Skocz do zawartości

Pierwsza spalina czyli Wicherek 25RC


AdamOld
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bowdeny są przyklejone na styk? Jakim klejem? One będą pracować. Moim zdaniem bezpieczniejsze jest przewleczenie ich przez sklejkę/balsę ew. obwiązanie nicią.

 

Klejone na styk CA a potem zalane UHU 2 składnikowym. Usiłowałem w jednym miejscu odkleić preparatem Debonder ale nie puścił.

Może wytrzyma, zobaczymy. Jak znajdę drut aluminiowy to wkleję takie jarzma na bowdeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowywanie do oklejania czyli szlifowanie, odkurzanie, znowu jakieś braki ponaprawiać, podszpachlować itd.

 

W międzyczasie zrobiłem stojak pod model bo na czymś muszę obracać kadłub do oklejania,

 

post-13455-0-64740700-1492888907_thumb.jpg

post-13455-0-90821100-1492888915_thumb.jpg

 

stojak jest składany do transportu

post-13455-0-27052000-1492888924_thumb.jpg

 

a i w późniejszym etapie będzie potrzebny do uzbrajania modeli.

 

Projekt podpatrzyłem w sieci, pozostało go tylko polakierować, wkleić te otuliny aby nabrał ładniejszego kształtu i dokleić jakieś nóżki z gumy.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, działaj bo ja czekam na Ciebie ze wspólnym oblotem, dwa wicherki na niebie 23_132_5.gif

Dzięki :)

Mój ukończony tak w 80%

Pozostało mi zrobienie klapy w prawym skrzydle, zainstalowanie serw, przygotowanie go do pokrycia i samo pokrycie.

Kadłub, ogon i lewe skrzydło są ukończone.

W zasadzie jeden dzień by mi wystarczył do ukończenia, ale jakoś brak motywacji...  :wacko:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zasadzie jeden dzień by mi wystarczył do ukończenia, ale jakoś brak motywacji...  :wacko:

 

Odpocznij chwilę i pomyśl, że modelarstwo to trudne hobby chociażby właśnie za długotrwałe prace zanim zobaczy się końcowy efekt.

I to jest w tym piękne, nauka cierpliwości, dokładności i myślenia.

 

A widok na niebie lecącego modelu, wykonanego od A do Z samodzielnie i własnoręcznie,  to nie za mało na motywację?

 

KUBA do dzieła, lotnisko, niebo i koledzy modelarze którzy Ci cały czas kibicują przy Twojej budowie, nie poddawaj się.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejone całe skrzydło,

 

post-13455-0-74726300-1493321261_thumb.jpg

 

pozostał kadłub do oklejenia a później montaż elektroniki.

 

Mam pytanie, czy w moim Wicherku budować naciąg gumowy wewnątrz kadłuba?

 

post-13455-0-24804300-1493321558_thumb.jpg

 

W książce jest narysowany,

 

post-13455-0-49847100-1493321635_thumb.jpg

 

a w projekcie oryginalnym nie ma. I co mam zrobić ?

 

Czy gumy na przodzie i tyle skrzydła utrzymają je w kupie? " OTO JEST PYTANIE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby robić naciągu wewnątrz.

taki na jedną gumę był w mniejszych modelach stosowany, swobodnie latających. Masz dwa teraz i to rozwiązanie jest mocniejsze, a oprócz tego umożliwia dostęp z góry do wyposażenia gdybyś chciał zrobić sobie tam klapkę i wkładać np baterie czy odbiornik.

Ja w swoim wicherku 25rc też mam haki tylko z przodu i z tyłu a spinam płaty na 3 recepturki przód i tak samo tył, i lata, i nigdy się z tym nic nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.