym Irydzie. 

Nie sądzę aby to miało szerokie zainteresowanie. Obecna książka porusza te tematy, podaje sugestie.

Nie da się napisać takiej książki, która poruszy wszystkie tematy. OK - da się, ale taka książka będzie miała ponad 1k stron, i mało kto będzie chętny to czytać.

 

To o co prosisz Paweł wymaga doświadczenia, i nie jest to proste. Czasem uda się trafić z doborem profili, kątów bardzo szybko, a czasem siedzę nad tym tydzień i więcej.

Ważne jest aby zawsze starać się stosować zasadę KISS - Keep It Simple Stu...

Jak nie wychodzi - przerwać na jakiś czas, "wyczyścić" głowę.

 

Życzę wszystkim powodzenia w projektowaniu.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.