Jump to content

Mezon 115 opto


Jacek Walenciak

Recommended Posts

Mam problem z ww. regulatorem. Po podłączeniu zgodnie z instrukcją do programatora Jeti Box pojawia się komunikat "waiting for device" (oczekiwanie na urządzenie) i po wszelkich próbach naciskania wszystkich strzałek nic się nie dzieje. Podłączyłem inny regulator Jeti Spin 44 i wszystko działa jak należy, można wejść w menu regulatora i go dowolnie zaprogramować. Wcześniej miałem podobny problem z regulatorem Mezon 165 opto, ale go odesłałem do sklepu i wziąłem właśnie ten 115 amperowy. Nie wiem gdzie leży problem. Može ktoś z Koleģów spotkał się z czymś podobnym? Czy to wina regulatora i jego oprogramowania, czy też problem tkwi w Jeti Box?

Link to comment
Share on other sites

Kolega powyżej ma rację. Regiel zawsze musi mieć podane zasilanie i oczywiście włączony przełącznik (np. Jeti SPIN z BEC na pokładzie). Oczywiście OPTO nie ma włącznika.

 

W razie czego - napisz do Jeti - szybko odpowiadają.

Link to comment
Share on other sites

Ja przy Spinach podpinam pakiet od modelu: 3 lub 4 S. Spin ma oddzielny kabel z czerwoną wtyczką przeznaczony tylko do programowania. Drugi kabel służy do podpięcia do odbiornika (oczywiście już przy instalacji w modelu).

 

Napisz do Jeti.


A nie zapomniałeś zasilić Jeti Boxa?

post-7590-0-52920600-1484769090_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Już pisałem, że zasiliłem Jeti Boxa przez zarówno Jeti Max Bęc jak i pakiet złożony z 4 enelopów. Wszystko podłączyłem zgodnie z załączonym powyżej schematem. Gdybym nie podłączył napięcia do jeti box-a to nic by nie wyświetlił. Myślę, że regulator ma zresetowane oprogramowanie i dlatego nie ma tu żadnej komunikacji. Ja do tego doszło, nie mam pojęcia. W tym przypadku nadaje się tylko do zwrotu.

Link to comment
Share on other sites

Może się nie zrozumieliśmy. Jeti Box może mieć te 4 Enelopy czyli 4,8V. Kabel z czerwoną końcówką od regla do JetiBoxa, a do regla np. pakiet 6S. 

Sorry ale bywa, że człowiek się zamyśli i np. odwrotnie podłącza kabelki do JetiBoxa - łatwo to zrobić.

Link to comment
Share on other sites

A gdzie podpinałeś zasilanie regla ? pod jakie przewody?

 

Zgaduję -nie znam Mezon ów.

 

Niektóre regle OPTO tak naprawdę maja wbudowany BEC -który zasila malutką mocą TYLKO  ich własną elektronikę.

 

Od wersji BEC różnią się tym, że w tych z  BEC    -bec regla zasila i elektronikę regla -i odbiornik oraz serwa

 

a w wersjach OPTO przerwany jest czerwony kabelek (gdzieś na płytce regla po prostu nie ma ścieżki)  -i bec zasila tylko elektronikę regla.  Nie zawsze tak jest -ale się zdarza.

 

-dlaczego się tak robi -żeby z regla w którym płyną duże prądy nie przenosiły się zakłócenia na odbiornik. Kabelek sygnałowy -sterujący też jest często przerwany elektrycznie -regiel i odbiornik są odseparowane -impulsy przenoszone są światłem poprzez "optoizolację"

taki regiel wymaga zasilania poprzez przewody siłowe -czerwony przewód w wiązce sterującej jest tylko "na sztukę"

 

Nie twierdzę, że tak jest w Mezonach -nie wiem -ale chyba nie zaszkodzi spróbować podpiąć do regla na czas programowania także i pakiet mocy... UWAGA -niektórym reglom szkodzi zapięcie mocy gdy nie jest podpięty silnik.

Więc programowanie: -silnik do regla  -potem programator -potem pakiet mocy -potem zasilanie programatora  -i ewentualnie mało prawdopodobne, że jeszcze zasilanie na przewód sterujący regla.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, za podpowiedź. Podłączyłem pakiet 4s do regulatora i wszystko działa. Zmyliło mnie wszystko z powodu faktu, że do tej pory używałem regulatorów z Bec-cem. To mój pierwszy opto i popełniłem gafę. Jeszcze raz dziękuję Kolegom za pomoc.

Pozdrawiam, Jacek

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.