Skocz do zawartości

Dwuplatowiec na biegunach


Andrzej Klos

Rekomendowane odpowiedzi

W Lutym mlodszy syn zrobil mnie dziadkiem, z czego jestem oczywiscie bardzo dumny.  Wnuk ma na imie Archie William i postanowilem zrobic mu samolot zabawke.  Sasiad podal mi strone internetowa z Brisbane, ale na drugim koncu miasta:

 

http://www.enjoymakingwoodentoys.com.au/

 

 

Ten czlowiek ma warsztat wielkosci malego hangaru z roznymi maszynami do drewna, w tym CNC.  Kupilem plany i wyszlo jak na zdjeciach:

 

post-12308-0-03666300-1480738173_thumb.jpg

 

 

post-12308-0-75202800-1480738190_thumb.jpg

 

Mozna nim jedzic na biegunach lub na kolach, bedzie to prezent na Gwiazdke. W instrukcji pisze, ze mozna wszystko zrobic w jeden dzien, no nie wiem, mi zajelo kilka weekend'ow.

Wiem, jedna koncowka skrzydla (oczywiscie ta najblizej kamery) mogla by byc lepiej wyszlifowana, ale pozostale trzy sa OK, zapewniam :D.

 

Nareszczie mam wszystkie tego typu sprawy w domu zalatwione (zona wie, ze dostanie nowa kuchnia za 3 lata) i moge zabrac sie za nowy model, Polska konstukcja, relacja wkrotce.

 

Czolem

Andrzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej jak tak patrzę to skrzydło skrzydłem ale czy silnik aby nie za mały? i jeszcze ważna rzecz. Jak rozwiązałeś system sterowania? Bo na zdjęciu ani serwa nie ma, ani popychaczy. Rozumiem że wszystko w środku? Jaka waga do lotu? pozatym widać że model cało roczny będzie. Latem koła, zimą płozy

 

Maluch będzie zadowolony. Jak mu dziadek od małego zaszczepi latanie to będzie dobry pilot pozdrawiam serdecznie. Tadek

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej jak tak patrzę to skrzydło skrzydłem ale czy silnik aby nie za mały? i jeszcze ważna rzecz. Jak rozwiązałeś system sterowania? Bo na zdjęciu ani serwa nie ma, ani popychaczy. Rozumiem że wszystko w środku? Jaka waga do lotu? pozatym widać że model cało roczny będzie. Latem koła, zimą płozy

 

Maluch będzie zadowolony. Jak mu dziadek od małego zaszczepi latanie to będzie dobry pilot pozdrawiam serdecznie. Tadek

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Znalazłem jeden feler, który to będzie trzeba szybko poprawić. :blink:

A gdzie hak holowniczy ja się tak delikatnie zapytam.  :D

 

PS.

Fajne, dwa w jednym. Bardzo mi się podoba.

 

Zapomnialem napisac, ze jest to miesniolot!  :lol:

 

Wiem, ze obciazenie powierzchni za duze, ogon za maly, profile nie te, no coz tak bylo na planach!

 

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie !

Z nieba mi spadłeś z tym pomysłem ! Ja za kilka dni będę mężem babci z powodu córki a w lutym kolejny raz tym razem syn !

 

Już wiem jakie prezenty na przyszłe święta jak dożyję !

 

Przecież miotły na biegunach nie zrobię dla młodych czarownic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.