Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Może uda nam się przemówić do rozsądku innym zapaleńcom szajsu z De Agostini, to splajtują i nie będą już wypuszczać na rynek towarów po kosmicznych cenach

 

hehe nic takiego nie nastąpi.

Zawsze były, są i będą istniały firmy typu deAgostini, Provident, mango telezakupy itp, sprzedające badziew po zawyżonych cenach, a w cenie 80% to koszt reklamy i promocji wyrobu. Na ich usprawiedliwienie trzeba dodać, że mamy wolność gospodarczą i wolny rynek, i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jeśli ktoś chce wydać 3kzł na model który mógłby kupić za 1200, jego sprawa i tylko i wyłącznie jego. Firma DeAgostini jest spółką, która jak wiadomo ma działać tak żeby przynosiła zysk właścicielom, i jeśli tak sobie skalkulowali cenę modelu to widać liczą na zysk, i pewnie będą go mieli bo to w końcu wielka firma z olbrzymim doświadczeniem (chociaż tłumaczy technicznych mają marnych, bo to co napisali w zeszycie 1 woła o pomstę do nieba, a o skargę do UOKIK na pewno ). Niestety w kapitaliźmie trzeba mieć rozum i umieć z niego skorzystać.

Zresztą, czym jest model za 3tysiące, skoro w moim mieście za metr mieszkania płaci się 4-5tys, a 4 lata temu było to 1500-1800 zł, a od tego czasu nie jest wcale lepiej w mieście a rzekłbym że warunki życia się pogorszyły.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bądżmy uczciwi - nikt nie powiedział, że model to szajs. Tego nie wiemy i nie wolno tak mówić. Z wyglądu może być na przeciętnym poziomie ale takich jest wiele zestawów. nie wszystkie są super. Ale jedno co można zarzucić to wlasnie cena!!! W RC przeglądzie jest oferta Spitfire o rozp 1600 z kawałkiem mm za cenę ok 600zł...

A co do opisu nadajnika - zawsze mogą wykazać 100% zgodnosc tego co napisali ze stanem faktycznym. W końcu pełna kontrola oznacza kontrolowanie modelu w odp płaszczyznach a nie kontrolowanie w sensie opanowanie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądżmy uczciwi - nikt nie powiedział, że model to szajs. Ja też tak myśle, kupa ludzi na pewno nad tym pracowala (zmniejszyło sie bezrobocie) a,cena? reklama?Na pewno prawdziwy modelarz tego nie kupi.Alllle,co reklama to reklama,Sorry Fokker to Twoje słowa,na początku,jakośnie moge dać sobie rady z pisaniem na forum (starość nie radość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem - tytan 12 - o ktorą moją wypowiedź chodziło tobie. Pewnie ironizowałem, że nakłady na reklamę muszą sie firmie zwrócić stąd taka cena. ale w ostatniej wypowiedzi dałem przykład Spitfire'a znacznie większego, znaaaaaaaacznie tańszego - i co wazne wszystkie elementy kupujemy od razu :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, podobnie jak kolega kukul napaliłem sie na ten model. kilkanascie lat temu interesowałem sie lotnictwe, sklejałem modele, ale po jakims czasie poszło w kąt. choc od paru lat chodziło mi po głowie zrobienie samolotu latającego.. no i ta reklama mnie nakreciła. jest własnie dla takich gosci jak ja. kupiłem sobie śmigło.. ale policzyłem to wszystko i znalazłem to forum. uff dzieki. kupie sobie najpierw prosty w pilotażu i tańszy samolot. bo jestem jeszcze bardziej napalony:D

wczesniej jeden z kolegów obawiał sie ze deagostini zniecheci do tego hobby.. w moim przypadku stało sie odwrotnie.

pozdrowiam całe forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też "żem nabył" pierwszy nr wspomnianego wcześniej wydawnictwa a to w tym celu aby tak jak większość zainteresowanych- wejść w posiadanie śmigiełka za 5 PLN :D .Chcę też wspomnieć że z tą firmą miałem już bliższy kontakt kilka lat temu kiedy to miała w swojej ofercie model jeżdżącego robota - wydawnictwo urwało się po około 10 numerach a było przewidziane na 34.Całe szczęście że w tych pierwszych numerach było podwozie, kółka i silniki- mając malutkie doświadczenie w elektronice zrobiłem z tego coś co po dojechaniu do ściany zmieniało kierunek jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.