Skocz do zawartości

Micro kamerka z nadajnikiem Eachine TX03


czarobest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu przeglądam sobie różne sklepy i czytam fora na temat FPV. Ostatnio zauważyłem kamerkę z tematu, a dziś widzę że jest w ciekawej promocji. Chciałbym zapytać czy ktoś miał styczność z tym czymś i czy jest to warte uwagi. Link Eachine TX03 wczoraj kosztowała jeszcze ok. 115zł dziś 81zł. Chciałbym zamocować coś takiego do mini quadrocoptera, ale może dałoby się z tym czymś polatać powiedzmy w zasięgu wzroku, powiedzmy 600m. Oglądałem kilka filmików, ale chciałbym poznać Waszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam wersje TX02 - 40CH o stalej mocy 200mW. Strasznie sie grzeje. Niestety stala antena nie pozwala na zmierzenie rzeczywistej mocy nadawania. Kupiona do micro quada domowego. Jakosciowo moze byc - ale szalu nie ma. 200mW powinno wystarczyc do latania LOS bez chowania sie za przeszkody.


Na 200mW bez specjalnych anten do kilometra spokojnie, tylko ta z linku jest w formacie NTSC :(

 

NTSC to obecnie zaden problem. Zazwyczaj gogle same dostosowuja sobie tryb pracy do tego co odbiera odbiornik. To tylko kwestia ewentualnego zapisu w nagrywarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, jeszcze muszę się zastanowić, bo chciałbym "wejść" w FPV tanio, prosto i przyjemnie :).

 

Przy okazji, gdybym się zdecydował na kamerkę i kupił monitor z odbiornikiem to pewnie lepiej zmienić bacik na koniczynkę w odbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie - mozna latac na standardowym baciku (kolo nogi). Dalej to przydalaby sie koniczynka a jak bardzo daleko to kierunkowa.  

Popatrz na oferte gogli. Lub do gieldy - ostatnio zrobilem modernizacje sprzetu wiec bede wystawial gogle Quanum V1 i V2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie jeszcze poszukam, nie śpieszy mi się. Gogli się trochę bałem :), bo z monitorem chyba ciut łatwiej, bałem się też ceny, ale te Quanum są w całkiem dobrej - pomyślę jeszcze :).

Na razie myślałem nad czymś w tym stylu Eachine Racer 250 FPV Drone 7 Inch 5.8G 32CH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby w jaki sposob z monitorem latwiej? Na poczatku tez chcialem z monitorem, ale kupilem gogle i wio. Moi synowie tez uczyli sie latac tylko na goglach. Co prawda nasze pierwsze gogle to wlasnie monitorek 4.3" w pudelku po butach zawieszone na glowie :D

 

Przenoszenie odwracanie wzroku z modelu na monitorek w czasie lotu jest IMHO duzo niebezpieczniejsze niz wybranie jednego rodzaju lotu na raz. Ten film byl krecony podczas mojego drugiego i trzeciego (2. i 3.) lotu FPV ever. Oczywiscie syn latal FPV duzo wczesniej i duzo wiecej na goglach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.