Skocz do zawartości

Regulator YEP 80A - programowanie ustawień


Quant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z tego regulatora

 

https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-yep-80a-2-6s-sbec-brushless-speed-controller.html

 

udało mi się go przypadkiem przestawić w tryb bez hamulca i start silnika very soft. Odwrócenie tego ustawienia na tryb szybowcowy czyli silnik z hamulcem i start silnika szybki okazuje się niemożliwe.  Na HK jest niby manual, ale albo nie od tego regulatora albo nie działa. Może ktoś wie jak przeprogramować ten regulator bez programatora albo go zresetować do ustawień fabrycznych. Opcja basic setup też nie działa. Jak ustawić timing, PWM-Freq i do czego służy Governor mode.   

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

Wojtek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój fabrycznie był ustawiony z bardzo soft startem. Według instrukcji, teoretycznie, powinno udać się to wyłączyć. Kartę mogę pożyczyć.

Możesz tez kupić ją pod inną nazwą tutaj:

http://www.rc4max.com/karta_programujaca_regulatory_sunrise_model_serii_ice_heli_i_ice_boat,2091,25046.html

 

A programowanie wygląda tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to nawet nie tak drogo. Problem polega na tym że regulator pracuje w szybowcu. I do pewnego momentu działał poprawnie to znaczy na ustawieniach fabrycznych. Jakoś przestawiłem hamulec i nadal było ok. Aż nagle coś zrobiłem ( nie wiem co) i przestało działać. Dalsze próby doprowadziły do tego że włączyłem jeszcze soft start no i teraz to już nie da się latać. Dobrze że jeszcze serwa działają... Albo jest uszkodzony albo nie wiem. Programowanie z drążka przeprowadzam chyba tak jak trzeba ale nie reaguje na zmiany. Tzn zmiany zatwierdza a działa po staremu.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to nawet nie tak drogo. Problem polega na tym że regulator pracuje w szybowcu. I do pewnego momentu działał poprawnie to znaczy na ustawieniach fabrycznych. Jakoś przestawiłem hamulec i nadal było ok. Aż nagle coś zrobiłem ( nie wiem co) i przestało działać. Dalsze próby doprowadziły do tego że włączyłem jeszcze soft start no i teraz to już nie da się latać. Dobrze że jeszcze serwa działają... Albo jest uszkodzony albo nie wiem. Programowanie z drążka przeprowadzam chyba tak jak trzeba ale nie reaguje na zmiany. Tzn zmiany zatwierdza a działa po staremu.

 

Pozdrawiam

Żadnego yepa nie udało mi się jeszcze zaprogramować z drążków. Kup kartę i będzie po problemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozprogramować można łatwo ale zaprogramować się nie da. Właśnie otrzymałem kartę programatora więc może pójdzie szybciej. Co prawda nie wiem jak to zrobić ale może jakoś się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramowane regulatora programatorem to było kilka minut plus oglądnięcia filmu. Wcześniej kilka dni próbowałem bezskutecznie próbując na różne sposoby. Dzięki za pomoc. A jednocześnie pytanie czy komuś udało się zaprogramować ten regulator bez programatora? Pozdrawiam wszystkich

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sukces jest jednak połowiczny. O ile start silnika udało się ustawić tak aby startował szybko, to za nic nie da się ustawić programatorem hamulca. Śmigło cały czas się kręci podczas lotu przez co hamuje szybowiec... Nie jest łatwo. Może ktoś ma jakiś pomysł? Może trzeba coś zatwierdzić, albo jakiś inny parametr ustawić aby działał hamulec śmigła?

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zadziałało. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Reasumując regulatory są bardzo dobre, ale aby je ustawić potrzeba programator natomiast hamulec w silniku działa tylko wtedy jeśli się pozycje zerową ustawi lekko na minusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeje przysłowiowego ,,kotleta,,
Niestety poległem przy tym ESC YEP 80A +6S ustawiałem wg filmu wraz z kartą.
Co prawda mam inny silnik niż na filmie bo w moim przypadku to turbina EDF
Bez rezultatów, jedynie widoczne są szarpnięcia, nie mam pomysłu co jest nie halo.
Może to jakaś drobnostka w ustawieniu, może coś w aparaturze, nie wiem.
Proszę o podpowiedź we pomoc w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem dwie 80 z podobnymi objawami, kombinowałem na wszystkie możliwości aż w końcu poszedł dym z silnika. Radzę testować z silnikiem którego najmniej będzie żal.

 

Jak to nowy esc to reklamuj, u mnie zadziałało.

 

A tak przy okazji to działał wcześniej już ten regulator poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ESC to nówka 
Przed chwilą podłączyłem pod inny silnik przeprogramowałem go na 4S i jest OK śmiga.
Coś mi się wydaje że do reklamacji pójdzie silnik z turbiny.
Akurat mam w zapasie Dualskiego 65 A i objaw był taki sam jak przy YEP_e.

Dziękuję za odzew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.