Skocz do zawartości

Otwarcie sklepu z modelami


przema436
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to brak w PL zestawów kit. Mamy klasyki SZD(chwała panu Peksie!), troche samolotów sportowych. Brakuje natomiast makiet warbirdów i dwupłatów. Tak w rozmiarze 1.8-2.2-2.5m. No i fajnie było mieć rodzime podwozia składane elektrycznie/pneumatycznie.

 

Jak najbardziej tego brakuje na polskim rynku. Proponowałbym nawiązanie współpracy z kimś kto takie rzeczy wykonuje i zająć się ich odsprzedażą. Ja na przykład chętnie zbudowałbym coś większego typu Extra 2,7 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytania :)

Nie ma w kraju bo np:

- wyjdzie drogo

- bo popyt jest mały.

Zobacz u kolegi z 3efm ma bardzo duże doświadczenie jako modelarz i prowadzi sklep a cześć modeli to na zamówienie. Podobnie jest z helikoptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przemku, myślę że złota myśl Forda może być odpowiedzią na Twoje pytanie:

 

"Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem" 

 

Zrób porządne rozeznanie na rynku i nie pytaj klienta bo on widzi i tak "lunetowo" w kontekście wyłącznie swoich potrzeb.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem z właścicielem jednego ze sklepów modelarskich. Z jego słów wynikało że problemem dla niego nie jest konkurencja krajowa, problemem jest HK, aliexpress etc. Potem nic się nie sprzedaje bo klienci przychodzą i marudzą, że z Chin jest taniej, a to wynika z tego że zamawiając z Chin często można ominąć cło i VAT, czego sprzedawca w Polsce już nie da rady zrobić, no i jest jeden pośrednik mniej. Ciekawym pomysłem jest zapełnienie jakiejś wąskiej luki na rynku. Jeszcze ze 2 lata temu był spory problem ze znalezieniem dobrych pakietów, i luka została zapełniona przez pewien sklep sprowadzający SLSy i specjalizujący się tylko w akumulatorach (celowo nie podaję nazwy sklepu). Co zrobisz to już twoja decyzja, twoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znam stronę modelpartner. Świetne modele. Dopisze do tego stronę Jarosława Suchockiego, piękne makiety i wprowadził P51 w słusznym rozmiarze 2.25m. Lecz niestety jeszcze nie trafiłem na latający egzemplarz. Z modeli dla mnie brakuje jeszcze p47, pt17. A najbardziej to brakuje polskich podwozi mechanicznych. Podwozie do modelu do wagi 10kg w cenie do 1500zl stojące na jednej półce przy Electronie i Robart to byłoby wielkim sukcesem. Nie wiem jak innych modelarzy ale mnie przed budową warbirda z chowanym podwoziem właśnie blokuje cena podwozia

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem z właścicielem jednego ze sklepów modelarskich. Z jego słów wynikało że problemem dla niego nie jest konkurencja krajowa, problemem jest HK, aliexpress etc. Potem nic się nie sprzedaje bo klienci przychodzą i marudzą, że z Chin jest taniej, a to wynika z tego że zamawiając z Chin często można ominąć cło i VAT, czego sprzedawca w Polsce już nie da rady zrobić, no i jest jeden pośrednik mniej.

 

Moje doświadczenia w tej dziedzinie są takie jak chyba wielu osób: na początku kupowałem wszystko w kraju, i dałem solidnie zarobić sklepom zwłaszcza gdy zużywałem po 5 śmigieł dziennie. Potem w miarę wzrostu doświadczenia, gdy sprzęt zaczął żyć dłużej i nauczyłem się planować, przeszedłem głównie na zakupy prosto z Chin.

 

Patrząc na sklepy w Warszawie widać że większość z nich zdecydowanie rozszerzyła asortyment, porównując do sytuacji sprzed kilku lat. Kiedyś prawie wszyscy klienci pytali o sprzęt lotniczy, teraz często widzę jak sprzedawcy coś tam serwisują w czołgach, samochodach, łódkach... na pewno jakąś tam niszą jest napęd elektryczny do rowerów, deskorolek itd - w sumie podobny osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.