Skocz do zawartości

Projekt Catalina 2.3 metra rozpoczęty...


Rekomendowane odpowiedzi

Np. 4000 20C - czyli prąd max 80A w sposób ciągły. Prąd pobierany 65 A na postoju, w locie nieco mniej

 

W rzeczywistości wydajność prądowa to ok.80% tego co podają .Dlatego twój pakiet się grzeje,ponieważ pracuje praktycznie na max.Ja stosuję akusy samochodowe 2x2S 4000 25C Hard case i nigdy nie były nawet letnie(ciągnę ok 70A) .Po dwóch latach rozkleiła się obudowa i zajrzałem z ciekawości do środka.Jak prosto z fabryki.Będziecie się śmiać ale ładuję je ładowarkami E-sky choć dysponuję lepszym i szybszym sprzętem.I przeżyły już dwa poważne dzwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja stosuję akusy samochodowe 2x2S 4000 25C Hard case i nigdy nie były nawet letnie(ciągnę ok 70A)
W Catalinie zastosuję Dualsky 4S 4500 28C ( ok. 126A) i na zmianę Fullymax 4S 4500 25C (ok. 112A). Prąd jaki pobiera silnik to 55A i to przy maksymalnie otwartej przepustnicy co daje spory ciąg startowy ( ok. 2,7kG). Do lotu starczy 1,5kG na silnik, a wtedy prąd pobierany jest w granicach 20-25A. Robiłem próby na hamowni i przez 10min. silnik pracował "na mocy przelotowej" i akumulator był ledwie letni, to samo regulator. Najcieplejszy był silnik, ale też w granicach przyzwoitości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na skrzydełka. Zrobiłem elementy mocowania skrzydła do kadłuba. Po sklejeniu w jedną całość zostaną wklejone w środek centropłata. Przez te klocki będą przechodziły dwie śruby plastikowe M6 i na nich będzie trzymało się skrzydło.

f8fe8d934b079ed5med.jpg Przygotowałem też rurki z bagnetami do łączenia centropłata z uszami.eaeea2a300ec0033med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ serwa do steru kierunku i wysokości są w stateczniku pionowym, więc popychacze są krótkie. Dla pewności łączenia plastikowej końcówki z metalowym gwintem, przewierciłem wszystko i skręciłem śrubką M1,6. To co jest wklejone w plastiku ma średnicę 3mm, a potem stoczone jest do 2mm i ma nacięty gwint pod metalowego snapa.

9fbe50dbd01bd7cfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ze względu na wyjazd Krzysztofa do Czarnej Białostockiej na zawody, w zastępstwie, przesyłam fotki z dalszego ciągu prac nad jego Cat. Jak widać Cat do Czarnej nie pojechała. Zdjęcia robił kol.Tomek:

 

img5110h.th.jpg

img5109q.th.jpg

img5108r.th.jpg

img5107t.th.jpg

img5106o.th.jpg

img5105uc.th.jpg

img5104t.th.jpg

img5103b.th.jpg

img5102zs.th.jpg

img5101b.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.