Jump to content

Jeti Duplex DS14 POMOCY


Grzesiek
 Share

Recommended Posts

Pisze w imieniu znajomego ponieważ on nie posiada konta na tym forum.A mianowicie do żeczy.Cos znajomy namieszał w nadajniku w kanałach i teraz nic nie działa,i pytanie jak sie robi w tym radiu reset do ustawień fabrycznych?Dziękuje za odpowiedz z góry.

Link to comment
Share on other sites

Może okazać się konieczne pobranie oprogramowania firmware że strony jeti, zapisania go na kartę w nadajniku zastępując stare i restart.

W skrajnym przypadku kartę trzeba wyjąć z nadajnika jeśli nie da się przez kabel.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy jak bardzo namieszał. Powyższa procedura to ostateczność ale i tak prostsza do zrobienia niż w niektórych innych nadajnikach. Po tym zabiegu radio ma stan sklepowy.

Rozumiem że namieszane jest w ustawieniach systemowych a nie modelu.

 

Ja nie rozumiem dlaczego grzebie się w czymś nie mając pewności po co się coś grzebie ;-)

Link to comment
Share on other sites

nie bardzo rozumiem co to za radio gówniane zeby po jakis zmianach oczywiscie z poziomu TX odrazu soft wgrywać

Że gówniane to chyba mocno na wyrost powiedziane :) podejrzewam że chyba sam obsługujący nie bardzo wie co do czego :) i chyba dość mocno musiał się napocić żeby coś takiego zmajstrować :D 

Link to comment
Share on other sites

Okazało się że już kiedyś się zarejestrowałem a dzisiaj udało mi się przywitać . To w moim imieniu Grzegorz zadał pytanie o Dupleksa 14ds . Mianowicie chciałem 5 kanał w odbiorniku przypisać do 8 w nadajniku w jednym modelu mi to wyszło w drugim cos namieszałem i pouciekały mi kanały ma w generalce tylko jeden kanał engine ,Kilka razy robiłem nowy model ale nic się nie zmienia brak kanałów do obsługi. W szybowcach działają tylko 4 gdzie jest reszta ????????? Panowie pomóżcie to cholerstwo ustawić do pozycji fabrycznej  . Serdecznie pozdrawiam Władek to moja już z 15 aparatura i pierwsza zagwozdka, 10lat się nie bawiłem radiami i wyszło szydło i nowe technologie z worka.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Jurek to świetna propozycja. Ile ja się tam naganiałem i nalatałem modelami i za nimi, mam nadzieję ze mi się to uda. Pozdrawiam Władek


Elvis dziękuje za chęć pomocy mam nadzieję ze jutro uda mi się pojechać do Jeżowa i tam przy pomocy kolegów trochę się nauczę jak nie dam te zdjęcia na razie nie bindowałem na nowo odbiorników nie robiłem kalibracji mode wydaje mi się że tak właściwe wedle zdjęć, jestem jeszcze zielony z tym radiem za długo nie trzymałem nadajnika w łapach ostanie moje to Multiplex 3010 radio bardzo intuicyjne w ustawieniach bajka.

 

No właśnie ten soft fabryczny by mnie zadowolił bo powoli zaczynam rozgryzać instrukcję ale z tymi symbolami mam jeszcze problemy co oznaczają te globusy P1 P2 gdzie to szukać jak zmieniać aby nie mieszać musze potłumaczyć wszystkie nazwy co oznaczają itp. Mam nadzieję ze powoli przy waszej pomocy rozgryzę to cacko, To wszystko już robi wiek i komunistyczne szkoły z ruskim a nie językami potrzebnymi :( 

Link to comment
Share on other sites

Panie Władku proponował bym zaglądnąć w Function Assingnment i tam sprawdzić czy potencjometry są dobrze przypisane. P1 lotki, P2 wysokość, P3 kierunek, P4 przepustnica, P5 i P6 to boczne potencjometry. Globus oznacza ustawienia wspólne o ile o tych samych globusach myślimy :) 

Link to comment
Share on other sites

Ja też się cieszę że spotkania miałem okazję podziwiać piękne modele zboczowe i jeszcze lepsze loty kolegów Jurka nie wspominając już o radyjku które powróciło do sprawności za ręką Andrzeja Kluska profesjonalnie i szybko pokazał mi jak się brać za ustawianie funkcji. a najważniejsze było wspominanie o wspólnych znajomych modelarzach z którymi kiedyś startowałem. Jurek , Andrzej dziękuje za super spotkanie mam nadzieję że często będziemy się widzieć na zboczu prawie pod moim nosem Pozdrawiam Władek. :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim wykasowałem kanały i nie umiałem do nich wrócić ,drugie to nie miałem pojęcia jak i skąd wziąć oznaczenia P1,P2 ITD Andzrej zrobił swoje pokazał mi jak się przypisuje kanały i jak je można zmieniać między nadajnikiem i odbiornikiem  w nadajniku chciałem 8 kanał a odbiornik był 6 kanałowy i przejście z 8kanału na 5 było czarną magią co w innych radiach było dla mnie bezproblemowe.. Oczywiście nic tam nie popsułem jedynie za dużo namieszałem i wyszły babole teraz jestem mądrzejszy o jedną solidna lekcję dzięki uprzejmości Andrzeja któremu dziękuje. I  wspomnę że ja ustawienia potrzebuje do FSRa a nie szybowca. a to z czego się też cieszę to że 6kanałów w klawiszach wiem jak uruchomić i przypisywać wyłączniki do wszystkich  kanałów, teraz  funkcje bardziej zaawansowane pójdą trochę lepiej    

Link to comment
Share on other sites

Według mnie to naprawdę jeden z lepszych nadajników :) a samo programowanie nie jest bardzo skomplikowane. Myślę że po czasie użytkowania i Pan zacznie dostrzegać duże plusy tego sprzętu, także życzę wielu godzin bezawaryjnej pracy :) pozdrawiam Tomek. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.