Jump to content

co to za planeta gdzie wybitne umysły robią wszystko by ją zniszczyć?


rafał .k

Recommended Posts

Bardzo często pieniądze wydane na broń pozwalają na poprawę komfortu życia. Silnik odrzutowy, nawigacja satelitarna, internet i sporo innych wynalazków. Postępy w medycynie. 

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe czy Tesla też myślał w ten sposób ? bo wydaję mi się że wszystkie jego wynalazki za wyjątkiem tajemniczego promienia były raczej owocem myśli nie związanej z militaryzmem ,nastawione na poprawę bytu .

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, jednak ponad wojną jako napędem głównym wszystkiego, jednak stoi coś wyżej- mianowicie zysk, ściślej chęć zysku. Jak się da zarobić pokojowo, to tylko handel, reklama, alokacja fabryk za tańszą siłą roboczą, praca dzieci za miskę ryżu, naciski ekonomiczne itd. Jak nie da rady, to zawsze można tych biednych wysłać na wojnę. Czasem się to trochę miesza, bo nie chodzi o zysk, tylko żeby "wyriezat Tusti", to prawda. Ale jak popatrzeć na te większe konflikty światowe, zwłaszcza wojny światowe, to niestety układa się to w taką całość. Uważam, że winny jest kapitalizm, a ściślej takie ustawienie sprawy, ze tylko zysk, a sposób w jaki go osiągniesz jest bez znaczenia, bo jak wygrasz, to jako zwycięzcy, nikt nie zapyta, czemu na cudzych plecach, czy nawet po trupach. Zobaczcie przykład Trumpa- piszę z dużej litery tylko z poszanowania zasad gramatyki, jak ten bezczelny (tak, to tylko go wyróżnia) facet łże, krętaczy, i.... wygrywa. Niestety, na system ekonomiczny wszyscy, także ci światli i uczeni, patrzą jak na jakieś ogólne, uniwersalne  prawo fizyki, np. grawitację- można o niej gadać, mierzyć, wyliczać, ale zmienić się tego nie da. Otóż to jednak ludzie to wymyślili, przy dobrej woli da się to regulować, a nie patrzeć, jak  stado milczących owiec, kiedy drapieżniki je pożerają. Osiem osób posiada połowę zasobów materialnych połowy ludzkości. Tu nie ma żadnej logiki i sensu. To szkodzi także tym ośmiu, no i całej reszcie. Pewnie zaraz ktoś napisze, żem "lewak". Niech pisze- wolę być lewakiem, niż bezrozumnym. wstecznym wyznawcą jakichś zacofanych, antyhumanitarnych i antyhumanistycznych antywartości.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.